arrow ÚČESY arrow Fantasy účesy I.
Fantasy účesy I. E-mail
Napsal Diamanta   
Pátek, 05 září 2008

fantasyPředkládám zde první várku účesů, které se nějakým způsobem pojí s fantasy. Ať již filmové, knižní či že je nosí účastníci larpů a dřeváren. Neříkám, že jsou normálně nositelné (pokud tedy někdo rád nepřitahuje pozornost˘ ), ale lze je užít ať již pro zmíněné akce nebo pro různé slavnosti  a zábavy nevážného rázu. A pro milovníky fantasy také jako demnostrace oblíbeného žánru.  Všechny účesy jsou jednoduché a nenáročné na výrobu a lze je ozvláštnit různými sponami. Já na fotkám používám pouze to, co mám k dispozici.

 

 

 

 

 

Vikingské copy

Vlasy rozdělíme na 2 prameny. Vezmeme 1 pramen a u hlavy ho svážeme šňůrkou kůže (je běžně k dostání v různých barvách na jarmarcích, ale občas i v kamenných obchodech) tak, aby  šňůrka byla uvázaná přesně v polovině.
   Nyní vezmeme šňůrky a začneme je přes sebe překládat nejdříve vepředu, poté prohodíme šňůrku dozadu a tak také přeložíme přes sebe a opět dopředu. Toto opakujeme dokud nám stačí šňůrka a vlasy. Koženka nám vytváří takové křížky vepředu i vzadu (jako při vyšívání). Nakonec zbytek šňůrky omotáme okolo konečků, zavážeme a konce koženky zastrčíme, aby nečouhaly.
   Totéž provedeme i s druhou částí vlasů. A můžeme směle svádět vikingy˘
   Totéž můžeme zkusit pouze s jedním copem.

 

 Účes alá Scoia´tael


Tento účes vytvoříme jednoduše tím, že koženku zavážeme přes vlasy a čelo. Prameny zpod koženky vytáhneme tak, aby byla koženka vidět pouze na čele. Toto je poměrně častý a jednoduchý účes, který je vidět téměř na všech historických a fantasy akcích.

 

2 copy ve vlasech

  Tento účes vytvoříme tak, že vezmeme z rozpuštěných vlasů 2 prameny a oba zapleteme do copů. Necháme volně splývat s okolními vlasy.

 

Pokračování příště!

 

*** (C) Dlouhevlasy.cz a Diamanta, 2008.  Další publikování není povoleno. No text or image reproduction without permission. Přispějte i vy svým článkem - jak na to a co za to se dočtete zde :)  

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (5)add
...
napsal Bonemína , září 05, 2008
Jako fantasy účesy pěkné, jen ne úplně chápu, co mají vikingové společného s fantasy.

Ale jinak jsou vikingské vlasovosti taky zajímavé: http://www.vikinganswerlady.com/hairstyl.shtml Třeba ten uzel a z něj jdoucí ohon - http://www.vikinganswerlady.co...kyrie1.gif
...
napsal Webgirl , září 05, 2008
No s fantasy třeba nic, ale bylo tam, že je to i pro lidi, co dělaj Larp smilies/wink.gif
...
napsal Breberka , září 06, 2008
pěkny clanek =)
...
napsal Lea , září 08, 2008
Pěkné a nevidím důvod proč by nebyly normálně nositelné.
...
napsal cannibalhamster , listopad 30, 2013
No nechci pusobit jako nakej lh fasista, ale kdo ti kurna ve stredoveku nosil kozenkovou pasku na cele s rozpustenejma vlasama? Zabijet...

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pátek, 05 září 2008 )
 
< Předch.   Další >