Měsíc a vlasy? Možná.

arrow PÉČE arrow Opomíjené rostliny pro péči o vlasy a Proč je henna zlo... APRÍÍÍL! :)
Opomíjené rostliny pro péči o vlasy a Proč je henna zlo... APRÍÍÍL! :) E-mail
Napsal Pepinote   
Neděle, 01 duben 2012

Klarusa: Občas se stane zázrak. Občas dokonce takový, že nám sem přibude nový člen - muž - a hned napíše článek! A to ne článek ledajaký. Myslím, že se tento text nevyhne polemikám.   

 

*** EDIT ADMIN> Za tímto aprílovým šílenstvím se skrývá rukopis Klarusi a Sidonie, pár mouder dopsal i Aha. A ne abyste to zkoušeli doma :))) ****** 

  

Existuje spousta bylin, které jsou přehlíženy a je to škoda. Spousta z nich zde nebyla nikdy jmenována z různých důvodů, zejména kvůli předsudkům a neznalosti jejich léčivých schopností. Takže to napravíme a pár jich zde uvedeme.

 

  

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica). Mnozí použváte vývar z kopřiv, ale zajímavé účinky může mít přikládání kopřiv zejména ke konečkům hodně dlouhých vlasů, doslova žahání konečků.   

Čtyřlístek (Trifolium pratense). V mystické tradici našich babiček se věřilo, a neprávem zapomnělo, že vplétání čtyřlístků do vlasů přináší zvýšené štěstí vlasové péči, tzn. menší počet zácuchů, menší počet vypadaných vlasů, větší počet komplimentů a menší počet návrhů na ostříhání. 

Konopí (Cannabis sativa). Kouřová terapie vlasů může způsobit jejich uvolnění a doslova vysmátí. Během kouřové terapie se nedoporučuje kvůli vedlejším účinkům kouř vdechovat (je určen pouze vlasům), což méně zkušeným terapeutům může zkrátit délku kúry na pouhých pár vteřin, případně způsobit osobní stavy daleko za hranicí žádoucího vlasoterapeutického účinku.  

Kaktusy (libovolné): Alternativa hřebenu pro obzvlášť nepoddajné vlasy. Doporučuje se praktikovat v kožených rukavicích. 
 

Locika kompasová (Lactuca serriola). Tato pramáti salátu se kromě otáčení listů, které inspirovalo její pojmenování, vyznačuje i nesmírně příznivými účinky na vlasy, jež jsou překvapivě silné i při nepřímém použití. Listy lociky trháme v pravé poledne, v okamžiku, kdy jsou listy pootočeny o 30 stupňů severozápadním směrem. POZOR! Toto postavení listů je pro správný efekt velice důležité. Natrhané listy sušíme na vzdušném místě a následně jimi naplníme malý polštářek, který si dáváme pod hlavu po dobu nejméně třiceti dní. Výsledek v podobě zahuštění vlasů, jejich vysokého lesku a nečekané rychlosti růstu se podobá kouzlu a každého jistě nesmírně pozitivně překvapí.

 

Svlačec (Convolvulus). Jeho kořen, který připomíná prameny vlasů, je ideálním pomocníkem pro vlasový růst. Lahvičku vašeho oblíbeného šamponu stačí omotat neporušenými kořeny této kouzelné byliny. Takto obalenou lahvičku postavte na měsíční světlo, když  bude Měsíc v novu. Kořeny povzbudí látky ukryté v šamponu a ten pak bude účinnější.   

 

Vlasová homeopatie. Zajímavé účinky má používání klasických vlasových kúr a přípravků v homeopatickém množství, tzn. např. pouze 1 kapka šampónu, půl lžičky henny, apod. 

 

====

 

Vše co jste nechtěli vědět o henně aneb Bořiči vlasových mýtů I. 

Spousta z vás zde používá hennu. Jenže podle záměrně zatajovaných výzkumů může henna velmi výrazně zhoršit kvalitu vlasů! A nejen jich.

Škodlivý vliv má henna hlavně na pokožku hlavy. Ucpává póry a tlačí na vlasy u kořínků. Postupně může na pokožce hlavy vytvořit těžko prodyšný film. Stává se tak při častém hennování. Navíc henna na vlasech přitahuje sluneční paprsky, které pronikají až do středu vlasu, a tím ho ničí. Vlasy jsou pak křehké, jakoby spálené a víc se lámou.

Co by asi nikdo nečekal, ale je bohužel krutou pravdou, je pak vliv henny na psychiku a rozumové schopnosti člověka. Bylo dokázáno, že lidé, kteří hennují každý měsíc, mají sklon k různým bájivým představám. Např. sami sebe považují přechodně třeba za kachny a hňácají se v hennovém "blátě" nohama. Také se ukazuje nečekané spojení mezi vrstvami henny a snížením IQ – co půl cm henny na vlasech, to jeden IQ bod dolů.   

Henna škodí, i pokud ji používáte jen k malování na kůži. I když se po čase smyje, pod kůží zůstane zachován malovaný vzor. Tato místa se pak už nikdy dobře neopálí od slunce. Takže máte doživotní flek, kterého se už nezbavíte. Jediné k čemu je možné hennu použít bez nějakých zdravotních následků, je barvení chloukpů na nohách, v podpaží či v tříslech. Pokud si tyto chloupky hennou nabarvíte (pozor, nesmí se dostat na kůži, viz výše), nemusíte je holit, a tím si přidělávat práci a dráždit pokožku. Člověk je od přírody tvor chlupatý, a tudíž je na místě toto ochlupení zachovávat. Obarvené hennou nebudou chloupky tolik vidět a vy se nebudete cítit nepříjemně v dnešní moderní protichlupově naladěné společnosti. Lze použít i na případný dámský knír. 

 

POZOR: Názory v tomto článku jsou pouze autorovy a nejsou názorem serveru dlouhevlasy.cz Aplikace rad v tomto článku je pouze na riziko čtenářů a Dlouhevlasy.cz nepřijímá jakoukoli zodpovědnost za výsledky ani důsledky jejich případných aplikací.

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (38)add
...
napsal Housenka , duben 01, 2012
K těm opomíjeným rostlinám bych ještě doplnila hřebíček - aplikuje se v noci - dá se pod polštář (3 až 4 kousky hřebíčku). Pokud toto budete provádět zhruba týden, budete mít pevné vlasy, doslova jako hřebíky.
...
napsal Poki , duben 01, 2012
Film na hlave vytvara aj dlhodobe pouzivanie silikonov. Ale ze ma henna vplyv na psychiku a IQ? Nezda sa mi... odkial cerpate info, pan autor? DV, nepripravili ste si pre nas len prvoaprilovy zart? smilies/tongue.gif
...
napsal Hanny , duben 01, 2012
Vlasová homeopatie opravdu funguje, ale přípravky musí být opravdu správně naředěny - desetina kapičky šamponu a pár zrnek henny na celé vlasy.
Jinak se často opomíjí vliv slunečnice na nepoddajné vlasy, pokud si utrhnete čerstvou slunečnici a necháte ji několik hodin v těsné blízkosti vlasů, zkrotí to i ty nejnepoddajnější vlasy. Začnou se samy otáčet za sluncem, efekt vydrží cca týden, pak je nutno opakovat.
...
napsal girl.or.element , duben 01, 2012
podle mě to je nějákej vtip smilies/cheesy.gif tohle není možný :smilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif "Jediné k čemu je možné hennu použít bez nějakých zdravotních následků, je barvení chloukpů na nohách, v podpaží či v tříslech. Pokud si tyto chloupky hennou nabarvíte (pozor, nesmí se dostat na kůži, viz výše), nemusíte je holit, a tím si přidělávat práci a dráždit pokožku. Člověk je od přírody tvor chlupatý, a tudíž je na místě toto ochlupení zachovávat. Obarvené hennou nebudou chloupky tolik vidět a vy se nebudete cítit nepříjemně v dnešní moderní protichlupově naladěné společnosti. Lze použít i na případný dámský knír. " ???
konec prostě smilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/cheesy.gif
...
napsal Meeesha , duben 01, 2012
Doplnila bych ještě řebříček - máčení vlasů v odvaru vlasy rozštěpí a dá jim tvar, jako má řebříčkový list. Zároveň je zpevní. Zvlášť praktické je to u osob s extrémně dlouhými vlasy - nápadníci po spuštěných řebříčkových vlasech mohou šplhat do libovolného patra jako po žebříčku.
...
napsal Wolfia , duben 01, 2012
Že by apríl? smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif
...
napsal Hanča , duben 01, 2012
Ještě dodávám:
Štírovník růžkatý - odvar z této rostliny (pravidelné přelévání po umytí) by měly používat osoby ve znamení štíra, pokud chtějí dosáhnout originální vlasoozdoby, tzv. růžků

Čičorka pestrá - náhrada chemických barev, tvoří na pramenech vlasů hotové duhové zázraky, stačí usušit a pak použít jako hennu

Sléz přehlížený - VAROVÁNÍ! Vůbec se s ním nepřibližovat k vlasům nebo se vaše vlasy pro ostatní stanou neviditelnými!!!

Lebeda lesklá - po zábalech si vlasy budou doslova lebedit leskem

Zběhovec plazivý - zábaly z něj urychlují růst vlasů

Čistec bahenní - používejte jako šampon, zvlášť, pokud vám někdo hlavu pocákal blátem

Vratič obecný - tinktura obnovuje činnost vlasových váčků, regeneruje pokožku hlavy a urychluje růst vlasů


...
napsal Housenka , duben 01, 2012
Poki, s tím IQ má autor pravdu - jen se zeptej členek, které si henní vlasy - mockrát jim lidé okolo říkají, že jsou blázni, cvoci, a ještě jinak jim dávají najevo, že jejich chování se neslučuje s chováním běžného alespoň průměrně inteligentního člověka.
...
napsal Simba77 , duben 01, 2012
to je ale krásný aprílový žertík smilies/smiley.gif Ale zezačátku jsem si myslela, že je to myšleno smrtelně vážně (když jsem dočetla k těm kořenům okolo flašky s šamponem, začala jsem vážně uvažovat o aprílu)
...
napsal Lilith.2 , duben 01, 2012
povedený Apríl smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif
...
napsal Trpajzlig , duben 01, 2012
To se povedlo, ale nejvíc mě dostalo, že kdo si henní háro se může po čase připadat jako kachna, která se nohama hňácá v hennovém bahně smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
...
napsal Trpajzlig , duben 01, 2012
Mě by třeba jako aprílový šok stačilo sem dát na titulní stránku fotomontáž, jak je Sid na ježka. Myslím, že bych to nerozdejchala smilies/grin.gif
...
napsal Meepit , duben 01, 2012
Já nevím, co máte s tím aprílovým žertem, všechno, co je v tomhle článku je naprostá pravda, pod kterou se můžu podepsat, moje prababička žahala vlasy kopřivou v dobách, kdy se vám o nějaké henně ani nesnilo, a má vlasy pod zadek, jediný vlas není roztřepený, a díky konopí nemá ani náznak šedin, a to je jí prosím devadesát! Tak neodsuzujte něco jen kvůli tomu, že to neznáte. A co se týče té vaší slavné henny, pan doktor Pirk se v tomhle směru vyjádřil dost jasně, je to zlo, vypadají vám po ní všechny vlasy a vaše pleš bude navíc úplně oranžová a už to nikdy nepůjde dolů a vlasy už nikdy nevyrostou, pořád tady řešíte nějaké silikony, ale hennu tady slepě uctíváte, jakoby to bylo Bůh ví co, a když se někdo odváží napsat pravdu, ještě ho obviníte, že si z vás dělá na apríla srandu. Smutné.
...
napsal Wentyl , duben 01, 2012
Beru to jako aprílový vtípek...protože to by snad ani nemohlo bejt myšlený vážně s tou hennou...absolutně neznám nic lepšího na vlasy a pokožku hlavy smilies/wink.gif
...
napsal Simba77 , duben 01, 2012
Meepit - já neříkám, že na těch kopřivách a konopí něco nemůže být, jako proč ne. Ale omotat flašku šamponu kořenama svlačce a postavit ji na měsíční světlo když bude měsíc v novu? zamysli se nad tím, to je hloupost
...
napsal Meepit , duben 01, 2012
Simbo, schválně si to zkus, a sama uvidíš výsledky, možná Ti to příjde jako blbost, ale ignorance vládne světem, tak se na Tebe nezlobím. Já osobně metodu se svlačcem praktikuji několik let a díky ní mají šampony v ceně litr za 39 korun účinnost jako profi kosmetika od kadeřnice. Nekecám.
...
napsal ilona , duben 01, 2012
Rozhodně vyzkouším hennu na ochlupení na různých částech těla - konečně mi porost na nohách bude ladit s vlasy!!! A budu COOL FREE a IN! KONEČNĚ!!! Se divím, že s touhle radou nad zlato už nepřišel někd dřív! smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal Zlatushiq , duben 01, 2012
Cakala som, s cim DV pride tento rok a opat ste ma nesklamali. Neutichajuce brusne krce... smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal bosorka777 , duben 01, 2012
Minuly rok som na april skocila, fakt som to zozrala aj s navyjakom, ale tento rok som opatrnejsia.
Ze sa podla cm nafarbeneho vlasu da merat IQ je vskutku zaujimava metoda. smilies/cheesy.gif
...
napsal Simba77 , duben 01, 2012
Meepit - a jak to dáváš na měsíční světlo když je měsíc v novu? to mě zajímá smilies/tongue.gif
...
napsal Meepit , duben 01, 2012
Simba - To já už v tom za ta léta mám gryf, ale když se tak hezky ptáš, tak Ti to prozradím. To si musíš stoupnout na palouček, oděná pouze do hedvábné bederní roušky pošité peřím z plivníka. Do pravé ruky uchopíš lahev šamponu omotanou neporušeným kořenem svlačce, postavíš se na jednu nohu, začneš na ní poskakovat, zatímco tou druhou se kopeš do pozadí, frekvenci poskakování i nakopávání se postupně zvyšuješ za neustálého pění písně What What (In The Butt). Pokud bude Tvé počínání dostatečně transcendentální, z nebes sestoupí Hare Kršna a snese na Tvoji lahev šamponu měsíční svit. Chce to cvik, ale postupem času se to určitě naučíš. Přeji příjemné nakopávání smilies/wink.gif.
...
napsal Housenka , duben 01, 2012
Simbo, Meepit si vymýšlí - ve skutečnosti ten šampón postaví k televizi a měsíc mu pouští Novu smilies/smiley.gif
...
napsal Meepit , duben 01, 2012
Housenko, sakra, tuhle metodu jsem si chtěla nechat pro sebe, teď mi všichni skoupí veškeré levné šampony a všechny televizní stanice kromě Novy zkrachují smilies/grin.gif.
...
napsal Hanča , duben 01, 2012
Já bych Meepit nevěřila.. Onehdy jsem šla kolem palouku a potkala jsem ji a je dočista plešatá.. Takže se jasně snaží o pomstu na členech dv.. smilies/tongue.gif
...
napsal Nicole , duben 01, 2012
Asi dělám něco špatně, hennu plácám na hlavu, ale zrzavé mám chlupy na nohou smilies/shocked.gif
...
napsal Paola , duben 01, 2012
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif super clanok, pobavil smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal Lúthien , duben 01, 2012
Tak jste mi prodloužili život, díky smilies/grin.gif Zvláštní poděkování ptří Meepit a Nicole smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal Š.árka , duben 01, 2012
Tak teda holky,to je něco.Takhle jsem se teda dlouho nenasmála těm vašim komentům.A já blbec si tady češu vlasy kaktusem! smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal knihomol5 , duben 01, 2012
smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
...
napsal Lanevra , duben 01, 2012
A ti co po henně pak dostali místo odrazového zrcadla na křižovatce. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal Myhusbandmakeshamburger , duben 01, 2012
aprííl...
...
napsal NicoleOxystorm , duben 01, 2012
Tak tohle mě fakt rozsekalo... henna snižuje IQ, teda lidi, slunce v duši a vítr ve vlasech smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal Veera , duben 01, 2012
A fungují i sušené čtyřlístky? smilies/grin.gif
...
napsal Nikinka , duben 02, 2012
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif tak teda tohle mě dostalo smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif no možná víc i ty komentáře pod článkem, než samotnej článek, díky smilies/grin.gif
...
napsal Vroni , duben 02, 2012
Velice povedenésmilies/cheesy.gif
...
napsal MissTeena , duben 05, 2012
Sice není 1. dubna, ale vážně jste mě rozsekali! smilies/cheesy.gif Nejdřív jsem si říkala, jaký zajímavý článek to tu máme. Pak to otevřua říkám si: ,,vždyť kopřiva je známá... co? Konopí?!" smilies/cheesy.gif A pak už jsem padala. A i co tu psali někteří členové... Vážně super!! smilies/cool.gif
...
napsal Magressa , květen 08, 2012
Ha ha ha ha ha smilies/grin.gif
tak tohle opravdu pobavilo smilies/cheesy.gif

...
napsal Kopřivka , červen 26, 2014
K tomu bych jen chtela rici, ze konopna kourova kura opravdu pusobi blahodarne na rust vlasu, nevim o tom, jak zvenku, ale zevnitr urcite. Overeno pravidelnym uzivanim. Opravdu, vlasy rostou znacne rychleji nez lidem, kteri konopi dlohodobeji neuzivaji smilies/smiley.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pátek, 13 červenec 2012 )
 
Další >

Nové příspěvky ve fóru k péči


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :