akcie?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a6df397fc56cd7f29ea6c4eba8673ffbZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 5:00 pm    Předmět: akcie? Citovat

v naší společnosti se sice o pěnězích mluvit nesluší, ale mě to teď v souvislosti s finanční krizí nedá-
jste někdo držitelé akcií? (vždycky mě překvapuje, jak je to u nás málo rozšířený)
Já jo (teda jako nakupovala jsem v tisících, ne v milionech:-D), akcie mám na zlomku původní hodnoty (moje teorie o tom, jak na nich obrovsky zbohatnu nějak nevyšla Very Happy) a zajímalo by mě, co si o současné situaci myslí další lidi?
Já se v tom totiž naprosto nevyznám, nakupovala jsem podle různejch rad chytrolínů v mým okolí, nějakým ekonomickým povědomím jsem téměř nedotčená ... (klasicky Nikoidní "zodpovědný" přístup- sem si říkala, že to bude znít cool, že obchoduju na burze:D)
a teďka by mě lákal další nákup, když je to všechno tak strašně levný, ale nedokážu vůbec odhadnout, jaky je to riziko a tak....
je tu někdo, kdo tomu rozumí? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poppaea
161-320
161-320


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 10:34 am    Předmět: Re: akcie? Citovat

Nika napsal:
v naší společnosti se sice o pěnězích mluvit nesluší, ale mě to teď v souvislosti s finanční krizí nedá-
jste někdo držitelé akcií? (vždycky mě překvapuje, jak je to u nás málo rozšířený)
Já jo (teda jako nakupovala jsem v tisících, ne v milionech:-D), akcie mám na zlomku původní hodnoty (moje teorie o tom, jak na nich obrovsky zbohatnu nějak nevyšla Very Happy) a zajímalo by mě, co si o současné situaci myslí další lidi?
Já se v tom totiž naprosto nevyznám, nakupovala jsem podle různejch rad chytrolínů v mým okolí, nějakým ekonomickým povědomím jsem téměř nedotčená ... (klasicky Nikoidní "zodpovědný" přístup- sem si říkala, že to bude znít cool, že obchoduju na burze:D)
a teďka by mě lákal další nákup, když je to všechno tak strašně levný, ale nedokážu vůbec odhadnout, jaky je to riziko a tak....
je tu někdo, kdo tomu rozumí? Smile

Že bych byla bůhvíjaký odborník, to sice ne, každopádně trošku ekonomie mám nastudováno. Je pravda, že akcie občas poklesnou, někdy jen trochu, a někdy taky hodně, každopádně když se podíváš na grafy za poslední desítky let, tak dlouhodobě stoupají. Takže, pokud ty peníze za akcie nějak nutně nepotřebuješ, ty akcie si nech, a ony časem téměř určitě porostou, jde jen o to, že to možná bude trvat o něco déle. A další nákup akcií by v současné situaci také nemusel být marný, prostě jak říkám, dlouhodobě jdou ceny akcií vždycky nahoru, chce si to jenom počkat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karob
321-600
321-600


Založen: 3.9.2006
Příspěvky: 343

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 6:15 pm    Předmět: Citovat

Ono bych řekl, že hraje roli jaké akcie máš. Pokud přímo samotné akcie společnosti, nebo jako investici do fondu. První případ nemusí být zhodnocen nikdy, s druhým by to mělo být dle toho, jakého typu je fond a jeho portfolio. Každopadně teď je to spíš na nákup a na prodej dost blbost Smile Já jsem mínus poměrně solidně Confused Ale co, hlavně že je fajn Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.