Kudrnaté vlasy - jaký střih?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1c566e2b480139bbe2fba6653f0f3742Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2009 2:33 pm    Předmět: Citovat

Aktuální téma pro mě! Smile

Na ideální sestřih jsem ještě nepřišla. O víkendu jsem dlouze hovořila se zrcadlem a zjistila, že mi v podstatě nejvíc vyhovuje to, co mám, tedy střih dorovna (ono to není úplně podle pravítka, jednak víte, že kudrnaté vlasy si dělají, co chtějí, a druhak mi pořád ještě odrůstá vrstvové sestříhání - ale to už poznám asi jenom já. Aha a ještě mi odrůstají vlasy, které se mi ještě tak moc nevlnily.).
Vlasy se míň cuchají a nic mi neleze z copu.

Víc mi vadí, že nemůžu nosit vlasy rozpuštěné, protože se hrozně zakudlají a zkrepatí, jsou divné. Ale tomu asi nepomůže střih, nýbrž péče. Tak jsem se vydala místo oběda do drogerie pro nějaký sprej na zvýraznění vln a odešla s nepořízenou. Nemohla jsem si vybrat, nic mě neoslovilo a navíc mi ty chemické přípravky hodně nevoněly. Asi není cesty zpět - příroda mi nesedí, musím vymyslet něco "mezi". Smile Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2009 11:17 pm    Předmět: Citovat

TAK Very Happy děkuji zejména Jitty a Pimpě za laskavé a trpělivé rady ohledně samozatřižení a Titanii za překlad z AJ, nevydržela jsem to do zítra, takže mám zastřiženo - jsem docela hodně spokojená, sice to nešlo úplně bez problémů Laughing Laughing , oba jsme se "zapotili" jako prvničky, ale dílo jest dokonáno, ne 100%,... ale na vlasech to je hodně poznat, suché rousy pryč, hodně roztřepenin i zlomenin rovněž...

Dokonce se mi zdá, že to mám i rovně, zastřihli jsme i ty vlasy přední a to kombinací samozastřižení podle návodu zde a někde jsem to udělala tak od oka, podle toho jak to bylo/nebylo sestříhané a moc střapaté.


DĚKUJI

pro Jitty - dnešek je taky dobrý den pro stříhání, zítřek taky (podle lunárního diáře krásy), takže jsem neodolala a hlavně ve lvu nebudu doma, takže by se to posunulo, ale ano - jinak na to dám Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2009 11:21 pm    Předmět: Citovat

Tereza napsal:


Ale tomu asi nepomůže střih, nýbrž péče. Tak jsem se vydala místo oběda do drogerie pro nějaký sprej na zvýraznění vln a odešla s nepořízenou. Nemohla jsem si vybrat, nic mě neoslovilo a navíc mi ty chemické přípravky hodně nevoněly. Asi není cesty zpět - příroda mi nesedí, musím vymyslet něco "mezi". Smile Question


Ano je to hlavně o péči a až bych se divila - kamarádka mi zrovna dneska, protože jsem si po zastřižení a s tím spojeným umýváním vlasů připadala košatá jak lvice, půjčila od Nivey krém na blond vlasy - olej nevede, přírodu taky ne a mě bylo fakt s tou kšticí dneska divně - a světe div se - udělaly si mi lokýnky úhledné, přirozené no moc fajn. Nevím, jeslti je to tím zástřihem nebo oním výrobkem (ani není na vlny), ale zvažuji, že si jej koupím. Mimochodem - nejsem blond, ale ten krém výrazně prozářil moji starou hennu...nebo máš nějaký oblíbenější krém na vlasy? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 8:19 am    Předmět: Citovat

Bílá Pivoňka napsal:
Tereza napsal:


Ale tomu asi nepomůže střih, nýbrž péče.


Ano je to hlavně o péči a až bych se divila - kamarádka mi zrovna dneska, protože jsem si po zastřižení a s tím spojeným umýváním vlasů připadala košatá jak lvice, půjčila od Nivey krém na blond vlasy - olej nevede, přírodu taky ne a mě bylo fakt s tou kšticí dneska divně - a světe div se - udělaly si mi lokýnky úhledné, přirozené no moc fajn. Nevím, jeslti je to tím zástřihem nebo oním výrobkem (ani není na vlny), ale zvažuji, že si jej koupím. Mimochodem - nejsem blond, ale ten krém výrazně prozářil moji starou hennu...nebo máš nějaký oblíbenější krém na vlasy? Wink


Pivoňko, já právě krémy na vlasy, apod., nepoužívám. Asi to neumím správně nanést, nebo to není pro mě. Nesnáším pocit ulepených vlasů a zatím po všem tomhle se konal. V pondělí jsem si po hrozně dlouhé době vmačkala do vln vosk-krém na vlny od Alciny a úplně jsem zuřila... Vlasy ulepené až běda a vlny to stejně nezvýraznilo. Ale nevím, možná to jenom moc řeším, kolegyně mi furt říká, že mám krásné vlasy a co by za ně dala. jenže ona ty moje kudrny nenosí na své hlavě.Takže asi tak... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 12:56 pm    Předmět: Citovat

Bílá Pivoňka napsal:
TAK Very Happy děkuji zejména Jitty a Pimpě za laskavé a trpělivé rady ohledně samozatřižení a Titanii za překlad z AJ, nevydržela jsem to do zítra, takže mám zastřiženo - jsem docela hodně spokojená, sice to nešlo úplně bez problémů Laughing Laughing , oba jsme se "zapotili" jako prvničky, ale dílo jest dokonáno, ne 100%,... ale na vlasech to je hodně poznat, suché rousy pryč, hodně roztřepenin i zlomenin rovněž...


neni zač Wink hlavně že se povedlo Very Happy
s tím lunárním kalendářem je to zvláštní..já používám ten obyčejný z knížky neznámá moc luny.tak asi máš lepší info Wink ono je to asi vždycky souhra vícetro okolností Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MilyEli
161-320
161-320


Založen: 12.4.2008
Příspěvky: 188

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 2:59 pm    Předmět: Citovat

Lahoda napsal:
Já sice kudrnaté vlasy nemám, ale mám kučeravou kamarádku a ta se stříhá sama tak, že se předkloní a vlasy ustřihne v jedné délce, takže když se narovná, má to hezky stupňovité a ty kudrny se na sebe hezky "naskládají". S těma kadeřnicema je to těžký... malokterá si totiž uvědomí, že je rozdíl, když stříhá rovné, vlnité nebo kudrnaté vlasy, protože každé potřebují jiný střih.


Můžu se zeptat jak moc se kamarádka předklání? Já totiž když se předkloním tak mám hodně velké rozdíly v délce, ty přední vlasy mám tak o 15, 20 čísel delší, a bojím se to tak razantně střihnout Confused

Nejspíš to nakonec udělám tak, že projdu vlasy pramen po pramenu, každý o centimetr zakrátím a snad mi to nenadělá moc velkou paseku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 9:28 pm    Předmět: Citovat

tak já to samozřejmě musela vyzkoušet:)a úhel předklonu nehraje roli.jak jsem se dočetla v nějakém zahraničním fóru a taky co vím od kamarádky,kterou tak střihala kadeřnice,tak je to zhruba takto:
suché vlasy stáhnete v předklonu do culíku úplně na vrcholu hlavy.a v tom předklonu jednoduše zastřihnete o kolik chcete.já zkusila asi tak 2cm a žádný velký rozdíl to není.jde asi o to,že to zastřihne spíš horní vlasy,pro zkrácení délky je asi lepší je napřed ustřihnout a pak až takto dostřihnout..

ale jinak je to efektní,lehoučké a vypadá to dobře..takže doporučuju..ale jako vždycky opatrně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 11:58 pm    Předmět: Citovat

Jitty, myslíš to tak, že se předkloním udělám culík a ta gumička je u linie, kde my rostou vlasy od čela nebo někde na vršku myšleno na temeni? Protože jak jsem si teď zastřihávala vlasy tak jsem v předkolnu zastřihla takovou tu špičku vlasů - snad ani ne centimetr a je vidět, že je to více srovnané - tedy s tou gumičkou a Tvým postupem by šlo to mít asi ještě přesnější...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rina
321-600
321-600


Založen: 19.10.2008
Příspěvky: 479

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 6:43 am    Předmět: Citovat

To s tou gumičkou som už tiež skúšla. bolo to skvelé. len mám teraz zlé nožničky tak by som tomu asi viac uškodila ako pomohla. Ale myslím že to nie je nič vhodné pre tie ktorú chcú mať vlasy zastrihnuté dorovna v jednej línii
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 1:11 pm    Předmět: Citovat

jo no na vrcholu hlavy tedy na temeni:)asi až úplně u čela ne.Smile
ale jako je fakt,že to to vlasy mírně sestřihává,podle toho jak moc se to ustřihne.určitě bych to tímto způsobem nezkracovala víc než o pár centimetrů.ale jinak je to fajn..
a dočetla sem se ještě teda přesně,že se má tou gumičkou sjet až tam,kde to chcete zastřihnout..ale já se obešla i bez toho..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.