Jak zákonně nakrást majetek postižených podle vzoru VZP.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=39f8f6e80d7a7e2c97571e0d47d4f1b9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
patule
0-7
0-7


Založen: 6.3.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 2:02 pm    Předmět: Jak zákonně nakrást majetek postižených podle vzoru VZP. Citovat

Ekonom zajásá nad zákonem povolenou možností, cynik si řekne "...když jsou lidi hloupý a ještě je potká neštěstí, proč ne, ideální spojení..." a slušný člověk si asi jen "odplivne" nad morálkou ministra, který toto okrádání postižených lidí vymyslel a podepsal. Nepíšu o fikci, ale skutečně včera reálné zkušenosti při jednání s VZP o koupi vozíku. Kdo se nechce podívat na podrobnosti a zdokumentování na Patrikových stránkách - www.sos-patrik.cz -, tak jen jednou větou vysvětlím princip : najděte "troubu", který chce koupit například barák a domluvte se s nim, že Vy zaplatíte cca 40 % celkové ceny baráku, on doplatí zbytek, ale barák bude Vašim vlastnictví ! To je zcela zákonný postup VZP, jakým poskytují "pomoc" invalidním lidem !
Kdyby jste o takovém "troubovi" věděli, dejte mi, prosím, vědět, jdu do toho. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 2:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj nevím jak to říct, aby to nevyznělo nějak ošklivě Embarassed To co stalo Patrikovi mě velmi mrzí. Ale jako člověka "postiženého" revmatoidní artritidou (od tří let života, ale není to takova "hruza") mne postupy pojišťoven vubec , ale vebec nemohou překvapit. U VZP již nejsem řadu let, ale ještě ted si vzpomínám - doktorka napsala lazně, já musela za revizakem, zamitbnuto. Doktorka znovu napsala lazně, revizak zamítnul- a dokola a dokola a dokola, dokud je nepovolil.
Bohužel, bohatá nejsem, takže asi toho moc nezmůžu Rolling Eyes


Musim ještě říct, jak moc mě mrzí, že lidé kteří by potřebovali pomoc, jak ve formě lázeňské péče, tak vozíčku, ortéz apod. se většinou ani nedočkají (já si ortézi kupuji ze svého- není to ale vina pojištovny. Za tohle mohou lekaři). A lidé kteří mají ..emh "astmatický zachvat 2x v roce" dostau lazně 3x za rok.....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kassy
81-160
81-160


Založen: 9.2.2009
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 2:30 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si to přečetla celé a musím říct, že tohle by mě taky vytočilo. Svorně tady nadávat ale asi nemá smysl, to nepomůže nikomu a ze všech nejméně Patrikovi. Takže:

Jestli jsem to správně pochopila, vozík se dá seskládat z dílů, z nichž na každý bude samostatný prodejní doklad. V předpisech pojišťoven a souvisejících zákonech se sice nevyznám, ale selským rozumem mě napadá, jestli by se nešlo s pojišťovnou dohodnout, že v jejím vlastnictví zůstanou jenom ty části, které skutečně zaplatí. To mi připadá jako přijatelné řešení, sice z hlediska morálky taky ne příliš košér (ze strany pojišťovny), ale odpadl by aspoň špatný pocit z toho, že sponzoři, kteří přispěli na vozík pro Patrika, vlastně peníze věnovali pojišťovně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patule
0-7
0-7


Založen: 6.3.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 3:37 pm    Předmět: Odpověď pro "Kassy" Citovat

Trochu se v tom nemůžu vyznat, ale tuto odpověď bych chtěla adresovat na reakci "Kassy". Smile
Díky moc za snahu a radu, ale nezlob se na mne, kdyby VZP zaplatilo alespoň 90 % ceny, pak bych samozřejmě neváhala - v každém případě musím platit nějakou spolúčast. Z principu je podle mne ale postup VZP taková lumpárna, že ohledně vozíku prostě s nimi jednat nemá význam - a zaplacení těch jednotlivých částí si vlastnictví celého vozíku VZP podmiňuje. Jsem typ, který si sice zanadává, ale nerada něco vzdávám a Páťulovo "zdraví" je obrovská motivace, takže hold to bude třeba trvat trochu dýl, ale ty peníze seženu bez zlodějiny VZP. Naštěstí je poměr darebáků z VZP a slušných lidí příznivější pro mě. Smile
Ještě jednou děkuji a hezký víkend. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.