Zaklínač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e6ac4c120f8aeaf58dca351140b9cd50Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 5:11 pm    Předmět: Citovat

Já jsem seriál poprvé viděla na conu v polštině s anglickými titulky, ale musím uznat že jen "lepší" díly. Jinak všeobecný názor na něj pokud vím je, že není tak strašnej, dokud si neuvědomuješ, že je podle Andrzeje Wink Tedy, Mistra Sapkowskeho. Já si ho zamilovala po prvním přečtení povídky Bojový duch v "antalogii" In sci-fi veritas, ale fakt nevím jestli je to dostupná literatura. (PS: Je to sci-fi povídka, nic o Zaklínači). Jinak já mám pro Polsko slabost obecně. A mimochodem všem kdo budou mít možnost (jako minulou sobotu v Chotěboři) vidět Mistra naživo, tak neváhat a využít!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 6:11 pm    Předmět: Citovat

Nechápu, jak se mi celou dobu dařilo tohle téma tady přehlížet. A nebo že by zjevení ? Shocked
No, každopádně u mě šel vývoj jaksi pozpátku. Nejdřív jsem viděla pár dílů TV seriálu a pak šla honem shánět knížky, abych věděla, jak a co bylo dál. Shánělo se to dlouho a špatně, ale mám všechno. Tedy aspoň myslím. Tři barevné povídkové a všechny díly ságy. Ale četla jsem to už před lety, takže se mi daří zapomínat. Na těch knížkách mi akorát vždycky vadily ty "eklhaft" věci. Nechápu, jak podstatné pro příběh je popisovat plivání, kálení a šťourání v nose. Nikdy jsem u čtení nemohla jíst.
Na seriálu mi vadil neskutečně zmršený Marigold. Urážka ! V knize jsem ho viděla jako rockera s dlouhýma vlasama a hvězdnou manýrou.

Hru jsem nehrála, mě PC a videohry nebaví.

Ale každopádně je Zaklínač jednou z mála fantasy věcí, které můžu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maudík
321-600
321-600


Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:

Ale každopádně je Zaklínač jednou z mála fantasy věcí, které můžu.

U mě to je jediná fantasy, které jsem podlehla... Laughing Ale musím se přiznat, že mě nejdříve oslovila pc hra, až pak jsem toužila po knížce... Škoda, že takovej typ chlapa neexistuje a tím větší škoda, že ne přímo Geralt Sad Embarassed Laughing Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2009 11:25 am    Předmět: Citovat

Jak se vám v seriálu líbili elfové? Mě tedy docela pobavili, s přítelem jsme se shodli, že nám dost připomínají hipíky, případně Apače z filmů o Vinetouovi, které jsme sledovali jako malí Very Happy
Chápu, že měli asi budit dojem lidí z lesa, ale elfové původně mají být malí severští lesní skřítkové, navíc tu potom Tolkien vytvořil silný nový obraz elfů jakožto vznešených bytostí a tihle seriáloví elfové mi do toho nějak nepasují...
Knížku jsem nečetla, jak jsou elfové popisováni v knížce?
Nemám nic proti, hranice fantasy jsou docela otevřené, ale přiznám se, že při sledování seriálu mi to malinko vadilo a o trošku víc přišlo vtipné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2009 10:11 pm    Předmět: Citovat

A což teprv Pratchettovi elfáčtí hajzlíci? Smile Fantasy je skělá právě v tom, že každý autor si může vytvořit vlastní svět a popsat si v něm jednotlivé rasy podle svéhu. Třeba i postapokalyptické punkové elfy Smile Však mistr Tolkien na ně nemá monopol Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 9:00 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
A což teprv Pratchettovi elfáčtí hajzlíci? Smile Fantasy je skělá právě v tom, že každý autor si může vytvořit vlastní svět a popsat si v něm jednotlivé rasy podle svéhu. Třeba i postapokalyptické punkové elfy Smile Však mistr Tolkien na ně nemá monopol Smile


Přesně tak!

A ztvárnění elfů v seriálu je celkem dobré (vzhledem ke knížce), nebo určitě lepší, než mnohé jiné věci... Ale teda přirovnání k hipíkům mi moc nesedí, vzhledově trošku, ale jinak ne, hipíci jsou mírumilovní, proto jsou to hipíci...
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 10:54 am    Předmět: Citovat

Fantasy je přece o fantazii. To je jakoby se někdo hádal, jak vypadá správný drak. Vzhledem k tomu, že neexistují.... Laughing
Mně se elfové celkem líbili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 10:57 am    Předmět: Citovat

Knížkoví elfi mi přišli trochu jako severoameričtí indiálni. Část v rezervacích, část na válečné stezce, část svou slavnou minulost topí v alkoholu. A je pravda, že u Sapkowského se projevuje dost mezirasového rasismu Smile

(A mě vnitřně to těší, protože k mnoha autory budovné představě elfů jako těch vyšších, lepších, krásnějších a po všech směrech kladnějších postav mám prostě těžkou averzi Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maudík
321-600
321-600


Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 7:10 pm    Předmět: Citovat

S tím rasismem, jak píše Bonemína, mi to taky tak příjde... a taky se mi to líbí víc, protože nemůže být všechno dokonalé, takže i elfové můžou mít něco negativního...

No a dneska jsem konečně dohrála Zaklínače.... na ten konec jsem se hrozně těšila Laughing

Pokud to někdo hrál, zajímalo by mě, jak se těšíte na II., co výjde příští rok??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 8:38 pm    Předmět: Citovat

Máte pravdu, je fajn, že v Sapkowském to nejsou ti 100% Dokonalí, takový je život.
Hipíky mi připomínali čistě vzhledem - nejspíš těmi páskami, čelenkami, či co to bylo.
Asi mi prostě vadilo, že pojem elf znamená cosi určitého, pro mě malinké lesní skřítky z pohádek a mýtů (a tak to je i v původní severské mytologii) a autoři fantasy si z toho prostě každý dělají absolutně něco jiného a dávají tomu zcela nesmyslně stejný název.
Tak asi tak.
Omlouvám se fanouškům Sapkowského za urážku jeho elfů, prostě mi to nedalo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.