Kopřivy - zábaly, výluhy atd.
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6a24345a9eb452ced81d66bb706c2e51Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ereškigal
41-80
41-80


Založen: 30.12.2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2007 7:06 pm    Předmět: Kopřivy - zábaly, výluhy atd. Citovat

Ahoj, potřebovala bych poradit od nějaké bylinkářky. Pokusila jsem se vytvořit výluh z kořene rostlinky která vypadá jako lopuch v prvním roce (foto mám v galerii), a také kořen přesně odpovídal popisu. Přeci jen ale nejsem žádný botanik, takže: je to lopuch? A kdyby to lopuch byl, ředí se ten alkoholový výluh ještě vodou nebo se nanáší už tak, jak je?

A abych také přispěla se svou troškou do mlýna, nabízím recept na zábal, který používám už přes měsíc a (alespoň na mé vlasy) zabírá perfektně. Asi tak tři lžičky sušené drcené kopřivy se zalijí troškou horké vody, přidá se olivový olej a základ směsi je hotový. Někdy ještě přidám skořici a hřebíček. Jedno by mělo dezinfikovat, druhé prokrvovat, ale nevím, co má který účinek. Já koření přidávám spíš kvůli vůni, protože mi kopřiva moc pod nos nejde. Pak už stačí jen nechat vychladnout na snesitelnou teplotu, nanést na vlasy, zakrýt igelitem a ručníkem a nechat působit jako jakýkoliv jiný olejový zábal. Mám hodně jemné vlasy, ale když mi poprvé po této proceduře uschly, nevěřila jsem vlastním očím, jak byly lesklé a bohaté. Opravdu doporučuji Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2007 8:21 pm    Předmět: Citovat

Hřebíček desinfikuje a skořice prokrvuje Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 2:28 pm    Předmět: Citovat

Ereškigal napsal:

A abych také přispěla se svou troškou do mlýna, nabízím recept na zábal, který používám už přes měsíc a (alespoň na mé vlasy) zabírá perfektně. Asi tak tři lžičky sušené drcené kopřivy se zalijí troškou horké vody, přidá se olivový olej a základ směsi je hotový. Někdy ještě přidám skořici a hřebíček. Jedno by mělo dezinfikovat, druhé prokrvovat, ale nevím, co má který účinek. Já koření přidávám spíš kvůli vůni, protože mi kopřiva moc pod nos nejde. Pak už stačí jen nechat vychladnout na snesitelnou teplotu, nanést na vlasy, zakrýt igelitem a ručníkem a nechat působit jako jakýkoliv jiný olejový zábal. Mám hodně jemné vlasy, ale když mi poprvé po této proceduře uschly, nevěřila jsem vlastním očím, jak byly lesklé a bohaté. Opravdu doporučuji Wink


Juj, to zní dobře, o víkendu to nejspíš vyzkoušímSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
galadriel
161-320
161-320


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 5:26 pm    Předmět: Citovat

Ereškigal napsal:
Ahoj, potřebovala bych poradit od nějaké bylinkářky. Pokusila jsem se vytvořit výluh z kořene rostlinky která vypadá jako lopuch v prvním roce (foto mám v galerii), a také kořen přesně odpovídal popisu. Přeci jen ale nejsem žádný botanik, takže: je to lopuch? A kdyby to lopuch byl, ředí se ten alkoholový výluh ještě vodou nebo se nanáší už tak, jak je?

A abych také přispěla se svou troškou do mlýna, nabízím recept na zábal, který používám už přes měsíc a (alespoň na mé vlasy) zabírá perfektně. Asi tak tři lžičky sušené drcené kopřivy se zalijí troškou horké vody, přidá se olivový olej a základ směsi je hotový. Někdy ještě přidám skořici a hřebíček. Jedno by mělo dezinfikovat, druhé prokrvovat, ale nevím, co má který účinek. Já koření přidávám spíš kvůli vůni, protože mi kopřiva moc pod nos nejde. Pak už stačí jen nechat vychladnout na snesitelnou teplotu, nanést na vlasy, zakrýt igelitem a ručníkem a nechat působit jako jakýkoliv jiný olejový zábal. Mám hodně jemné vlasy, ale když mi poprvé po této proceduře uschly, nevěřila jsem vlastním očím, jak byly lesklé a bohaté. Opravdu doporučuji Wink


No tak jestli Ty mas jemne vlasy, tak teda nevim, co mam ja???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ereškigal
41-80
41-80


Založen: 30.12.2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2007 6:54 pm    Předmět: Citovat

Právě na Tebe jsem si s tou kopřivou vzpomněla. Když tak čtu to, co píšeš, tak jediný rozdíl je, že mám asi delší vlasy. Ale jinak jako bych ty stesky na jemné vlasy psala já. Proto nejraději používám copanový optický klam. Jen si ten copan dělám na noc na čele a ne v týle, aby se hezky zvlnily všechny svrchní vlasy. Noo, před spaním vypadám opravdu úžasně Laughing . Ale to už je asi do jiného vlákna.
Každopádně za kopřivový zábal nic nedáš, a když nepomůže, tak alespoň neuškodí Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 11:33 am    Předmět: Citovat

Ereškigal, ten kopřivovo-olejový zábal pak asi umýváš šamponem, když je tam ten olej, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ereškigal
41-80
41-80


Založen: 30.12.2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 12:49 pm    Předmět: Citovat

Smývám šamponem. Většinou nadvakrát, ale nevím, jestli je to až tak nutné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 9:16 am    Předmět: Citovat

Holkýý, kdy začnou růst kopřivy??? Já se úplně těším, až vyzkouším ten kopřivový vývar Laughing Ale kopřivy pořád nikde nerostou, tak už jsem přemýšlela, že si je koupím (viděla jsem je teď v tom obchodě s čajíkama Smile ) Tak já jen jestli jsem slepá, že je nikde nevidím nebo úplně blbá, že se po nich scháním v době, kdy vůbec nerostou Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: ne září 23, 2007 1:02 pm    Předmět: Kopřivy Citovat

Včera jsem si natrhala mladé kopřivy že si s nima dneska zaliju vlásky ale nevíte na co je to dobré a jestli vůbec? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 1:36 pm    Předmět: Citovat

galadriel napsal:
No tak jestli Ty mas jemne vlasy, tak teda nevim, co mam ja???

Taky jsem začala přemýšlet jestli už nejsem holohlavá Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.