Tibetské misky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e746896c67d8729d7892f10fae14d17aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Tibetské misky
mám doma
28%
 28%  [ 2 ]
znám, ale nemám
71%
 71%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 7

Autor Zpráva
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 11:57 am    Předmět: Tibetské misky Citovat

Znáte tibetské mísy? Zkoušeli jste někdy hrát, popř. máte doma exemplář?
Moc si ji chci koupit, zatím hledám obchod poblíž abych si je mohla naživo osahat a rozhodnout se... Taky to hlavně není nic levného... Tak mě zajímá jak jste na tom vy.
Osobně jsem viděla a držela u známé, tehdy mě to extra nenadchlo. Dnes ale vím že to je to co potřebuju, moje tělo o ty zvuky přímo volá. Mám z toho takový divný pocit. Znáte to? Že něco podvědomě potřebujete a netušíte proč?

Pro ty kdo neví co to je, odkaz http://kristalovykabinet.unas.cz/tibetskemisy.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 7:48 pm    Předmět: Citovat

Tibetskou mísu doma mám, ze začátku mě také moc nenadchla a ani nevím dobře, proč jsem za ni utratila tolik peněz v letech studentské chudoby. Párkrát jsem si na ní zahrála a pak ji schovala, aby se nerozbila. Tak ležela v poličce několik let a asi tak před půl rokem hrál na tibetskou mísu kamarád, přidal se k němu druhý a ten souzvuk, ty rezonace, to byla tedy síla. Doma jsem pak inspirována vytáhla a oprášila tu svojí a zkusila na ní hrát jinak, nebát se přitlačit a experimentovat a teprv jsem zjistila, na jaký to skvost se mi to prášilo. Ten pocit držet v rukou vibrující mísu a v lehce hypnotickém stavu čekat, jestli se náhodou tím úžasným zvukem neroztříští okna, je prostě... nepopsatelný Wink
Každopádně souzvuk dvou a více mís, to je pro mě osobně extatický zážitek.

Pokud jsi na mísu ještě nezkoušela hrát, tak před koupí určitě doporučuju to zkusit a ideálně se to naučit, není to jen o poslechu, silný zážitek je i cítit misku rukou, jak vibruje a rezonuje.
Určitě najdi obchod, kde se ti budou věnovat, předvedou a nechají tě chvíli si na ní hrát, ideálně pokud by ti někdo misku mohl půjčit ne jen na pár minut a osobně asistovat, abys věděla, o čem to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 8:19 pm    Předmět: Citovat

Mám CD Tibetské mísy. Nádhera!!!!!

http://www.rolandsante.cz/_mp3dir/116/Roland%20Sante-Tibetan%20Singing%20Bowls%20Therapy.mp3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Callie
8-20
8-20


Založen: 9.3.2009
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 12:28 pm    Předmět: Citovat

já se do tibetské mísy zamilovala už na základce, kde jí měla jedna naše moc fajn družinářka... poslední dobou mívám stavy, že bych si jí pořídila a rozšířila si tak okruh nástrojů, na které jakž takž hraju... akorát nevím, kde jí sehnat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karyda
81-160
81-160


Založen: 24.6.2009
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

Misky jsou úžasný, hrála jsem si s nima v čajovně, kde jsem pracovala, tam bylo několik exemplářů na prodej....poslouchat jak někdo hraje mě teda nebaví, ale hrát na ně....to je úplnej výlet jinam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2009 8:02 pm    Předmět: Citovat

Tibetské misky nesnesu slyšet ani v živém, ani v záznamovém podání. A jak se namítá, že záleží na rozpoložení, tipu mísy a vůbec dalších x faktorech, tak můžu s jistotou říct, že na mě prostě příšerně působí všechny. Stačí jen chvilka poslechu a začne mi brnět a bolet hlava, cítím se slabě a je mi na zvracení. No a když jich začne hrát víc, tak to je rovou na kolaps Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Tibetské misky nesnesu slyšet ani v živém, ani v záznamovém podání. A jak se namítá, že záleží na rozpoložení, tipu mísy a vůbec dalších x faktorech, tak můžu s jistotou říct, že na mě prostě příšerně působí všechny. Stačí jen chvilka poslechu a začne mi brnět a bolet hlava, cítím se slabě a je mi na zvracení. No a když jich začne hrát víc, tak to je rovou na kolaps Very Happy

Vida - podobný problém má kamarádka, s kterou chodíme na jogu. Při jedné relaxaci jsem poslouchali právě tibetské mísy - mně rezonovalo snad celé tělo, ale příjemně, ona měla po 5 minutách pocit, že se zblázní, všechno ji brnělo a drnčelo a musela na chvilku odejít. Paní, která nam jogu předcvičuje jí řekla, že má problem s čakrami a že má zablokované kanály, kterými prodí tělem energie. Je fakt, že kamarádka je hodně nemocná - má silnou curkovku, chronický zánět slinivky a vrozenou vadu se metabolismem tuků .
Vůbec tím nenaznačuji, že i ty trpíš nějakou závařnou chorobou - ale je možné, že tvoje tělo je naladěné na jinou hudbu, s jinou frekvencí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

Tak zdravím zrovna nekypím, tojo Very Happy Něco na tom bude. Určitě. Mám uvnitř sebe spoustu bloků, hlavně v řeči a právě hudba tohle dokáže buď rapidně zhoršit nebo zlepšit. Je zajímavé, jak jsme v tomhle každý jiný, proto mi vadí, že se obecně do relaxací dává hudba přírody nebo šumění, na každého to přece působí jinak. Ve mně vyvolává klidná a mantrová hudba beznaděj, zpěv ptáků mě vnitřně drásá a naopak to, co na jiné působí negativně a kakofonicky, mi pomáhá. Jakoby každý v sobě měl jiné frekvence a požadoval podobné těm vlastním, které s nimi rezonují. Ty tibetské mísy to asi umí projevit nejsilněji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so říjen 17, 2009 10:20 am    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Tak zdravím zrovna nekypím, tojo Very Happy Něco na tom bude. Určitě. Mám uvnitř sebe spoustu bloků, hlavně v řeči a právě hudba tohle dokáže buď rapidně zhoršit nebo zlepšit. Je zajímavé, jak jsme v tomhle každý jiný, proto mi vadí, že se obecně do relaxací dává hudba přírody nebo šumění, na každého to přece působí jinak. Ve mně vyvolává klidná a mantrová hudba beznaděj, zpěv ptáků mě vnitřně drásá a naopak to, co na jiné působí negativně a kakofonicky, mi pomáhá. Jakoby každý v sobě měl jiné frekvence a požadoval podobné těm vlastním, které s nimi rezonují. Ty tibetské mísy to asi umí projevit nejsilněji Smile

Odborník by ti to možná vysvětlil lépe než já.... ale je fakt, že tuhle relaxační hudbu používají i psychologové a psychiatři na různých sezeních či skupinách- takže uklidňující účinky tam budou.
Mám matný pocit, že jsem to ve tvém věku vnímala stejně a jako dobíječ jsem používala spíš metal Laughing Někde jsem četla zajímavý článek o metalové hudbě - o jejím působení na lidské tělo ... hernajs, ale kde??? Závěr článku byl, že dlouhodobý poslech metalové hudby naladí tělo na určitou frekvenci - a dotyčný pak má problém s jinou hudbou - což je možná tvůj případ . Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.