Kaktusy a sukulenty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c61c46ba8ca3ccdfb597738d1c8cfee8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

mate doma hodne kaktusu a sukulentu?
ja se je bojim pestovat takze nemam ani jeden
25%
 25%  [ 2 ]
o ja jich mam toliiiik
25%
 25%  [ 2 ]
o nejaky sukulent ale jinak do toho nejsem vasniva
50%
 50%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 8

Autor Zpráva
Kikuška
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.10.2008
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 6:10 pm    Předmět: Citovat

kaktusy se mi daří až moc! a rostou, ale sukulenty ty už né tolik, nejen živé kamínky schnou Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 9:35 pm    Předmět: Citovat

kiku a kde ty živý kameny máš? v pokojíku? a umíraj ti jen teď nebo celoročně? dle kaktusů soudim, hodilo by se je teď hodit třeba do chodby nebo verandy a nezalívat, prostě na ně zapomenout. celkově bych radila kameny nezalívat, třeba jednou do měsíce, dvakrát.... každopádně asi ne ani jednou týdně... co mám vypozorovaný, sukulentům se nejlíp daří ve skoro čistym písku s trochou, malou trochou hlíny. nechat stát někde venku a opět zapomenout. většinou jim stačí déšť. v zimě přenést do chladu a mírně zalít třeba jen jednou, ale jen tak cmrndnout, žádný prolití substrátu.... popravdě, mně taky jdou o něco líp kaktusy, hlavně se o ně snažim, ale zase sukulenty co máme třeba na zahradě, ty rostou skoro před očima a často kvetou. chce to nestarat se o ně tolik...
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikuška
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.10.2008
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 2:33 pm    Předmět: Citovat

no přesně,v pokojíku!!je tam celkem zima kaktusům se daří ale sukulentům...(nic moc) tak nevim co s tím mám dělat odborníci říkali, že je to vegetační odpočinek ale míjely měsíce a živé kameny ne a ne se vzpamatovat.. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 8:43 pm    Předmět: Citovat

kiku a v tom pokoji bydlíš? jestli je máš tam, kde existuješ, tam asi bude tepleji. (pokud nejsi eskymák Very Happy )
a jak si myslela, že se kameny ne a ne vzpamatovat? jakože nerostou?
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikuška
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.10.2008
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 1:33 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
kiku a v tom pokoji bydlíš? jestli je máš tam, kde existuješ, tam asi bude tepleji. (pokud nejsi eskymák Very Happy )
a jak si myslela, že se kameny ne a ne vzpamatovat? jakože nerostou?
hele no prostě že když seschnou tak se nevzpamatují a už jsou seschlý nebo se zavrtají do země (ale fakt) a zůstane po nich jenom dírka taky se na ně dává plíseň (když odumírají) a v tom pokoji žiju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 7:26 pm    Předmět: Citovat

a jak často zalíváš? zkus je přenést do chladu a nezalívat... ale řikám, to jen tipuju po pár zkušenostech s kaktusy, kameny mi ovšem taky vždy pošli (ale už jsem je x let pěstovat nezkoušela, zůstala sem u nezdaru Very Happy )
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikuška
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.10.2008
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2009 1:58 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
a jak často zalíváš? zkus je přenést do chladu a nezalívat... ale řikám, to jen tipuju po pár zkušenostech s kaktusy, kameny mi ovšem taky vždy pošli (ale už jsem je x let pěstovat nezkoušela, zůstala sem u nezdaru Very Happy )
no...jednou měsíčně zalívám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 5:10 pm    Předmět: Citovat

na kytky jsem strašnej sklerotik, viz můj chudák šalvěj, takže těmhletěm se u mě vede... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 5:35 pm    Předmět: Citovat

jé, kaktusový vlákno... Já jich teda moc nemám, jen miláčky pachpodium (spíš sokolent, nebo možná ani to ne), ale měla jsem jich spoustu, do té doby než nám kočka jako malá přejela parapet z jedné strany na druhou a všechny shodila a polámala Crying or Very sad máme tam už něco jiného a naštěstí už to znova neudělala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 10:46 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
jé, kaktusový vlákno... Já jich teda moc nemám, jen miláčky pachpodium (spíš sokolent, nebo možná ani to ne), ale měla jsem jich spoustu, do té doby než nám kočka jako malá přejela parapet z jedné strany na druhou a všechny shodila a polámala Crying or Very sad máme tam už něco jiného a naštěstí už to znova neudělala...


to naše dělá taky... plus je strašně vysazená na jednu zelenou želvičku... věčně ji shazuje... šak jí vždycky hrozím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.