Nakupování přes internet - Amazon, Ebay, atd.
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=414e5aac62fe8c5993dc7f85235f5e63Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jste spokojeni s PayPal?
Ano!
36%
 36%  [ 14 ]
Ne!
2%
 2%  [ 1 ]
Občas.
2%
 2%  [ 1 ]
Nemám účet.
57%
 57%  [ 22 ]
Celkem hlasů : 38

Autor Zpráva
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 1:42 pm    Předmět: Nakupování přes internet - Amazon, Ebay, atd. Citovat

Asi každý už slyšel o internetovém bazárku/aukční síni jménem ebay. Tohle vlákno zakládám jako místo pro rady, zkušenosti a tipy jak nakupovat, jak prověřovat, na co si dát pozor atd.
Prosím členy, kteří mají s nákupen na ebay zkušenost, aby se podělili o rady a návody, jak zde nakupovat.

Jaké máte zkušenosti ?
Jak je to s poštovným ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 9:24 pm    Předmět: Citovat

Ja nakupovala pres ebay zatim pouze dvakrat - vzdycky se jednalo o obleceni z Indie. Platila jsem pres Paypal - resp.pres kamaraduv, nemela jsem ten druh kreditky, ktery k tomu treba.
Postovne ma ta ktera osoba/firma kazda jinak - vetsinou se vyplati kupovat vice veci naraz, pac se to sbali do jedno pakliku s jednim postovnym. Jenom nastve, kdyz clovek treba koupi nejakou vec za dva dolary a postovne pak cini deset, ze Twisted Evil

Konkretne ten obchod, u ktereho jsem nakupovala, mi po prijeti platby do ani ne deseti dnu odeslal veci -vsechno prislo v poradku, poradne zabalene, tak jak melo.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 11:51 pm    Předmět: Citovat

Obvykle nakupuji od prodejců s víc než tisícem hodnocení a více než 99%. Většinou kupuji věci za pár dolarů, nejvíc jsem utratila 20 dolarů najednou. Skoro všechno zboží jsem měla odeslané do dvou dnů. U prodejců s tisíci hodnoceními to tak bývá, odbavují objednávky dost rychle, i když zase kdybyste měli problém, mohli byste se dost načekat na odpověď, podle těch hodnocení co jsem četla někteří nestíhají komunikovat.
Teď jsem ulovila jehlice do vlasů, vzala jsem je na vyzkoušení na doma, jestli mně bude ten tvar vyhovovat, ale na to, že je to levný plast, nevypadají špatně (http://images.tupianguanjia.com/bin/4454/elexe/t80233.jpg).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medea
161-320
161-320


Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11, 2009 8:23 pm    Předmět: Citovat

I já sem uz toho z ebay objednala hodne. Nejvetsí vec kterou sem koupila byla goblénová zidle z Nemecka. Na zacátku sem platila prevodem, ale ted uz pouzívám paypal. Dávám pozor aj na hodnocení prodejce a jaké feedbacky dali predeslí kupci.
Kdyz není uvedeno postovné, tak se na to predem zeptám a az potom kupuju.
S objednáváním z amerického ebay si treba dát pozor, nebot kdyz je konecní suma nad 20 €, tak se platí dan a clo. Urcite to bude tak aj v Cesku. V tom prípade je mozné poprosit prodejce, aby na obálku napsal jenom symbolickou sumu, aby balík nezustal vyset na clu. Práve tak mi dosli vcera kosmetické stetce. Zaplatila sem za ne vlastne styrnásobek nez bylo uvedeno na obálce. Jsou to trochu nervy, ale kdyz u mne zazvoní posták, tak mi spadne kámen ze srdce. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11, 2009 8:50 pm    Předmět: Citovat

U nás je ta hranice naštěstí vyšší. Kdyby byla tak nízká a celníci tak pečliví jako v Británii, nedoplatila bych se. Clo se v celé EU platí od 150 €, od 22 € se v některých zemích platí DPH. V ČR ne, na Slovensku nebo v Británii ano. Počítá se to včetně poštovného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medea
161-320
161-320


Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

Ano, v cetne postovného. V Rakousku ta hranice zacíná taky u 22 €. Cetla sem treba, ze nekomu celníci odevreli zásílku, v které byl prilozený úcet s pravou hodnotou, a zabavili jí to! Zvenku mela taky napsanou nízkou sumu, ale asi se to celníkum nezdálo... Jinak by to neodvírali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2009 1:56 pm    Předmět: Citovat

To je smůla a také dost nespravedlivé. Příjemce nemůže za to, co napíše odesílatel. Hodně prodejců píše jinou sumu, aniž by je o to zákazník žádal. Někomu se stalo, že naopak napsali vyšší sumu než byla skutečná hodnota a on musel platit clo. Mně se stalo oboje a to hodněkrát, minimum objednávek mělo uvedenu přesnou sumu, většinou nižší. Ale nebylo to o moc a stejně nikdy neobjednávám za víc než 60 dolarů, takže se mě clo netýká a tak mně to nevadilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 9:16 am    Předmět: Citovat

Tak jsem poprvé nakupovala přes eBay, zatím vše v pohodě, rychlost příletu zboží do ČR z USA přímo závratná (4 dny od zaplacení zboží), problémy až v ČR, klasicky, s celním řízením. Došlo mi oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí a vůbec nerozumím tomu, co po mě chtějí. Dovolat se jim na informační linku nejde, mají pořád obsazeno a u nás na celní správě celník vůbec netušil a že prý se stejně musím dovolat do té Prahy Sad Horor, proč si prostě nemůžou zaplatit víc lidí na telefon nebo na mail, daňový poplatník má přece právo na kvalitní služby, když odvádí daně, ne? Evil or Very Mad

Nemáte někdo zkušenost s celním řízením, pokud vaše zásilka podléhala DPH i clu? Chtějí celní prohlášení (že prý je to tiskopis, ale jak ho mám sakra poslat e-mailem?), doklad o zaplacení - dá se z Pay Pal vyjet výpis do PDF, JPG nebo jiného formátu? Chtějí plnou moc, ale na koho ji mám napsat? Na poštu Praha 120? Opravdu nevím, kde tohle zjistit, každou chvíli zkouším informační linku a nic a už mě to vážně neba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medea
161-320
161-320


Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 7:17 pm    Předmět: Citovat

@ Kataska
Asi Ti moc nepomuzu, protoze sama skusenosti s clem nemám. Ale z ruznych forumu vím, ze si lidi na to clo jdou sami s výtiskem faktúry. Podle té potom vypocítají kolik to clo stojí. Rolling Eyes
Nenapsala si prodejci, aby Ti na balíku uvedl nízkou sumu? Já o to zádám po kazdém nákupu, a tak sem zatím mnela stestí.

Jo, a jeste sem cetla, ze dali splnomocnení poste. Teda dotycný platil clo postákovi. To se ale musí faxem nebo mailem poslat faktúra na clo.
Tak sem Ti asi nebyla velká pomoc. Rolling Eyes Potom napis, jak to dopadlo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 9:53 pm    Předmět: Citovat

Medea napsal:
...Cetla sem treba, ze nekomu celníci odevreli zásílku, v které byl prilozený úcet s pravou hodnotou, a zabavili jí to! Zvenku mela taky napsanou nízkou sumu, ale asi se to celníkum nezdálo... Jinak by to neodvírali.

To se mi nezdá. Ano, občas zásilky otevírají (čert ví proč, mě se to jednu dobu stávalo pravidelně, a to jsem měl uvedenou správnou částku - balík pak na poštu přijde v obrovském "bramborovém" pytli s celní pečetí Smile ), ale i pokud by zjistili, že uvnitř je uvedena cena vyšší, tak spíš jen vyměří clo podle té vyšší ceny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.