Orientální tance a jiná orientální nádhera
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=59fadd1470f7ec0ad81414b482486352Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne květen 20, 2007 9:16 pm    Předmět: Orientální tance a jiná orientální nádhera Citovat

Už několikrát jsme se zde zmínily, že se nám líbí orientální tance a vůbec i jiné orientální záležitosti jako třeba sárí (viď, Damayanti Wink) . Ovšem až včera večer jsem viděla, o čem takové orientální tance vlastně jsou a pod dojmem tohoto zážitku si neodpustím otevřít toto téma i u nás na Vlasech.Abyste rozuměli: včera jsme s Vlkoníkem byli na tanečním večeru, který každoročně pořádá taneční škola Intessar, kam nyní chodím na začátečnický kurz. Byl to velice dlouhý večer, asi 3,5 hodinový, ale byl to zážitek, jakému se máloco vyrovná.V neskutečných kostýmech a překrásných choreografiích tam vystoupily žákyně i lektorky školy, holanďanka Šahrazád, Zorita Azrak i moje učitelka Aini, mladá krásná dívka, která je skoro nejlepší tanečnicí školy. Šahrazád byla velmi profesionální. Jeji kostýmy braly dech a byly dělané na ultrafialové světlo, takže z pološera nádherně zářily třeba planety na jejích Esetiných křídlech nebo šmouha vířící sukně při tanci dervišů. Ovšem kdo na mne udělal největší dojem byla právě Zorita Azrak. Až dosud jsem ji znala jen podle jména a lekla jsem se, když přišla hodně korpulentní dáma. Ale velmi brzy jsem zůstala koukat s otevřenou pusou: Ta ženská nejen že se umí perfektně hýbat, umí rozvlnit všechny své polštáře tak, že to i hezky vypadá, ale navíc z ní tryská taková osobnost, že jsem studem skoro zalézala pod sedadlo. Embarassed Po naší Romaně (cvičitelce aerobiku) je to další z velmi mála lidí, kteří opravdu milují to, co dělají a úplně to z nich tryská. Celou dobu se usmívala, ba zářila, zpívala si tiše s hudbou a tančila - a vůbec jí nevadilo, že už není mladá a štíhlá jako ty ostatní dívky tam!Tak tedy, vážení, tohle je osobnost, před kterou se skláním a byla bych šťastná, kdybych se k něčemu podobnému dopracovala alespoň v důchodu... Embarassed Embarassed Embarassed
Vlkoňovi se samozřejmě víc líbila Aini, no jo, holt mladá, krásná, vláčné pohyby, energie, perfektní tanec - a podobná radost z něj jako u Zority.Lepší učitelku jsem si věru vybrat nemohla. Very Happy
Na konci se ještě přidávalo, celková atmosféra byla úžasná, taková přátelská a plná radosti - no něco, co jsem ještě nezažila!Všechny ženské z hlediště i jeviště odcházely rozesmáté, jen jsme na sebe koukly a viděly jsme, že jsme stejně ve vleku jedna jak ta druhá...no úžasná velká rodina a ú§žasní lidé!Takže do tohoto jdu naplno!
Jakmile skončím základní kurz, nakýbluji se do tolika jiných možných, co mi to jen čas a peněženka dovolí. Obzvlášť arabské flamenco (bez dupů), cikánský tanec (sršící energií) a tanec s Ésetinými křídly (fantastické vznešené efekty vířící látky) mě lákají.
Zítra beru zde v Praze indický obchod Ganga útokem a doufám, že kromě sárí si odvezu i nějaké ty šperky, hlavně do vlasů a na čelo a snad i nějaký ten hadřík na tanec, abych se cítila lépe. Kostým totiž skutečně dě.lá hodně, je to takový nástroj tanečnice a v krásných látkách a třpytu flitrů hned ten tanec jinak vypadá Wink .
Takže, kdokoli tančíte, tančil jste nebo tančit chcete, vítejte v orientálním fóru! Very Happy
Návrat nahoru
Jezecek11
81-160
81-160


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 9:04 am    Předmět: Citovat

Taky se my moc líbí orientální tance...a je pravda, že kypřejší ženy jsou mnohdy velice dobré nebo i lepší než jejich štíhlé kolegyně Very Happy
V současnosti se tanci věnovat nemohu...ale do budoucna bych velice ráda. Jinak to sem moc nepatří, ale já mám obvzlášť ráda latinsko americké tance...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 9:27 am    Předmět: Citovat

Hehe... toz ja to mam doma Wink Moja kocka domaci se tomu x let venovala jako lektorka a vystupujici, mela spolecna vystoupeni i se Zoritou a jinymi... ale nejak ji to prestalo bavit, asi i trochu kvuli tomu, jak je to ted u nas rozsirene. Ted hleda moznost, kam v Brne ci okoli chodit na indicky tanec Kathak... ale nejblizsi moznost je zda se az ve Vidni Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 9:36 am    Předmět: Citovat

Laughing Laughing A já musel orientálně tančit, povim vám, že za deset mint jsem byl vyflusanej na omdlení a ta tanečnice to valila dvě hodiny s pčestávkou na wécé. Laughing Laughing Laughing Laughing

P.S. a měla nadělaný copánky až ke kolenům Wink a zlatý zuby Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 10:16 am    Předmět: Citovat

ty jo Aha, ty musis mit doma poklad Wink

ja sem do orientalniho tance pred lety chodila, ale nejak me nebavila hudba, kterou nam k tomu pousteli, tak sem toho nejak nechala... ale v budoucnu celkem planuju, ze zase zacnu... ale kazdopadne se mi to libi Smile
jinak ja sem se o tom kdysi bavila s nejakou arabkou a ta se divila, ze do takovech kurzu chodime, ona rikala, arabky to umi samy od sebe a od sveho temperamentu:-) tak nevim....Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 10:22 am    Předmět: Citovat

kkk napsal:
Laughing Laughing A já musel orientálně tančit, povim vám, že za deset mint jsem byl vyflusanej na omdlení a ta tanečnice to valila dvě hodiny s pčestávkou na wécé. Laughing Laughing Laughing Laughing

P.S. a měla nadělaný copánky až ke kolenům Wink a zlatý zuby Laughing Laughing


jojo, chce to asi kondici Smile ja sem mela minule problemy asi po hodine tance v cikanske osade Smile a tak sem pak odmitla tancit a nekoho sem tim urazila a pak se to tam furt resilo a ja sem pak urazila dalsi lidi ....jeje Laughing Laughing zivot neni jednoduchej ani pri zabave:-) Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medea
161-320
161-320


Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 10:53 am    Předmět: Citovat

Moji pozornost vzbudili orientální tance, kdyz sem o nich v televizi videla reportáz. Very Happy Ani sem nevedela, ze od mojí práce hned za rohem je obchod s orientálními kostými. Razz Zatím sem se koukala jen z venku, ale treba se nekdy osmelím, a podívám se aj dovnitr. Mezi tím sem si nechala z Turecka od séfa dovést takový sátek na boky, nádherne zvoní pri pohybech. Very Happy Ted mi uz jen zbývá jít na kurs. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 2:25 pm    Předmět: Citovat

tak me se moc libi,ale nejradeji tancim,tak jak to citim,intuitivne vnimam hudbu Very Happy Z orientalnich me mnohem vice zajima indicky tanec,je strasne zajimavy a na me pusobi tajemne.Je pravda ze brisni tance u me pozbily malinko na zajimavosti,tim ze sjou tak preferovane a hlavne je snadne narazit na nedobre lektorky.Ja se do kurzu nezapisuji,protoze nemam penize.Ale miluji vsechny tance plne vasne a tajemstvi a nezuzuji to jen na orientalni a kdyz to je taky nadhera a patri to k mym oblibenym zalezitostem Very Happy Ale me treba jeste hodne zajimaji africke a jihoamericke tance,taktez plne rytmu a nadherneho citu Very Happy A to same u me znamena i vyrazovy tanec(balet)...jen na zadne z toho nemam penize,ale jako laika me to bavi a rozhodne neunika me pozornosti Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 6:44 pm    Předmět: Citovat

Ano, i latinské tance jsoiu úžasné!Jen zatím jaksi není příležitost na ně chodit, aspoň u nás Embarassed . Já se do toho kurzu dostala náhodou, protože kamarádka měla od jiné známé poukázku na začátečnický kurz zdarma. Ta známá ho někde vyhrála v tombole a bydlela moc daleko, tak jsem si ho od ní koupila za poloviční cenu...Také mě to dřív netáhlo, protože to už bylo tak zprofanováné, tančila to s prominutím každá mamina a učil to už kdekdo po roční zkušenosti...Navíc s emi to zdálo jednoduché. Ty pohyby jsou opravdu hodně přirozené, jde to skoro samo, to, o co jde, je nacvičit výdrž. Ale tento večer mne přesvědčil, je to krásné a je spousta směrů, člověk si může vybrat. Sice je to všechno hrozně drahé, hlavně ty kostýmy, ale když si člověk pořídí jeden dva, tak se to snad ještě dá přežít...
A hlavně se mi líbí ti lidé. Takové normální veselé ženské, šťastné, že mohou chvíli vypadat jako princezny. To je moc pěkný pohled. Znám i jednu fiflenu, která si nakupuje pořád nové super kostýmy a pomalu si z toho dělá byznys, ač to také začala teprv před dvěma lety. Ale většina asi bude jiná...
Návrat nahoru
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 6:49 pm    Předmět: Citovat

Jinak v Ganze jsem příííšerně utrácela a mám do vlasů něžňoučkou stříbrnou tikku, střapce do copu, nějaké to bindi, ale hlavně přepychové vílí sárí - duhové. Ale fakt jsem nevěděla, kam dřív koukat, ta sárí jsou přeskvostná!Slušela by mi červená s ezlatými ornamenty, ale bylo by to to ultra slavnostní a asi byhc to neměla kam nosit. Také jsem nevgěděla, za kolik peněz si ještě mám dovolit. Zas ta úplně nejlevnější jaksi nebyla to pravé, také proto, že byla z uměliny a to já nerada. Tak jsem si nakonec vybrala zhruba za střední cenu (i tak pro mě pekelnou Rolling Eyes ) a protože jsem si nemohla vybrat, v jaké barvě, tak jsem si vzala ve všech! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.