drvopleň obecný

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=17279029f717dbb89d39b2d519c2eae1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adretea
41-80
41-80


Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 5:32 pm    Předmět: drvopleň obecný Citovat

mám speciální dotaz. našla jsem na zahradě housenku drvopleně obecného, má to přes 8 cm a je zářivě červená. prý to žere dřevo ovocných stromů. nemůžu jí nechat na zahradě, nevím ani z jakýho stromu to vylezlo, rozhodně to ale nesmí pokračovat v nějakým ničení našich stromů. Jde to nějak odchovat? je to jedna z největších můr v ČR, prý. Zkoušel jste už někdo někdy chovat doma dřevokaznou housenku? Nepohrdne mi polenem, i když bude čerstvé?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: pá březen 05, 2010 8:06 pm    Předmět: Citovat

Jé to je starý dotaz. Ale stejně jsi skvélá!!! Takže to zviře je drvopleň, konečně to vím. Mr. Green

No ale nikdy jsem to nechovala, potkala jsem ji dvakrát, zkoušela jsem ji pohladit, ale byla agresivní.

Hoď echo, jak odchov dopadl. Pustila se do polínka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pali
81-160
81-160


Založen: 11.4.2009
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: pá březen 05, 2010 9:09 pm    Předmět: Citovat

ja kdysi, kdyz jsem byla mala, neco odchovala. Ale co to bylo fakt nevim. Jednou jsem na zahrade v zemi nasla veeelikou larvu. Dala jsem ji do 3 litrove sklinky a casem se z toho vyklubala obrovska mura Laughing ale vubec se mi nelibila a tak jsem uz potom nic neodchovavala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 6:22 pm    Předmět: Citovat

Mě se z housenek zatím vylíhla jen paví oka (ale bohužel se potvory vylíhly zrovna když jsme byli na chatě, a když jsem přijela, našla jsem jen prázdné kukly, právě z důvodu odjezdu byla střecha akvárka (na zahradě) odklopená. A taky dvě krásné bílorůžové můrky, které se vylíhly z housenek (takový černí oškliví červíci), které jsem si přinesla domů úplně náhodou na kočičkách. A pak už jsem musela chodit pro čerstvé kočičky každý den, aby housenky měly co papat Smile, ale naštěstí byly malinké, moc toho nesežraly. A ty můrky byly nádherně chlupaťoučké a celý den jen seděly a odletěly až večer, takže jsem měla dost času si je prohlédnout.
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: so březen 20, 2010 11:59 am    Předmět: Citovat

Succuba napsal:
Mě se z housenek zatím vylíhla jen paví oka (ale bohužel se potvory vylíhly zrovna když jsme byli na chatě, a když jsem přijela, našla jsem jen prázdné kukly, právě z důvodu odjezdu byla střecha akvárka (na zahradě) odklopená. A taky dvě krásné bílorůžové můrky, které se vylíhly z housenek (takový černí oškliví červíci), které jsem si přinesla domů úplně náhodou na kočičkách. A pak už jsem musela chodit pro čerstvé kočičky každý den, aby housenky měly co papat Smile, ale naštěstí byly malinké, moc toho nesežraly. A ty můrky byly nádherně chlupaťoučké a celý den jen seděly a odletěly až večer, takže jsem měla dost času si je prohlédnout.


Jů! Já pořád přemýšlím, co bych si pořídila za vzířátko. Škoda, že se motýlci nevrací každý den domů, hned bych si taky nějakého odchovala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.