Agentura Rilife (práce v zahraničí)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b0780fe984466af15ba52733643fc1c6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Byli jste někdy na letní brigádě v zahraničí a kde?
Irsko
0%
 0%  [ 0 ]
Řecko
0%
 0%  [ 0 ]
Španělsko
33%
 33%  [ 1 ]
Itálie
0%
 0%  [ 0 ]
Egypt
0%
 0%  [ 0 ]
jiná země
66%
 66%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 3

Autor Zpráva
Theres
161-320
161-320


Založen: 20.9.2009
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 7:20 pm    Předmět: Agentura Rilife (práce v zahraničí) Citovat

Ahoj, chtěla bych se dozvědět něco víc téhle agentuře o prázdninách bych totiž chtěla vycestovat za prací ale vůbec nevím jakou agenturu zvolit atd
(taky bych nechtěla jet sama, měla jsem jet s kámoškou ale ta to odvolala, takže kdyby mě někdo zájem tak by jsme se mohli nějak domluvit)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: so duben 03, 2010 8:09 am    Předmět: Citovat

Tak tomu tedy říkám špatně skrytá reklama. Ale předpokládám, že mi to budeš vyvracet.
Za prací do zahraničí je mnohem lepší jet sama. Práce i ubytování na jednom místě pro jednoho se hledá nesrovnatelně lépe.
Doporučuji vůbec nejezdit přes agentury. Rilife neznám, ale ty nadýchané bláboly vypadají krajně neseriózně. Nehledě na to, že žádnou pořádnou práci nenabízejí.
Záleží do jaké země chceš jet, ale třeba v Anglii najdeš práci snadno přes internet a bez poplatků jakékoli agentuře. Stačí pátrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Theres
161-320
161-320


Založen: 20.9.2009
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: so duben 03, 2010 12:03 pm    Předmět: Citovat

Mě to moc jak reklama nepřijde, když se ptám jestli stím má někdo zkušenosti ale to je na tobě, vůbec totiž nevím jak si mám práci najít a neznám nikoho kdo by stím měl skušenosti, tohle bylo první na co jsem narazila.Ráda bych sinašla práci sama bez agentury ale nemám na to dostatečny znalosti angličtiny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: so duben 03, 2010 12:35 pm    Předmět: Citovat

A učila ses anglicky aspoň ve škole? Já když jsem jela do Anglie poprvé, tak jsem uměla říct tak akorát jak se jmenuju a že mám hlad a tak Very Happy

Pokud bys třeba chtěla dělat au-pair, tak existuje spousta specializovaných serverů. Často jsou placené, ale vtip je v tom, že stačí, když zaplatí druhá strana. Tedy i na těch placených si tě může nějaká rodina vyhlédnout a domluvit se s tebou.

Výborná je třeba tahle stránka, sama jsem přes ni kdysi našla rodinu
http://www.greataupair.com/

Určitě vybírej rodinu bílou a původem z dané země (žádní přistěhovalci nebo Britka a arabským manželem). Komunikovat s nimi budeš písemně, se slovníkem to jde zvládnout. Základem je dobrá fotka.

Pokud chceš pracovat v Anglii, tak tam je zvykem, že se většina příležitostí dává na tyto stránky

http://www.jobcentreplus.gov.uk/

Konkrétně hledej zde

http://jobseekers.direct.gov.uk/subjectmenu.aspx?sessionid=1e633d58-4db6-4d02-975c-9332aca71bba&pid=3&o=1

Výhodou je, že můžeš najít práci kdekoli po Británii a tam pak dojet.
U pozic je na zaměstnavatele obvykle přímo kontakt (nebo název firmy, lze dohledat přes google). Pokud ne, tak bys musela někam volat a to je lepší se na to vykašlat. Zaměstnavatele kontaktuješ buď přes mail, nebo mu přímo zavolej.

Asi budeš chtít takzvanou live-in position. Tzn, že ti zaměstnavatel poskytne i ubytování. To se často neuvádí, o to musíš požádat. Nejnižší a nejsnadněji získatelné pozice, pokud skoro anglicky nemluvíš jsou
cleaner - uklizečka
chambermaid - pokojská
kitchen-porter - umývání nádobí a pomoc v kuchyni

Obecně se těmto pracím říká back of the house (jako že nejsi vidět, narozdíl třeba od číšnic). Práci hledáš dočasnou - temporary.
Doporučuji nehledat práci na farmách nebo třídění vlny, protože budeš dělat s Čechama/Polákama a anglicky se nikdy nenaučíš.

Pokud pojedeš přes agenturu, budou tě jen posílat po celé Británii od jednoho zaměstnavatele k druhému a všichni ti řeknou, že tě potřebují, ale zaměstnat tě nemůžou, protože máš smlouvu a agenturou, ale oni nemají s touto agenturou žádnou smlouvu Exclamation . Na tom se dá prodělat spousta peněz a takových nešťastnic není málo. Nenechávej se zaměstnávat ani přes britské agentury, budou se vymlouvat, proč není čas uzavřít smlouvu a za práci nikdy nezaplatí.

Vhodné je najít full time job, aby sis na sebe vydělala.

Pokud chceš do jiné země, tak doporučuji hledat. To, co jsi zatím našla je opravdu málo Very Happy

Přeju hodně štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Theres
161-320
161-320


Založen: 20.9.2009
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: so duben 03, 2010 12:55 pm    Předmět: Citovat

Moc děkuji za poučný článek Smile co se týče mé znalosti angličtiny tak už se jí učím 13 let ale jsem na tom hodně chabě, proto jsem měla strach si hledat něco bez agentury taky se snažím najít ještě někoho kdo by semnou jel abych v tom nebyla sama.
Zatím jsem hledání moc času nevěnovalo to se přiznávám, pořádně totiž ani nevím co hledat Very Happy Na au-pair se chystám až dodělám školu a pokud se nedostanu na výšku, je lepší tam jet na celej rok ne? (teda aspon nejaký), já bych chtěla jenom něco přes prázdniny.Někde jsem četla něco o tom , že pokud ti nejde moc angličtina tak můžeš dělat pro čechy průvodce (v Řecku) ale taky nevím kde to mám hledat.Večer si na to ještě pořádně sednu a pokusím se něco najít Smile a moc děkuji moc mi to pomohlo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: ne duben 04, 2010 9:05 am    Předmět: Citovat

Theres: jen taková informace... ono když neumíš žádný jazyk alespoň jakžtakž, tak nikam, kde je dost odpovědná práce, nejezdi... Např. to Řecko jak jsi psala... je jasný že řecky umět nebudeš, s tím se ani nepočítá (kromě asi základních frází), ale oni tam mluví všichni anglicky, řekové jsou na tom dle mých zkušeností velmi dobře... a na to abys dělala průvodkyni je už oprvadu nutná dobrá jazyková vybavenost... vždyť jak si někdo zlomí z čechů nohu, bude spoléhat na tebe,že to vykomunikuješ v nemocnici, zajistíš péči... Cokoliv, chápeš, bude ležet na tobě a nebudeš mít čas se vymlouvat že nerozumíš.. to prostě by nešlo, to by tě nikde nezaměstnali Very Happy Takže s malou jazykovou vybaveností tak akorát ty pomocné práce kde se moc vykecávat nemusíš, např. ta uklízečka, ale i taková číšnice už na tom musí být lépe (ale ta tam může jet za důvodem zdokonalování, ta tak odpovědnou pozici nemá..)
tak to je jen takový můj náhled na to no..
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne duben 04, 2010 9:40 am    Předmět: Citovat

Jj, přesně jak píše Soniczka - bez jazyka jenom "pomocné práce", i tak se tam něco naučíš během té doby.
Já jela přes agenturu jako au-pair - byla jsem postupně u dvou rodin a skončila jsem na poslední tři měsíce u 85leté babky Very Happy To teda byla škola, chich. Jela jsem se znalostí intermediate English - rodiny většinou chtějí au-pairky, které už se aspoň nějak domluví s nima a s dětma. Agentura byla dobrá k tomu, že mi posílala podle mých preferencí návrhy rodin a pak zařídila letenky/jízdenky, apod. Ale znovu už bych přes žádnou nejela. zejména proto, že z práce au-pair a malých děcek jsem nadobro vyléčená.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne duben 04, 2010 10:25 am    Předmět: Citovat

Theres: Pokud jsi ještě student, můžeš vyjet taky přes
www.wwoof.org

Jde o bezplatnou pomoc na ekologických a biofarmách (za stravu a ubytování).
Jednotlivé země mají své stránky a za poplatek ti pošlou seznam farem s jejich charakteristikou. Trvá jim to celkem dlouho, takže je potřeba začít včas. Pokud studium končíš, tak bys za sebe musela platit pojištění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne duben 04, 2010 10:27 am    Předmět: Citovat

Informace v češtině samozřejmě najdeš na www.wwoof.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.