Tolerance
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c9be7a9407c903d362b2036374aad0c8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 8:48 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Jejda to je dlouhý, pardon Embarassed

Není to dlouhý a navíc je to přesný. S tolerancí je totiž problém v tom, jak určit, co je "chyba v systému". Podle mě je to úplně skvěle v Kuky se vrací (i když mezi řádky). V každém stavu existují nešvary a v rámci boje za větší bezpečnost nebo vyšší spravedlnost se dějí křivdy a nakonec třeba i zjevné zločiny (konečně komunismus, křesťanství a jiné případy idea versus praxe).
Ano, dnes si každý sám za sebe (bohužel) musí nastavit, co snese a co ne.
Proto o tom konečně chci mluvit. Já vím že jsem touhle problematikou posedlá. Otázkou vztahu člověka ke společnosti (jsem humanitní vědec, ne?) a mravní odpovědnosti.
Chci o tom mluvit a často o tom mluvím, protože "Jedinec si jen může vybrat východisko... jedno... jemu vlastní. Tvoře své vlastní východisko, tvoří sám sebe. Člověk je ustavičné tvoření sebe sama." (Sartre)
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 8:58 pm    Předmět: Citovat

Vztah člověka ke společnosti je podle mě důležitý hodně - a lidi se tím nezabývají, hrabou si na vlastním písečku a pak si akorát doma zanadávají na něco, co se jim nelíbí, aniž by se zamysleli na tím, jestli to má nějaké další důsedky, vliv na jejich chování, výběr přátel a společnosti, se kterou se stýkají, na utváření názorů...
Ale taková témata nutí aspoň trochu k zamyšlení, k částečnému utřídění nějakých hodnot a uvědomění si ... a co já se tday vášním, viz tvůj citát...
Jo, můžu se jen zeptat, co studuješ/vystudovala jsi? Děkuju Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne červen 06, 2010 7:09 pm    Předmět: Citovat

já toleruju ty, kteří tolerují mě...

o mě se ale všeobecně ví, že jsem potvora a navíc pomstychtivá.. řídím se stylem, oko za oko, zub za zub.. sice to správné není, ale aspoň si to jsem schopná přiznat..

no prostě příklad za života:
včera na avipouti jsem byla klasicky v korzetu a dlouuuuhéé sukni.. pokud se na mě lidi dívali normálně, usmívala jsem se na ně, pokud mě sjeli pohrdavým pohledem, udělala jsem to samé a ještě se zastavila v nehezkých partiích (chápejte, nejvíc netolerantní jsou ženy Laughing ), mně v korzetu nehezké partie vidět nejsou..

co se týče jiných národností, cikány toleruju.. a ve vietnamcích vidím novou krev české republiky.. Razz se podívejte, jak to těm malejm ve škole jde a jak převyšují české školáky... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 2:03 pm    Předmět: Citovat

Já tolerantní nejsem. Právě proto, co na začátku uváděla Lucy. Kdybych se označovala za tolerantní, musela bych být tolerantní ke všemu. Nejsem ani zdaleka tolerantní ke všemu a toleranci v některých případech odmítám.

Nekonzistentní postoje a nedohlížení do důsledků v kombinaci s "každý má svou pravdu" jsou IMHO cesta do pekel!
(pro ty tolerantní k více pravdám atd. - je možné, že i má cesta je cestou do pekel, ale vzhledem k vaší toleranci mi za ni nemůžete nadávat Smile )

(( a tímto výlevem jsem si vyčerpala svou roční kvótu slova tolerance Very Happy ))
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: po červen 07, 2010 3:01 pm    Předmět: Citovat

Já jsem tolerantní jak kdy a jak k čemu - někdy jsem děsná konzerva a někdy zase tolerantmí až běda..... nenapadá mě žádný příklad.
Nemám dnes moc psavou, ale nějak mi ve spojení s tématem vyvstala na mysl scéna z filmu "Moje sestra je vlkodlak: 2", kdy hlavní hrdinka zavřela venku před domem mladíka, který právě znásilnil její mladší kamarádku, a nechala ho napospas vlkodlakovi..... s komentářem: "Kdyby lidi alespoň někdy nenesli zodpovědnost a následky za svoje činy, byl by na světě děsný bordel....."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 11:55 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Nekonzistentní postoje a nedohlížení do důsledků v kombinaci s "každý má svou pravdu" jsou IMHO cesta do pekel!
(pro ty tolerantní k více pravdám atd. - je možné, že i má cesta je cestou do pekel, ale vzhledem k vaší toleranci mi za ni nemůžete nadávat Smile )


No jo no, já bych taky nebyla tolerantní. Myslím, že humanisti a liberálové by se měli popravovat, ale právě proto tolerantní být musím. No, učím se to.
Dneska je těžké být konzistentní, když to, za co se dřiv zavíralo a trestalo je najednou móda a oslavuje se to. A k tomu se vám kdekdo snaží dokázat, že nejlepší strategií je sobectví. Konzistentní může být člověk v jasných věcech jako Nezabiješ etc. Až na to, že to taky není tak jasný, protože tu máme ty katy. Ono je strašně hezké být konzistentní v dobru, demokracii a humanismu (pro srovnání cyklus Neznámí hrdinové), problém je, když jste konzistentní nacista, komunista, etc.
A tak si myslím, že je pořád lepší trochu obracet kabáty, než konzistentně setrvávat ve zlu (omylu).
Ale to je to moje postižení dějinama. Jo fakt je, že člověk nesmí nastavovat obecné zásady podle sebe. Jenomže řekněte mi, kdo je teda má nastavovat?
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 6:06 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
Bonemína napsal:
Nekonzistentní postoje a nedohlížení do důsledků v kombinaci s "každý má svou pravdu" jsou IMHO cesta do pekel!
(pro ty tolerantní k více pravdám atd. - je možné, že i má cesta je cestou do pekel, ale vzhledem k vaší toleranci mi za ni nemůžete nadávat Smile )


No jo no, já bych taky nebyla tolerantní. Myslím, že humanisti a liberálové by se měli popravovat, ale právě proto tolerantní být musím. No, učím se to.
Dneska je těžké být konzistentní, když to, za co se dřiv zavíralo a trestalo je najednou móda a oslavuje se to. A k tomu se vám kdekdo snaží dokázat, že nejlepší strategií je sobectví. Konzistentní může být člověk v jasných věcech jako Nezabiješ etc. Až na to, že to taky není tak jasný, protože tu máme ty katy. Ono je strašně hezké být konzistentní v dobru, demokracii a humanismu (pro srovnání cyklus Neznámí hrdinové), problém je, když jste konzistentní nacista, komunista, etc.
A tak si myslím, že je pořád lepší trochu obracet kabáty, než konzistentně setrvávat ve zlu (omylu).
Ale to je to moje postižení dějinama. Jo fakt je, že člověk nesmí nastavovat obecné zásady podle sebe. Jenomže řekněte mi, kdo je teda má nastavovat?


Obracet kabát? To zní trochu pejorativně. Změnit názor poté, co se objeví nové okolnosti, to klidně. Poučit se, nepokračovat v chybách, když pochopím, že jsou to chyby. Pod tohle se klidně podepíšu.

Jde mi o to, že když už člověk nějaký názor a nějaké přesvědčení má (a především když si ho teprve utváří), měl by být schopný si ho obhájit, jak před ostatními, tak sám vůči sobě. A trošku dohlídnout i do důsledků, jaké dopady by ten názor měl, kdyby se podle něj ten člověk choval v mezních situacích.

Jinak můj nejvetší problém s "každý má svou pravdu" je v tom, že v některých věcech objektivně existuje jen jedna pravda. Ale i na takovou objektivní pravdu pak může mít každý svůj názor a s tím už nic nenadělám Smile
(na světě určitě je hodně lidí, kteří tvrdí, že černá je vlastně bílá, ale hodnoty vlnové délky světla jsou jednou dané - bez ohledu na to, že s nimi třeba někdo nesouhlasí Smile )
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 5:51 am    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
Jo fakt je, že člověk nesmí nastavovat obecné zásady podle sebe. Jenomže řekněte mi, kdo je teda má nastavovat?


Myslím že problém není v tom, že si každý nastavuje obecné zásady podle sebe - ale v tom, že lidé neumí respektovat, že někdo jiný ty zásady vidí jinak. Nedostatek respektu k názorům a hodnotám, se kterými nesouhlasím, je podle mě kořenem hodně problémů dnešní doby...
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.