Kája Mařík- ctitel dlouhých vlasů :-)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8ede7087f1ba87127fbe97ee6ea9764aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Znáte Káju Maříka???
Netuším, neznám
8%
 8%  [ 3 ]
Znám, mám načteno
47%
 47%  [ 17 ]
Něco málo mi to říká
44%
 44%  [ 16 ]
Celkem hlasů : 36

Autor Zpráva
abekara
21-40
21-40


Založen: 30.6.2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 11:24 pm    Předmět: Citovat

Já ty knihy četla mockrát.. To su ráda, že nejsem sama. První díly, kdy jsou Kája se Zdeňou malí, jsem četla ještě jako dítě a bavilo mě to tak průměrně, pamatuju si ale, že mě rozčiloval Kája jaký je mazánek a nikdy jsem neměla ráda hajnou. Very Happy Ale asi ve 13, tzn před 6-7 lety jsem se dostala k 4.-7. dílu a ty se mi líbily hrooooooooozně moc, hlavně teda pátý a šestý. Je to hrozná romantika, taková naivní, ale milá a sladká.

A ano, nikdo neopovrhuje ženami ostříhanými "na kluka" (tj. mikádo) více než Kája Smile Ale tak něco na jeho názoru možná bude Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 5:31 am    Předmět: Citovat

Kája Mařík byl oblíbenou četbou mé babičky , maminky z matčiny strany, ta měla v knihovničce všechny díly + mnoho dalších svazků tzv."červené knihovny" , ráda je četla, no já jsem toto dílko nikdy nečetl... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
abekara
21-40
21-40


Založen: 30.6.2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 8:53 am    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Kája Mařík byl oblíbenou četbou mé babičky , maminky z matčiny strany, ta měla v knihovničce všechny díly + mnoho dalších svazků tzv."červené knihovny" , ráda je četla, no já jsem toto dílko nikdy nečetl... Wink


Smile ale to není červená knihovna, fakt ne.. Smile To bych nečetla.. Spíš prostě idealizovaný román.. Ostatně v prvních čtyřech dílech jsou hlavní hrdinové ještě děcka, až v pátém a šestém to popisuje jejich namlouvání a svatbu a dobu krátce po ní, je to takové milé a starosvětské. Ale uvěřitelné, není to žádná Danielle Steel. Můj přítel to taky nikdy nečetl, že je to tak pro bábičky, ale podařilo se mi ho přemluvit k pátému a šestému a líbilo se. Ne tolik jako mně, ale líbilo. Smile Má to podobnou poetiku jako staré české filmy třeba s Oldřichem Novým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: po prosinec 07, 2009 8:32 pm    Předmět: Citovat

zboznuju... cetla jsem jeste prvorepublikovou verzi... a dodnes rikam ze to spadlo rovnou do ledvin... Very Happy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: pá říjen 08, 2010 9:04 pm    Předmět: Citovat

Jé, to téma jsem objevila až teď. Jeho mikádo "kamído" nemá chybu Very Happy Když mi bylo asi deset, tak jsem to doslova žrala, všechny díly jsem přečetla hned několikrát.
Taky jsem moc ráda četla Gabru a Málinku, tam mě hodně štvalo, jak si Gabra na Málinku vyskakuje.
A ještě tuším, že jsem četla něco o Kájovi a Márince, nebo tak něco, ale už si vůbec nepamatuju, co to bylo zač. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 8:59 am    Předmět: Citovat

Jéé, Kája Mařík, toho jsem jako malá zbožňovala Very Happy Všech 7 dílů jsem přečetla několikrát, k tomu ještě Kájovy děti. Tyhle knížky se mnou rostly, když jsem byla malá, milovala jsem první 3-4 díly, jak jsem stárla, začala jsem víc rozumět těm dalším.
A Gabru a Málinku jsem taky četla několikrát, taky se mi strašně líbily Very Happy Já prostě miluju tyhle zidealizovaný děje, který se odehrávají tak necelých 100 let zpátky.
Malonku, nebyla to Řídících Márinka? Tu jsem četla taky jako hodně malá - a taky se mi to hrozně líbilo Smile
Tohle je prostě literatura mého dětství Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 10:10 am    Předmět: Citovat

Jé, to jsem netušila, že je tu téma o Kájovi Smile Poprvé vyšel, když mi bylo asi 9 let, dostala jsem postupně všechny díly, zbožňovala jsem je a všechny četla několikrát Very Happy Ty navazující (krom těch prvních 7) ani Řídících Márinka se mi už moc nelíbily. Znovu jsem si ho zkusila přečíst kdysi o prázdninách na VŠ a musela jsem se tomu zidealizovanému černobílému světu smát, ale na Káju jsem nezanevřela, bude to vždycky moje mládí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 11:14 am    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:

Malonku, nebyla to Řídících Márinka? Tu jsem četla taky jako hodně malá - a taky se mi to hrozně líbilo Smile

Jojo, to je ono!! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 6:03 pm    Předmět: Citovat

Kája Mařík byl hodně fajn..

ale, ač to sem nepatří, stejně nejvíc miluju U snědeného krámu.. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenny1984
81-160
81-160


Založen: 2.2.2010
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 8:10 pm    Předmět: Citovat

Very HappyVery Happy A jo vlastně, Zdeňa - dlouhovlasý vzor Very Happy.

Nedávno jsme byli na výletě v Mníšku pod Brdy a přítel celou dobu poslouchal o Kájovi a o Lážově Very Happy. Mají tam před kostelem dokonce ceduli, kde zhruba bydlel pan Štulc, teta Kovářka....chudák nechápal, která bije Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.