Experimenty s vejci či majonézou
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=08ed05b84f6160b5a0c4c80f1728d6e0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne prosinec 10, 2006 7:27 pm    Předmět: Citovat

No pokud si na hlavu chcete dát vejce-tak jen žloutek rozmixovaný s deci olivového oleje (pokud jsou delší vlasy, tak násobit). Pak to tak na půl hodiny zabalit do igelitu a poté spláchnout. Já jsem to dřív dělala a měla jsem vlasy pevné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzu21
21-40
21-40


Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 9:51 pm    Předmět: Majonéza Citovat

Mate matné a suché vlasy? Majonéza vše vyřeší. Recept podle Cameron Diaz! Smíchejte majonézu s citronem a naneste do vlhkých vlasů nechte asi 5 minut působit a poté řádně vymyjte. Vlasy pak dostanou krásnou barvu i lesk,vaše vlasy budou jemné a krásné no zkrátka mladistvé. Ještě jsem to ale nevyzkoušela, tak to někdo zkuste, moc se na ttu majonézu necítím. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 10:26 pm    Předmět: Citovat

JÁ to zkoušela! Podle filmu "Zemřít mladý", kde si majonézu patlá na hlavu Julia Roberts Výsledek?! Hrůza! Vlasy páchly majonézou, byl ynevymytelně mastné a matné. Brr! Nevermore! Nevěř každému vymyšlenému drbu z bulvárních plátků. Autor jistě ten film také viděl, když ty kecy vymýšlel Laughing Laughing
Návrat nahoru
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 7:17 am    Předmět: Citovat

O té majonéze jsem četla někde na cizím fóru, chválili si to, ale sama jsem to nezkoušela - asi by mi vadila ta vůně majonézy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 9:43 am    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
JÁ to zkoušela! Podle filmu "Zemřít mladý", kde si majonézu patlá na hlavu Julia Roberts Výsledek?! Hrůza! Vlasy páchly majonézou, byl ynevymytelně mastné a matné. Brr! Nevermore! Nevěř každému vymyšlenému drbu z bulvárních plátků. Autor jistě ten film také viděl, když ty kecy vymýšlel Laughing Laughing


No ona majoneza je vlastně žloutek rozmixovaný s olejem, takže teoreticky by to fungovat mělo. Ale pozor- v dnešní době salmonel už se majoneza děla s tepelně upravených vajec, nebo se to celé pak nějak tepelně ošetřuje, takže nevím, zda to má stejný účinek jako ona osvědčená babská rada (syrový žloutek+olej - a na mé vlasy to působí blahodárně.Syrové žloutky se dávaly i dlouhosrstým plemenům psů, aby měli bohatou a lesklou srst) Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lavvina
8-20
8-20


Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 11:48 am    Předmět: Citovat

Zuzu21 napsal:

Taky jsem zkoušela nějakou masku, ale jen s bílkem a medem, nechala ji 20 minut působit a opláchla teplou vodou, a to byla chyba. Kousky bílku jsem ještě dlóuho vyčesávala. Confused Laughing

Já jsem nikdy nezkoušela dát si vajíčko na hlavu, ale mé chabé chemické znalosti mi říkají, že při vyšší teplotě dochází k denaturaci bílkovin. No prostě se změní jejich struktura a stávají se takové pevnější, což v případě vlasů nebo třeba tkanin není zrovna ideální, protože to pak nejde dobře odstranit. Dovedu si představit jak to dokáže pevně na vlasech držet.

Moje maminka mě už jako malou učila, že pokud se vám dostane na látku krev, mléko, vajíčka a podobné věci, které obsahují bílkoviny, tak je třeba to nejdříve důkladně vypláchnout studenou vodou a až pak vyprat v teplé. Předpokládám, že na vlasech to bude velmi podobné. Asi by bylo lepší si vlasy po takové kůře nejdříve vypláchnout důkladně vlažnou vodou a až pak použít teplejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 1:16 pm    Předmět: Citovat

Mě ten žloutek ve vlasech nic nedělá- pokud to chci pak vymýt, nejdřív to dobře propláchnu teplou vodou, pak šampon a je to pryč. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hapers2
161-320
161-320


Založen: 17.10.2006
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 11:36 am    Předmět: Citovat

Dani a nechceš zkusit oplachování citronovou šťávou, vlásky jsou potom lesklejší (to měl být asi účel toho octu ne?) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 3:33 pm    Předmět: Citovat

Já si teď víkendu udělala masku z vajíčka (chtěla jsem tam původně dát jen žloutek, ale neměla jsem využití pro bílek, tak jsem ho tam dala tak), ricinovýho a jojobovýho oleje, kůry D´Olivy a Panthenolu pěny. A byla jsem spokojená a asi to zopakuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mišena
161-320
161-320


Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 258

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 10:42 am    Předmět: Citovat

Pearl napsal:
Včera byla ve filmu "Zemřít mladý" scéna ve které si Julia Roberts dávala na vlasy majonézu, asi nějaká maska nebo vlasová kúra.. No byla jsem z toho docela vykulená, máte s tím někdo nějakou zkušenost?



Majonéza na vlasech zanechá strašlivý zápach, ale majonéza je vlastně žloutek s olejem a tento zábal nezanechává žádný odér Very Happy a vlasy jsou po něm moc pěkné, akorát při oplachování pozor na teplotu vody, aby jsi pak neměla na hlavě míchaná vajíčka Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.