Nějaký fanda hudby typu Arvo Part?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a9fc01597bc2b043ac79626596edc4d0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 9:41 pm    Předmět: Nějaký fanda hudby typu Arvo Part? Citovat

John Tavener? Gorecki? A tak?

Neboli soudoba klasika takoveho lehce minimalistickeho eventualne spiritualniho smeru?

http://www.last.fm/music/Arvo+P%C3%A4rt/_/F%C3%BCr+Alina

http://www.last.fm/music/John+Tavener/_/Mother+And+Child

http://www.last.fm/music/Henryk+G%C3%B3recki/_/Song+II+%28Lento+e+Largo%29

Na nasem radiu to fakt neuslysite, po koncertech se to hraje proklate malo, tak se ozvete Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tvorilad
41-80
41-80


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 2:52 am    Předmět: Citovat

Fuu, toto je priamy zasah. Milujem Alinu (aj ked toto by som nemal hovorit nahlas, heh.)
Inak, co taky iniciatori minimalizmu? Riley, Reich, Glass?

Ja mam rad takyto styl, lebo je tak cisty a jemny. Dnes casto umelci nenachadzaju vychodisko z fadnosti, tak riesia komplexy instrumentalnymi onaniami. Je tazke vyjadrit sa jednoducho, a ucinne, ale o to vacsiu silu to potom moze mat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ájulinka
81-160
81-160


Založen: 2.4.2008
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 7:52 pm    Předmět: Citovat

jé, už jsem tu docela dlouho, ale teda tohle vlákno jsem objevila až teď... jaká škoda... miluju arvo parta, steva reicha a jim podobné... kdekdo říká, že to nemá melodii, ale s tím zásadně nesouhlasím.. kdo chce, tak si tam to své určitě najde.. =) navíc jsou to jedni z mála moderních klasiků, kteří nemají depresivní hudbu... =)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ewelinn
41-80
41-80


Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16, 2010 3:10 pm    Předmět: Citovat

Já si třeba moc oblíbila Islandský minimalismus s neoklasikou. Například, pokud máš rád jemnost, jednoduchost, doporučuji skladatelé jako Olafur Arnalds, nebo od jinud také Ludovico Einaudi. Pak také už více známého Nymana a Tiersena. Smile Ale Rileyho ani Reicha neznám.. zkusím pustit.. Smile

Tvorilad napsal:
Fuu, toto je priamy zasah. Milujem Alinu (aj ked toto by som nemal hovorit nahlas, heh.)
Inak, co taky iniciatori minimalizmu? Riley, Reich, Glass?

Ja mam rad takyto styl, lebo je tak cisty a jemny. Dnes casto umelci nenachadzaju vychodisko z fadnosti, tak riesia komplexy instrumentalnymi onaniami. Je tazke vyjadrit sa jednoducho, a ucinne, ale o to vacsiu silu to potom moze mat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16, 2010 6:25 pm    Předmět: Citovat

Tak my ve sboru pějeme toto - http://www.youtube.com/watch?v=WNsCf3Bkrfo

Když odmyslíme fakt, že tam střídavě zpívám tři hlasy, se mi to celkem líbí Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16, 2010 8:33 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Tak my ve sboru pějeme toto - http://www.youtube.com/watch?v=WNsCf3Bkrfo

Když odmyslíme fakt, že tam střídavě zpívám tři hlasy, se mi to celkem líbí Smile

To je krásný, ani se mi tak moc nelíbí melodie, jako ty jednotlivé souzvuky. To se mi na této hudbě líbí obecně, že mě většinou nezaujme ani tak melodie, ale spíš nálada. Škoda, že v našem školním kvílsboru si nemůžeme dovolit nic takového zpívat.
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt prosinec 16, 2010 9:02 pm    Předmět: Citovat

Tos popsala přesně.

A na tohle doporučuju ještě od Georgie Sviridova - Zorju bjut. To je na souzvuky a náladu nádherné (pokud dobře zazpívané) a dechberoucí. Ale nejsem schopná to nikde najít v přijatelné kvalitě (myslím sborovou úpravu se sólem) - mám jenom mp3 z našeho společného koncertu se spřáteleným sborem a nejsem si jistá, nakolik je to šiřitelné. Confused
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.