(ne)dovolená a práce v létě
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0cad12bf0592cb9e9fd371a8e729ddeaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 8:29 pm    Předmět: Re: Komentar Citovat

Milovník napsal:
Day, ono hodne mistnich bere Erasmaky jako vyletniky, kteri se sem prijeli bavit (proc jet jinak do Spanelska, ze?). A vim, ze nekteri (nektere) z nich opravdu chodili(y) na akce kazdy den. Je fakt, ze nasich divek se to skoro netykalo... Kredity - rekord - to je muj zpusob vyjadrovani, ja vim, ze Ti neslo o prekonavani nejakych met. To, ze chces skoncit co nejdrive a nezatezovat dal rodice, chapu. U me je tech dalsich studijnich povinnosti tolik, ze jsem "nastesti" ani nemusel premyslet o tom, ze bych si v Brne neco zapsal...

Nocni akce - no, trochu me obcas mrzi, ze na ne nejsem, protoze je to dalsi moznost, jak se daji poznat ostatni Erasmaci i mistni... Jenze mne uz stejne ve 23:30 (krome ctvrtka, to pozdeji) zavirali kolej, takze bych musel nocovat jinde... A na stara kolena se uz do neceho, co mi neni vlastni, nenutim...

A na co vsechno je podle Tebe Erasmus narocny? Mne to ani neprijde, mozna je to tim, ze jsou rozdily mezi Spanelskem a Nemeckem...


Na to, ze prijedes do ciziho prostredi a nikoho neznas, navic, ja jsem mela urco vic problemu s jazykem, nez ty, kdyz studujes spanelstinu. Clovek porad neco poznava, nekam jezdi, seznamuje se s milionem novych lidi...urcite na penize Smile... Ale pro me to byla asi ta jazykova bariera, co bylo nejtezsi. I kdyz jsem umela nemecky z gymplu, nikdy predtim jsem vlastne nemcinu v realu nepouzila, az tu.
Pro me mozna docela narocne, ze jsem od vetsiny lidi, ktere mam rada, nastesti krome mileho.
Ja nechodim na zadne organizovane akce typu diskoteka s ochrankou, spis si s kamarady udelame ohen nebo posedime v kuchyni, takovych akci byla spousta, do hospody si v Nemecku se svym stypkem fakt nesednu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 12:48 am    Předmět: Komentar Citovat

Day, na to, ze jsi cestinarka a nemas nemcinu jsem trochu pozapomnel, v tomhle jsem to mel urcite jednodussi. Take jsem tu skoro nikoho neznal a zacatky byly krusne - 10 noci v nocleharne pro poutniky. Ale jak jsem prisel na kolej, tak bylo vyhrano a najednou jsem mel kolem sebe spoustu novych znamych, kteri mi pomahali, hned jsem se dostal do nejakeho kolektivu. Mel jsem velke stesti.

Ano, penez nemame tolik, kolik bychom potrebovali, ale zjistil jsem, ze ostatni maji kolikrat i mnohem mensi stipendia, a penize jim proto nestaci. Melo by byt dorovnani financniho rozdilu zivotnich nakladu mezi zememi, takze normalni utrata z CR a k tomu stipendium.

Jsem tu 10. mesicem a par lidi mi schazi, to ano. Internet pomaha... Ja byl spise unaveny z toho naseho souziti na koleji, v zaveru uz nehrabalo jenom mne, ale zvladnout se to dalo a muselo.

Hospody tu take nevymetam, nejsou na to penize a ani chut. Doma si to pak mohu v rozumne mire vynahradit - stejne to zase budou pulitry s Kofolou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

Nastassja_von napsal:
Já musím chodit na brigádu - na koupaliště....
A tam bud prodávám ve stánku nebo dávám špinavé nádobí do myčky a potom ho utřu...
Ale mám pořád hrozný pocit, že mi smrdí vlasy a ruce...
A mám pocit, že už to nikdy ze sebe nemohu umýt...
No ale snad alespon výdělek bude stát za to,,,
potřebuji totiž tak cca 6000 Kč na přepisy,,,,
Ach jo,,, to je hrůza, jak jsou dnes ty přepisy drahé Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Na jake prepisy? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nastassja_von
161-320
161-320


Založen: 14.4.2007
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: ne červenec 29, 2007 9:53 am    Předmět: Citovat

Day napsal:
Nastassja_von napsal:
Já musím chodit na brigádu - na koupaliště....
A tam bud prodávám ve stánku nebo dávám špinavé nádobí do myčky a potom ho utřu...
Ale mám pořád hrozný pocit, že mi smrdí vlasy a ruce...
A mám pocit, že už to nikdy ze sebe nemohu umýt...
No ale snad alespon výdělek bude stát za to,,,
potřebuji totiž tak cca 6000 Kč na přepisy,,,,
Ach jo,,, to je hrůza, jak jsou dnes ty přepisy drahé Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Na jake prepisy? Shocked


Na přepisy majetku Very Happy tj. polí, luk, lesů, vodní plochy a domu na Slovensku.
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan schmidt
21-40
21-40


Založen: 11.5.2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 10:06 pm    Předmět: Citovat

Po návratu ze Šumavy jsem si to celé přečet a nestačím se divit Shocked , Teď už mě jenom zajímá v které spolkové zemi, nebo na které univerzitě Day je. V Bavorsku a Bádensku Württembersku už prázdniny začaly. (Ve Francii už taky.) Co se Erasmáků týče, výraz Party-Tiger je v němčině synonymum pro studenty před Erasmus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 11:46 am    Předmět: Citovat

jan schmidt napsal:
Po návratu ze Šumavy jsem si to celé přečet a nestačím se divit Shocked , Teď už mě jenom zajímá v které spolkové zemi, nebo na které univerzitě Day je. V Bavorsku a Bádensku Württembersku už prázdniny začaly. (Ve Francii už taky.) Co se Erasmáků týče, výraz Party-Tiger je v němčině synonymum pro studenty před Erasmus.

Jsem na severu, v Schleswicku- Holstynsku. Skola skoncila nekdy kolem 20.7., ale to jeste nejsou prazdniny, kdyz skonci vyuka a zacnou zkousky Smile Jeste 1o dni v Nemecku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.