Očkování obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a289ab03bb6ad6cda46f1a01d72530bfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: po březen 07, 2011 8:42 pm    Předmět: Citovat

Sankce nemusí znamenat peněžní postih. Nepřijetí do kolektivu, v některých zemích i do vzdělávacího systému je dostatečná pohrůžka.
Pokud někdo jako argument proti očkování využívá statistiky, studie, vědecké teorie, tak přece nemůže uznávat homeopatii nebo germánskou medicínu. Homeopatie je ,,uznávaná" a hrazená z pojištění jen ve Francii a to díky loby farmaceutické firmy Boiron. A i tam se uvažuje o zrušení.
Ale to už je OT.
S pár lidma z Rozalia sem debatovala a sem štastná, že o očkování nerozhodují oni.

K TBC, malé miminko se má jak nakazit - nejčastěji od matky, babičky, otce. ALe sem ráda, že TBC už není povinné.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: po březen 07, 2011 11:23 pm    Předmět: Citovat

Vím, peněžně se sankcionuje jen u nás....teda doposud.
Hm, co znamená nepřijetí do kolektivu? Vždycky může člověk vyhledat třeba soukromou školku, nebo skupinu podobně smýšlejících matek s dětmi a s nimi se stýkat.V tom nemůže žádný režim nikomu bránit. A určitě do nějakých škol ty děti pustit musí, existuje- li v dané zemi povinná školní docházka.
Pořád nevím, proč by nemohl odpůrce očkování, který využívá vše, co jsi popisovala, věřit v homeopatii? V homeopatii věří spousta lékařů, Jonášův pedaitr se věnuje homeopatii, moje gynekoložka mi doporučovala homeopatika k porodu, spousta praktických lékařů má homeopatii v nabídce... atd atd
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 9:28 am    Předmět: Citovat

Mě se o tom ani snad diskutovat nechce, už sem to absolvovala mnohokrát... Konec je nudně stereotypní.

Homeopatie sama o sobě tvrdí, že funguje na fyzikálních principech. Teorie, na které by měla stát, byla nejenže nepotvrzena, ale vyvrácena. Už tohle stačí k tomu, aby bylo jasné, že homeopatie nefunguje o nic lépe než placebo. Řeči o tom, že v homeopatii nelze provést studii, jsou jen řeči. Kdyby to byla pravda, neexistovala by homeopatika jako prevence, firma Boiron a její polykomponenty (což taky fungovat nemůže, že?), nebylo by možné používat homeopatika ve velkochovech....
Ano, lékaři homeopatika používají a fungují - jako placebo. Proč ne, psychika dokáže zázraky.

Káťo, tobe se nezdá ani trochu divné, že zatímco medicína -,,konvenční" (ale i čínská) se vyvíjí staletí a postupně konverguje, Hahneman vymyslel od stolu nějakou teorii, kterou si spousta škol přebrala po svém, homeopatie diverguje a přesto všechny přístupy fungují? I když jsou v přímém rozporu?
Argument - nevím, jak to funguje, ale funguje to, neberu. Homeopatie má princip svého fungování podrobně popsaný. Jenže ta teorie byla už dávno vyvrácena.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 9:36 am    Předmět: Citovat

A upřímně. Kdybych si chtěla medicínou opravdu vydělat, tak budu podávat i homeopatika. Riziko nula, zisky obrovský Twisted Evil
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 10:26 am    Předmět: Citovat

Homeopatie je supr věc! Moje pediatrička to propagovala takovým způsobem, že s prominutím, nakopat da prdele je málo! Hlavně žádný ATB, ty homeopatika Ti pomůžou. nejenže nepomojli, udělala ze mě astmatičku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 12:31 pm    Předmět: Citovat

Fel- Nemohu se vyjádřit k tomu, zda se mi něco zdá, či nezdá divné, protože o homeopatii vím kulový. Nikdy jsem homeopatika nebrala ani se o ně nezajímala. Co ale vím, že se homeopatií zabývá i řada "konvenčních" lékařů, proto jsem se taky tala, proč by mělo vadit, když se k očkování vyjadřuje homeopat(mysím, že Hirte je i klasickej MUDr, nejsem si teď jistá a zrovna jeho kniha mi přišla hodně nestranná)

Dnes jsem zkoukla tuto reportáž, je tam vyjádření i slovenských lékařů

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/reflex/55015
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pomněnka
161-320
161-320


Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 12:31 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Homeopatie je supr věc! Moje pediatrička to propagovala takovým způsobem, že s prominutím, nakopat da prdele je málo! Hlavně žádný ATB, ty homeopatika Ti pomůžou. nejenže nepomojli, udělala ze mě astmatičku...

Jak z tebe homeopatika udělala astmatičku? Shocked Myslela jsem, že fungují jako neškodné placebo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 12:49 pm    Předmět: Citovat

pomněnka napsal:
Jak z tebe homeopatika udělala astmatičku? Shocked Myslela jsem, že fungují jako neškodné placebo.

nejsem wensdy, ale třeba tím, že se ta nemoc třeba zanedbá a pak má následky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 12:51 pm    Předmět: Citovat

pomněnka napsal:
wensdy napsal:
Homeopatie je supr věc! Moje pediatrička to propagovala takovým způsobem, že s prominutím, nakopat da prdele je málo! Hlavně žádný ATB, ty homeopatika Ti pomůžou. nejenže nepomojli, udělala ze mě astmatičku...

Jak z tebe homeopatika udělala astmatičku? Shocked Myslela jsem, že fungují jako neškodné placebo.


Protože nepomohla. Začala mě léčit s angínou, k tomu se přidal kompletní zánět horních a dýchacích cest. ATB mi podala pozdě a ještě špatně. byl to nápor na plíce a já začala mít záchvaty dušnosti. Dělali mi xyz vyšetření, až došli k závěru "nedostatečnost plic způsobená špatným postupem pře léčbě zánětu cest dýchacích". Neříkám, že jsou homeopatika špatná. Ale u všech léčebných postupů by se měl pokud možno používat mozek...Podat mi ATB s dvou měsíčním zpožděním, té ženské měli sebrat titul
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 2:53 pm    Předmět: Citovat

pomněnka napsal:
wensdy napsal:
Homeopatie je supr věc! Moje pediatrička to propagovala takovým způsobem, že s prominutím, nakopat da prdele je málo! Hlavně žádný ATB, ty homeopatika Ti pomůžou. nejenže nepomojli, udělala ze mě astmatičku...

Jak z tebe homeopatika udělala astmatičku? Shocked Myslela jsem, že fungují jako neškodné placebo.


Ono placebo u akutního onemocnění prostě nefunguje a nejsou neškodná, protože zanedbání léčby je dost nebezpečné. Moje doktorka pro změnu používala placebo "to nic není, rýma není nemoc", následky čehož u mě opravdu rýma není nemoc (akutní), nýbrž doživotní stav (chronická rýma, pylová alergie, přecitlivělost sliznice skoro na všechno). Vyjde to skoro jako to astma Rolling Eyes (až na to, že to nemá záchvatovou formu)

(ta rýma byla totiž nakonec zánět nosních dutin, nosohltanu, spojený s nevratnými změnami na sliznici následkem její léčby - říkáním, že to nic není a předepisováním dryákových kapiček)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.