Relaxace aneb uvolnění těla a duše od stresu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bf40461d404af7f8673c7abead45cfd1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 9:21 pm    Předmět: Citovat

Přesně. Kéž bych to uměla Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 6:03 am    Předmět: Citovat

Tiez mi to veľmi nejde, ale občas sa podarí. Vždy sa strašne strašne sústredím na dýchanie...a na ostatné veci nemyslím.
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 7:40 am    Předmět: Citovat

Na tohle je pro mě výborný balet - tam se člověk musí soustředit na to, co dělá, takže myšlenky na něco jiného fakt neexistujou. Navíc se pohybem vyplaví nějaké ty endorfiny, což je dobrý proti smutku... Myslím, že takhle funguje každý pohyb, který člověk nedělá bezmyšlenkovitě, ale musí se na něj soustředit.

Jinak na akutní namíchnutí je výborný sekání dřeva (sekání dřeva miluju i za jiných okolností, ale může to mít i takový terapeutický účinek), škoda, že je to v dnešní době použitelný tak maximálně na táboře nebo na chatách trempského typu...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 7:16 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Jinak na akutní namíchnutí je výborný sekání dřeva (sekání dřeva miluju i za jiných okolností, ale může to mít i takový terapeutický účinek), škoda, že je to v dnešní době použitelný tak maximálně na táboře nebo na chatách trempského typu...

Tak ale někde na nějakém táboře je taky dobrá šance, že Tě někdo pěkně naštve, že raději půjdeš štípat dříví, protože jinak bys musela naštípat jeho, ale ne na polínka ale na třísky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 8:36 pm    Předmět: Citovat

psilocybe napsal:
Tiez mi to veľmi nejde, ale občas sa podarí. Vždy sa strašne strašne sústredím na dýchanie...a na ostatné veci nemyslím.

A to se soustředíš jakože dýcháš zhluboka a takové to, že dýcháš do břicha a tak? Mně tohle dýchání nikdy nešlo, ale chtěla bych se to naučit, dost lidí říká, že třeba před písemkama, nebo zkoušením je to skvělé Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 6:25 am    Předmět: Citovat

weronica.highs napsal:
psilocybe napsal:
Tiez mi to veľmi nejde, ale občas sa podarí. Vždy sa strašne strašne sústredím na dýchanie...a na ostatné veci nemyslím.

A to se soustředíš jakože dýcháš zhluboka a takové to, že dýcháš do břicha a tak? Mně tohle dýchání nikdy nešlo, ale chtěla bych se to naučit, dost lidí říká, že třeba před písemkama, nebo zkoušením je to skvělé Smile
Ano, presne to. Ja som sa to učila podľa knihy, Jogy, od Poláčka. Tiež mi trvalo kým sm sa to naučila...
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 7:06 am    Předmět: Citovat

Já bych potřebovala něco před spaním - nějakou metodu... Aby se mi přestalo hlavou honit tisíc věcí... Embarassed Takové ty roztěkané myšlenky - tohle se naučit, jak se jmenoval tenhle autor a co vlastně napsal, koupit rohlíky, nezapomenout něco poslat, udělat otázky... Pak ležím v posteli, myslím na všechno najednou, nemůžu usnout a vůbec... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 8:18 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Já bych potřebovala něco před spaním - nějakou metodu... Aby se mi přestalo hlavou honit tisíc věcí... Embarassed Takové ty roztěkané myšlenky - tohle se naučit, jak se jmenoval tenhle autor a co vlastně napsal, koupit rohlíky, nezapomenout něco poslat, udělat otázky... Pak ležím v posteli, myslím na všechno najednou, nemůžu usnout a vůbec... Rolling Eyes


Na to mi pomáhá nějak se zpomalit - nejhorší to bývá třeba před odjezdem na tábor, dovču, kdy člověk ještě druhý den musí zvládnout milion věcí. Já to dělám tak, že se intenzivně snažím vybavit nějaký klidný moment, situaci z minulosti. Mám to většinou spjaté s jednou fotkou z dětství, která úplně vyzařuje klid a pohodu. Takže tu situaci si představuji a "koukám" na ni a pak většinou usnu Wink
Nevyplácí se představovat si prázdno (ve smyslu černota všude kolem a jinak nic). Do té černoty se mi totiž začínají rychle přidávat jízdenky, které mám koupit, opalovací krém, který musím vzít z poličky atd. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 11:53 am    Předmět: Citovat

neewe napsal:
Lalaith napsal:
Já bych potřebovala něco před spaním - nějakou metodu... Aby se mi přestalo hlavou honit tisíc věcí... Embarassed Takové ty roztěkané myšlenky - tohle se naučit, jak se jmenoval tenhle autor a co vlastně napsal, koupit rohlíky, nezapomenout něco poslat, udělat otázky... Pak ležím v posteli, myslím na všechno najednou, nemůžu usnout a vůbec... Rolling Eyes


Na to mi pomáhá nějak se zpomalit - nejhorší to bývá třeba před odjezdem na tábor, dovču, kdy člověk ještě druhý den musí zvládnout milion věcí. Já to dělám tak, že se intenzivně snažím vybavit nějaký klidný moment, situaci z minulosti. Mám to většinou spjaté s jednou fotkou z dětství, která úplně vyzařuje klid a pohodu. Takže tu situaci si představuji a "koukám" na ni a pak většinou usnu Wink
Nevyplácí se představovat si prázdno (ve smyslu černota všude kolem a jinak nic). Do té černoty se mi totiž začínají rychle přidávat jízdenky, které mám koupit, opalovací krém, který musím vzít z poličky atd. Very Happy


Jj, tohle je nejlepší metoda Smile Nemusí to ani být situace z minulosti, klidně třeba z filmu, knihy, cokoliv - důležité je zaměřit se jen na jednu jedinou příjemnou věc, tím se ty ostatní zatlačí do pozadí a mysl se uklidní.
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.