O válce, nacismu a komunismu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 32, 33, 34
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e69320f7cb02c085df87e33c8810721cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2011 7:10 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
...a uranu.


V těhle věcech bych byla opatrná. S tím uranem to bylo dost složité (kdybych si jen vzpomněla v čem byl ten háček...).
A co se týče jídla... jsme znovu u ruského mesiášství- Zná někdo jediný jiný stát světa, který by v době hladomoru ve vlastní zemi posílal obilí cizině? Ano, udělal to proto, aby si nás udržel, je to jedna z příčin vítězství komunistů v poválečných volbách etc. Ale stalo se to, ne?
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 11:20 pm    Předmět: Citovat

jehoblahorodiAlexej napsal:

A co třicátá léta známa idylkou četnických humoresek kdo si vzpomene že policie střílela do demonstrantu s tichým souhlasem tatíčka Masaryka



Jenže ti demonstranti byli často ožralí pod obraz a násilně útočili na četnictvo, které demonstraci hlídalo. Dav býval mnohokrát vyzýván aby se rozešel. Dá se říct, že četníci stříleli až ve chvíli ohrožení vlastního života. Pokud ovšem ozbrojené složky pochybily, byly za to náležitě potrestány. Tady někdo opakuje slova soudruhů co národu vtloukali 40 let do hlav, že četníci byli zlí a krvelační pohůnci kapitalismu.

jehoblahorodiAlexej napsal:
Každý rok nám naservírují Palacha a 68 ale 38 rok kdy se na protest proti vydání pohraničí s opevněním zastřelilo ne jeden ale několik dustojníku československé armády se taktně mlčí.


Omyl, o nich se nemlčí. A proč by taky mělo? Jen z hlavy mě napadá např. zástupce velitele srubu U cihelny (v obci Králíky) četař Arnošt Hrad, který se zastřelil 3. října přímo v pevnostním objektu. Na srubu má pamětní desku a je na něj vzpomínáno.


jehoblahorodiAlexej napsal:
Takže je třeba býti zodpovědným svéprávným člověkem a nenechat se manipulovat a to jak ke vztahu k historii tak k dnešku.


No právě Smile a tady se někdo evidentně nechává manipulovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jehoblahorodiAlexej
8-20
8-20


Založen: 18.11.2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 9:21 am    Předmět: Citovat

sobebor...Jenže ti demonstranti byli často ožralí pod obraz a násilně útočili na četnictvo, které demonstraci hlídalo. Dav býval mnohokrát vyzýván aby se rozešel. Dá se říct, že četníci stříleli až ve chvíli ohrožení vlastního života. Pokud ovšem ozbrojené složky pochybily, byly za to náležitě potrestány. Tady někdo opakuje slova soudruhů co národu vtloukali 40 let do hlav, že četníci byli zlí a krvelační pohůnci kapitalismu.

to je polemika, protože něco asi muselo způsobit že se tam ti demonstranti sešli jelikož postavení dělníků rozhodně za první republiky nebylo užaslé a v podstatě to je odpověď na otázku proč komuunisti v 46 ve svobodných volbách dostali tolik hlasů( ač samozřejmě většina lidí netušila co tím způsobí)...samozřejmě nejde o to že si četnici chránili vlastní život ale o to že měli rozkaz použít střelné zbraně proti ,,neozbrojenému davu,, na rozdíl od konce první republiky kdy byl politický rozkaz nepoužívat zbraně proti německým demonstrantům kteří chtěli rozbít republiku....stejně tak v dnešní době, by mnohé z demonstrací měli podle tohoto měřítka skončit střelbou do davu....ano byl to obrázek tehdejší doby nebyli jsme na tom ani lepe ani hůře jako jinde ve světě ale že by život za první republiky byl taková idylka mi nekoresponduje s vyprávěním mé prababičky i když byla živnostnice a ne dělník .-)....


sobebor... Omyl, o nich se nemlčí. A proč by taky mělo? Jen z hlavy mě napadá např. zástupce velitele srubu U cihelny (v obci Králíky) četař Arnošt Hrad, který se zastřelil 3. října přímo v pevnostním objektu. Na srubu má pamětní desku a je na něj vzpomínáno.

To si děláte srandu ne... každý rok v televizi je vzpomínka na Palacha /já proti němu nic nemám a velmi si ho vážím/a každy rok v televizi není v den výročí odevzdání pohraničí žádná zmínka v hlavních zprávách o tom že někdo demonstrativně ukončil svůj život jako nesouhlas k tomuto politickému kroku...ap ropo jakou znáte jinou zemi v Evropě která by kapitulovala bez boje...Pamětní deska na srubu cihelna je zde díky hobistum ne politikům protože i já mám prsty ve dvou deskách připomínající historické události vím o čem mluvím...

sobebor..No právě Smile a tady se někdo evidentně nechává manipulovat...

nevím asi žiju v jiné ČESKÉ REPUBLICE než vy....škoda že je po výročí osvobození jinak bych vám doporučil si udělat kvíz kolik se ve veřejnoprávní televizi oběví 8 května rudoarmějců versus kolik se tam objeví Amerčanů....o Rumunech, Svobodovcích a partyzánech nemluvě..
jelikož jsem v Brně jedním se spolu organizátoru vzpomínek na jeho osvobození mohu vám říct že neznám žádné jiné město v Evropě kde by se muselo platit městu za to že přijede a náměstí historická technika, zakážou vám pouštět dobovou hudbu -ve vyjádření komise je-aby to nerušilo občany v práci a odmítnou dát státní vlajku k pomníku v centru Brna jelikož jsou ocelové sloupy v havarijním stavu a po pověšení vlajky by mohlo dojít k jejích zřícení Smile o trapné záležitosti z vybrušováním hvězdy z pomníku nad hromadným hrobem rudoarmějců v Brně Králově poli místostarostou městské části ani nemá cenu hovořit,který již jednou pomník poničil v roce 1990 /o jaké hrdinství-zajímave že to neudělal o dva roky dřív../ani nemá cenu hovořit.

Plzen osovobodila americká-versus Rusové přijeli do osvobozené Prahy- ač měli Rusové v Praze větší ztráty než Američané v Plzni ač Ruské tanky vítali pražané stejně jako Americké v Plzni přesto jedno město bylo osvobozeno druhe se osvobodilo samo Smile....další příklad je prezentace svátku 8 května ne jako Dne vítezství- jak se oficiálně jmenuje ale jako Den ukončení války....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 9:44 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jestli to úplně patří sem, ale zkusím to. Nejste náhodou někdo z pohraničních oblastí? (ehm, to zní blbě Embarassed mám na mysli prostě oblast bývalých Sudet). Psala jsem bakalářku týkající se sudetských Němců a v posudku mám doplňující otázku: Jak vnímá současné obyvatelstvo Sudet návštěvy německých turistů? No, vzhledem k tomu, že před obhajobou tam už moc nestíhám jet a vyptávat se po hospodách Laughing tak jsem vás chtěla poprosit o váš názor. Kdyžtak si u té obhajoby něco vymyslím, pár dojmů třeba z knih nebo z různých článků o tom mám, ale bylo by fajn mít to podložené alespoň nějakým názorem Rolling Eyes Díky moc za pomoc Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 4:31 am    Předmět: Citovat

ladyquerida napsal:
Nevím, jestli to úplně patří sem, ale zkusím to. Nejste náhodou někdo z pohraničních oblastí? (ehm, to zní blbě Embarassed mám na mysli prostě oblast bývalých Sudet). Psala jsem bakalářku týkající se sudetských Němců a v posudku mám doplňující otázku: Jak vnímá současné obyvatelstvo Sudet návštěvy německých turistů? No, vzhledem k tomu, že před obhajobou tam už moc nestíhám jet a vyptávat se po hospodách Laughing tak jsem vás chtěla poprosit o váš názor. Kdyžtak si u té obhajoby něco vymyslím, pár dojmů třeba z knih nebo z různých článků o tom mám, ale bylo by fajn mít to podložené alespoň nějakým názorem Rolling Eyes Díky moc za pomoc Wink


Ahoj, bydlím ve Varnsdorfu a je to asi 15 let, co se u našeho baráku objevil jeden velice starý pán a lámanou češtinou se zeptal, jestli by se nemohl podívat na dům svých rodičů, odkud v roce , dle něho, 1943 ,odešel jako 17 hoch do války a po zajetí a konci války zůstal v Západním Německu. Tento pán po prohlídce zahrádky, do domu nechtěl, k nám pak jezdil dalších 7 let , probírali jsme s ním vše možná v rámci války , sudetoněmeckého landsmančavtu a tak podobně. On sám měl 3 syny, kteří neměli ani snahu se podívat, kde on sám před válkou bydlel, protože je to nezajímalo, měli své vlastní domy a ani on či jeho synové o ten náš neměli zájem a ani neuvažovali , že by chtěli něco zpět, odsun on chápal jako spravedlivou věc s tím, že oni, Němci, jako první vyhnali z pohraničí Čechy, takže to bylo 1:1...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2011 9:17 am    Předmět: Citovat

Clondyku, děkuji za reakci! Nakonec se mi podařilo k tomu něco najít i na internetu a úspěšně jsem obhájila Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 32, 33, 34

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.