Potřeba výpisu z katastru nemovitostí - prodej domu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f9dfb1e62f25c354509dee81bdddcef8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomulak
0-7
0-7


Založen: 2.6.2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt červen 02, 2011 9:02 am    Předmět: Potřeba výpisu z katastru nemovitostí - prodej domu Citovat

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat zda při prodeji domu potřebuji výpis z úřadu nebo stačí vytištěný z online nahlížení. Známá mi tvrdí, že stačí ten online vytištěný, ale myslím že je potřeba zajít na ktastrální úřad pro výpis od nich. Stejně jako je napsané na http://www.nemovitosti-nahlizeni-katastr.cz
Co myslíte?

Díky moc Tom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt červen 02, 2011 9:13 am    Předmět: Citovat

Smlouvu o prodeji by měl dělat právník, toho bych se zeptala, co k tomu bude potřebovat.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: čt červen 02, 2011 10:15 am    Předmět: Citovat

Já myslím, že tohle není dáno...ze zákona...je to na dohodě, ale nedala bych ti peníze bez originálu výpisu z katastru. Pro ověření, že jsi opravdu vlastník (jinak je smlouva neplatná, ale nechtěla bych se o ty peníze pak soudit a čekat až je z tebe vytáhnou) a taky, že tam nejsou žádný zatajený břemena. Ke smlouvě musíš hlavně přiložit žádost o zapsání vlastnických práv nového vlastníka ve třech originálech, jeden pošleš na katastr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt červen 02, 2011 1:05 pm    Předmět: Citovat

já bych se zeptala na katastrálním úřadě,my sice kupovali,ale stejně se tam zařizuje ten přepis.

a navrhuju přesun do obecnějšího vlákna.Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
richardja
0-7
0-7


Založen: 15.9.2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 7:12 pm    Předmět: Jaký výpis z katastru při prodeji domu? Citovat

Dobrý den, chtěl jsem vás poprosit o radu, zda při prodeji nemovitosti potřebuji výpis z katastru, který mi dají na katastrálním úřadě nebo stačí ten co si můžu najít na internetových stránkách. Na některých stránkách - třeba http://www.nemovitosti-nahlizeni-katastr.cz/ se píše, že výpis přes internet je pouze pro informativní účely. To asi znamená, že při prodeji potřebuji ten z úřadu, že?

Děkuji Richard
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Noctifer287
161-320
161-320


Založen: 7.9.2009
Příspěvky: 212

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 7:27 pm    Předmět: Citovat

Řekla bych že rozhodně ten co vydají na úřadě. To co je na internetu a zdarma je opravdu pro informační účely co vím já.
_________________
&amp;quot;Touha po dokonalosti je zabij??kem lidsk?© du??e.&amp;quot; B.D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.