Míchání odstínů Henny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 64, 65, 66  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cc031e98de91c8e3b8734d9e80914ea8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 2:00 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Na vyslednou barvu ma (podle mne) spis prostredi (jestli das kysely citron nebo "zasaditejsi" kysely ocet), nez to, jestli ji nechas odstat nebo ne.

Diky tomu odstavani henna lepe chyta co se tyce intenzity odstinu (nadech/syty odstin).
V zasade jsou tu dva smery: jedni patlaji hennu na hlavu hned a druzi nechavaji odstat ... nekteri vyzkouseli oba zpusoby a nezaznamenali rozdil, jini tam nejaky rozdil videli a podle toho se priklonili k jednomu nebo druhemu zpusobu.

Ale obecne, kdyz hennu zalijes teplou (40-60°C) vodou, a nechas ji odstat, nemusis ji pak na hlave mit treba sest, sedm hodin, ale krasne ti chytne uz po trech hodinach (nebo min, zalezi na vlasech). Barvivo se totiz vyplavi behem te doby z toho prasku a pak se rovnou nachyta na vlasy, kdezto pri zpusobu "hned patlam" se uvolnuje teprve na hlave a tim padem pro dosazeni intenzivnejsiho odstinu je treba nechat hennu na hlave dele.

Treba tim, ze dam hennu do trouby, zvysim teplotu okoli a tim padem , bych mela snizit cas potrebny k vyplaveni barviva. Holky tu psaly ze nechavaji odstavat treba pres noc pri pokojove teplote, ja se to pokousim obejit prave tou troubou (jsem netrpeliva a nechce se mi cekat Cool ). Cim vyssi teplota okolo, tim rychleji by se to barvivo melo uvolnit. Je to jen uvaha, ktera mi zatim funguje. (doufam Laughing)

Protoze ja jedu na cervenou barvu, udrzuju smes po celou dobu (od zaliti vrouci vodou) hodne teplou, aby nesla do zrz, ale kdybych jela na zrz, nastavila bych troubu tak na 50°C, mozna min. ale tech 40°C minimalne. Moje prvni pokusy jsem zapekla prave na tech 50 a byly takove cervenozrzave ... takze by to mohlo fungovat (pro smes zalitou citronem a vodou). Do cervena mi to jde vzdycky trochu prave kvuli te HC bordo.

TTO by mel lepe barvu uvolnovat a zaroven ztmavovat (obsahuje terpeny), takze v "zrz" smesi (s citronem) by mohl zajistit tmavou zrz az hnedozrzavou barvu ... nicmene cista henna by v te tmavozrzave/hnedozrzave mela casem skoncit sama tim, jak se bude postupne vrstvit.

Uz jsem tu nekde psala, ze se mi ta moje cervena do zrz vymyva jen trosicku na odrostech, ale to muzu pricist jak pikramatu v HC, tak i treba silikonum, kteryma vlasy pocastuju pri prvnim myti po henneni (doufam, ze tu cervenou pod sebou zafixuji a nebude se tak vymyvat, no, zatim to vychazi). A nebo se te cervene na me hlave tak libi, ze se proste nevymyva Smile

Rozhodne bych zkusila cistou hennu s citronem, pripadne pak zkusit pridat ten TTO, nezalivat vrouci, ale spise teplou vodou a pokud nechces mit hennu na hlave hodne dlouho, tak nechat odstat ... bud normalne pri pokojove teplote (pres noc) nebo v troube (na nizkou teplotu treba pul hodiny, nebo i dele, jak to budes citit a prubezne to kontrolovat a pripadne promichavat a urcite to prekryt igelitovym pytlikem, aby se to moc nevysusovalo).
To se mi jevi jako nejjistejsi cesta k zrzave barve.

Uff, koukam ze jsem zplodila dalsi dizertacni praci .. Laughing Snad tam najdes to, co hledas ... asi se do toho vzdycky moc zaberu Rolling Eyes Embarassed


...božínku, ty si Jitt otevři někde na netu on-line poradnu a nebo vydej knížku, jak hennovat...protože tvůj popis,nemá absolutně chybu!!!Fakt moc děkujeme!!!! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 2:09 pm    Předmět: Citovat

Ono to neni komplet z me hlavy, ja si vymyslela jen tu troubu Laughing

Je to takovy velmi zhusteny souhrn vsech informaci, ktere jsem tu na foru (a na netu) nasla a posleze nektere ozkousela na vlastni hlave ... Embarassed

Ale jsem rada, ze je to k necemu, ze vam to pomuze Smile Dejte pak vedet, jak vam to dopadlo, at pripadne poopravim nektere sve chybne domnenky, kdyby nahodou Wink
A vazne neni zac Wink
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 2:35 pm    Předmět: Citovat

Teda Jitt, to klobouk dolů za ty znalosti Very Happy
Jinak já jsem se chtěla zeptat když hennu zaleju vařící vodou, tak jsem vyčetla, že bude teda odstín dočervena. Když ji nechám schládnout a nedám do trouby tak mi půjde barva dozrz? Takže musím zalít a hned do trouby? Když tohle udělám s tou hennecolor bordo tak se nezničí ty látky, které chytají ten vínový odstín?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 3:06 pm    Předmět: Citovat

Zkusim to shrnout co nejjednoduseji:

Vliv na barevnost
=> citron (kyselejsi, henna jde do zrz)
=> ocet (mene kysely, henna jde vice do cervena).

=> lihovy ocet (8% jde vice do zrz, vysledek cervenozrzava)
=> vinny ocet (6% jde vice do cervena, vysledek cervena).
=> jablecny ocet (nemam vyzkouseno ale taky pujde do cervena, jen nevim, jak moc, zjistim, doplnim)

=> ibiskovy caj - nemam vyzkousene, dle kyselosti odhaduji spise do cervena (zkusim mu zmerit Ph, pak doplnim presneji)

=> bez niceho - prirozene vypadajici hnedozrzava (u henny Lamda)

Vliv teploty na intenzitu barvy
(odstata znamena odstata pri pokojove teplote v radu hodin)
=> tepla voda (40-60°C)
-> neodstata - spise odlesky, pro intenzivnejsi barvu se na hlave musi nechat dlouho
-> odstata - syta intenzivni barva jiz po par hodinach na hlave (cca tri) ale asi ne tak, jako pri zaliti horkou vodou (nemam osobne vyzkousene)

=> horka voda (80-100°C)
-> neodstata - syta intenzivni barva jiz po par hodinach (cca tri)
-> odstata - netusim, musim vyzkouset/zjistit (mezery ve vzdelani Laughing) /ale mela by byt stejne intenzivni, jako neodstata/

Vliv ostatnich veci na intenzitu barvy
=> Tea tree olej - obsahuje terpeny ktere pomahaji "rozpoustet" barvu a trochu ji ztmavuji (zrz pujde do tmave zrz/hnedozrz, cervena do tmavsi cervene/hnedocervene). Ve foru je uvedeny ze pomaha henne aby byla cervenejsi, to nemam overene (kdo to budete zkouset, dejte vedet Smile)

=> skorice - udajne stejne jako med obsahuje trosku peroxidu, coz muze hennu lehce zesvetlit (vysledna barva bude trosicku svetlejsi). Osobne nemam ozkousene

=> paprika - pry pomaha odstinu do cervena ale nenasla jsem duvod ... spise o jejim ucinku pochybuji, ale nemam ozkousene

=> olej - pomaha lidem, kterym henna vlasy vysusuje, ale muze mirne branit henne v barveni - vysledny odstin muze byt mene intenzivni, ale osobne nemam vyzkouseno (olej nepouzivam)

=> pokud mne jeste neco napadne, casem doplnim ...

Asi jsem to tam nahore spatne napsala a zapletla se do toho, omlouvam se Embarassed, musim to opravit. Smile Tak to dopada, kdyz se clovek snazi o co nejtmavsi, nejstudenejsi a nejcervenejsi barvu bez zrz. Zmatla vsechno dokupy a nakonec zjisti, ze pise same bludy Laughing Laughing

Casem dodam i PH hodnoty jednotlivych "katalyzatoru" Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.


Naposledy upravil Jitt dne út leden 10, 2012 4:43 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 3:14 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Zkusim to shrnout co nejjednoduseji:

Vliv na barevnost
=> citron (kyselejsi, henna jde do zrz)
=> ocet (mene kysely, henna jde vice do cervena).

=> lihovy ocet (8% jde vice do zrz, vysledek cervenozrzava)
=> vinny ocet (6% jde vice do cervena, vysledek cervena).
=> jablecny ocet (nemam vyzkouseno ale taky pujde do cervena, jen nevim, jak moc, zjistim, doplnim)

=> ibiskovy caj - nemam vyzkousene, dle kyselosti odhaduji spise do cervena (zkusim mu zmerit Ph, pak doplnim presneji)

Vliv teploty na intenzitu barvy
(odstata znamena odstata pri pokojove teplote)
=> tepla voda (40-60°C)
-> neodstata - spise odlesky, pro intenzivnejsi barvu se na hlave musi nechat dlouho
-> odstata - syta intenzivni barva jiz po par hodinach (cca tri) ale asi ne tak, jako pri zaliti horkou vodou (nemam osobne vyzkousene)

=> horka voda (80-100°C)
-> neodstata - syta intenzivni barva jiz po par hodinach (cca tri)
-> odstata - netusim, musim vyzkouset/zjistit (mezery ve vzdelani Laughing) /ale mela by byt stejne intenzivni, jako neodstata/

Vliv ostatnich veci na intenzitu barvy
=> Tea tree olej - obsahuje terpeny ktere pomahaji "rozpoustet" barvu a trochu ji ztmavuji (zrz pujde do tmave zrz/hnedozrz, cervena do tmavsi cervene/hnedocervene). Ve foru je uvedeny ze pomaha henne aby byla cervenejsi, to nemam overene (kdo to budete zkouset, dejte vedet Smile)

=> skorice - udajne stejne jako med obsahuje trosku peroxidu, coz muze hennu lehce zesvetlit (vysledna barva bude trosicku svetlejsi). Osobne nemam ozkousene

=> paprika - pry pomaha odstinu do cervena ale nenasla jsem duvod ... spise o jejim ucinku pochybuji, ale nemam ozkousene

=> olej - pomaha lidem, kterym henna vlasy vysusuje, ale muze mirne branit henne v barveni - vysledny odstin muze byt mene intenzivni, ale osobne nemam vyzkouseno (olej nepouzivam)

=> pokud mne jeste neco napadne, casem doplnim ...

Asi jsem to tam nahore spatne napsala a zapletla se do toho, omlouvam se Embarassed, musim to opravit. Smile Tak to dopada, kdyz se clovek snazi o co nejtmavsi, nejstudenejsi a nejcervenejsi barvu bez zrz. Zmatla vsechno dokupy a nakonec zjisti, ze pise same bludy Laughing Laughing

Casem dodam i PH hodnoty jednotlivych "katalyzatoru" Smile


...bravooooo...tleskám Jitt - nejšikovnějšíííí..!!! Smile Shocked Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 4:35 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Jitt napsal:
Co se kombinaci tyce, cim kyselejsim hennu zalejes (citron) a cim studenejsi bude voda (treba 40-60°C), tim vic by to melo byt zrzave. A naopak, cim zasaditejsim (vinny ocet napriklad), a cim teplejsi voda (ja zalivam klidne vrouci), tim vice cervena ...

Aha, takhle to je Smile

A k čemu je dobré nechávat hennu odstát, je to lepší pro zrzavou, nebo červenou barvu?
Mě se totiž ta červená úplně vymyla a mám teď vlasy hnědozrz a vypadá to dost přirozeně, tak bych si je možná vyzkoušela takhle ponosit ( je to přirozenější jak červená) - takže mám nechat hennu odstát nebo ne?
Nikdy jsem ji zatím odstát nenechávala. Smile


No takovou barvu měla známá, zalévala hennu jenom horkou vodou,nedávála nic kyselého a měla to právě takové hnědozrz přirozené. Měla lamdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 6:00 pm    Předmět: Citovat

Jitt, ty jsi zlatá Very Happy Teď už vím vše, co potřebuju. Díky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 6:51 pm    Předmět: Citovat

Vubec neni zac holky Smile Ja jsem rada, ze vam to pomohlo Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 6:52 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:

=> ibiskovy caj - nemam vyzkousene, dle kyselosti odhaduji spise do cervena (zkusim mu zmerit Ph, pak doplnim presneji)

Vliv teploty na intenzitu barvy
(odstata znamena odstata pri pokojove teplote v radu hodin)
=> tepla voda (40-60°C)
-> neodstata - spise odlesky, pro intenzivnejsi barvu se na hlave musi nechat dlouho
-> odstata - syta intenzivni barva jiz po par hodinach na hlave (cca tri) ale asi ne tak, jako pri zaliti horkou vodou (nemam osobne vyzkousene)

=> skorice - udajne stejne jako med obsahuje trosku peroxidu, coz muze hennu lehce zesvetlit (vysledna barva bude trosicku svetlejsi). Osobne nemam ozkousene

=> paprika - pry pomaha odstinu do cervena ale nenasla jsem duvod ... spise o jejim ucinku pochybuji, ale nemam ozkousene

=> olej - pomaha lidem, kterym henna vlasy vysusuje, ale muze mirne branit henne v barveni - vysledny odstin muze byt mene intenzivni, ale osobne nemam vyzkouseno (olej nepouzivam)


Jenom doplním k jinak komplexnímu výčtu.
- ibišek se přidává pro zvýraznění červené barvy, podobně jako červená řepa nebo víno ( i ta paprika)
- pokud je henna kvalitní barví i s vlažnou vodou intenzivně už cca po hodině, na hennaforhair používají k zalévání henny citronovou šťávu bez vody a to studenou a pak nechávají odstát v teple
- skořice výslednou barvu moc neovlivní, přidává se spíš pro vůni
- olej pokud se ho nedá příliš brání vysychání henny na vlasech a zajišťuje prodloužení barvícího účinku, na samotnou barvu velký vliv nemá, ale zvyšuje regenerační účinky henny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 7:02 pm    Předmět: Citovat

Holky vy jste šikovné, to je parádní, tolik informací najednou Smile úplně zírám.
Tohle určitě pomůže spoustě lidí. Já jsem s hennováním zamrzla na úrovni "nalij do toho vroucí vodu a zamíchej" takže to tady musím nějak pobrat, je to úplné čarování Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 64, 65, 66  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.