Dlouhé vlasy za totáče
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=803f093393be0f60c8f2b03dcd41b5fcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 10:55 am    Předmět: Citovat

[quote="janula"]on to byl spíš problém u chlapů.. u ženský asi dlouhý vlasy v žádný době a kultuře nebyly nic divného..

To celkem souhlasím, ale stejně myslím, že se dobové smýšlení projevovalo i v tomhle - když jsem se nedávno bavila s babičkou o tehdejších účesech, říkala, jak se na ni její vrstevnice koukaly skrz prsty, že měla delší vlasy: prý jak je to nepraktické a zastaralé. Ostatně, druhá babička ze stejného důvodu střihala mojí maminku na kluka. A když jsem pak viděla její fotku ze školy, byly takřka všechny ty holčičky úplně nakrátko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 11:00 am    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Nechci Vám do Vašich úvah, jako to bylo s dlouhýma vlasama u kluků za totáče, kecat, ale kdo chtěl a dokázal si je ubránit, neberu v potaz vojnu, tam to opravdu nešlo..., tak je měl a nosil je Laughing , v dnešní době, kdy je zcela módní, u chlapů, nosit vlasy ostříhané jak bažant po přijímači, je to podobné, spíše podstatně horší... kdysi Vás honili ,ale z práce z k vůli vlasů nevyhazovali... dneska klidně, vím o čem píši ... Confused


Taky bych řekla, když se podívám na svatební fotografie našich, tet a strejčků...tak tam moc krátkovlasých můžů není. Některé strýčky si pamatuju ještě z dom před revolucí a z fotek minimálně s vlasy na ramena. Holt naše rodina asi patřila k odboji Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 11:46 am    Předmět: Citovat

astrid napsal:
janula napsal:
on to byl spíš problém u chlapů.. u ženský asi dlouhý vlasy v žádný době a kultuře nebyly nic divného..


To celkem souhlasím, ale stejně myslím, že se dobové smýšlení projevovalo i v tomhle - když jsem se nedávno bavila s babičkou o tehdejších účesech, říkala, jak se na ni její vrstevnice koukaly skrz prsty, že měla delší vlasy: prý jak je to nepraktické a zastaralé. Ostatně, druhá babička ze stejného důvodu střihala mojí maminku na kluka. A když jsem pak viděla její fotku ze školy, byly takřka všechny ty holčičky úplně nakrátko...


Na tom možná něco bude. Nedávno jsem prohlížela alba mojí babičky z mládí a fakt všechny ženy na těch fotkách, všechny její příbuzné a kamarádky, měly krátké vlasy (výjimkou byla jen jedna, co měla na hlavě cosi a´la Marge Simpsonová Laughing ). Když už se tam zjevila nějaká s mikádem, připadala mi dlouhovlasá Smile Když jsem se nad tím pozastavovala, babička mi říkala, že tehdy dlouhé vlasy nosil málokdo, že se to bralo jako nepraktické.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 12:09 pm    Předmět: Citovat

Když bylo tátovi nějakých osmnáct, nechal si přes prázdniny narůst "dlouhé vlasy", někam po límec. Děda mu je vlastnoručně ostříhal, protože co by si o něm (dědovi), lidi pomysleli, že má takovýho syna... Rolling Eyes
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 12:43 pm    Předmět: Citovat

Táta měl mega kudrnaté háro skoro po ramena, (takový ty velký objemný vlasy) a jeho kamarádi taky, takže někde to šlo - menší město. Nikdo ho doma necepoval, protože rodiče ( babička s dědou) ani nebyli ve straně. Mám doma skvělou fotku z ostravských kolejí, asi sedmdesátá léta, a tam kudrnáči na pokoji, který celý oblepený plakátama zahraničních kapel, prostě pohoda.
Takže souhlasím s Clondykem, že delší vlasy šly, když si to ten dotyčný nějak obhájil nebo žil v prostředí, kde se to nehrotilo.

Věřím ale, že třeba jinde mladé buzerovali víc. A taky myslím, že na vojně to ostříhat musel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 5:05 pm    Předmět: Citovat

Můj táta má vlnité vlasy, takové ty velké vlny, a nosíval je dlouhé po ramena. Fotky se nedochovaly, ale prý k tomu míval třináctibarevné zvonáče a hrával v nějaké kapele Smile Zato mamka byla krátkovlasá, až asi ve třiceti si "na stará kolena" nechala narůst aspoň mikádo, a na něm to teď udržuje. Přitom babička (mamka mamky) měla až do vysokého stáří dlouhé vlasy. Ani nevím, jak přesně dlouhé byly, nosívala takový maličký drdůlelk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.