Očkování obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=22aa28984ad1e1827d2deeda23dc39d2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: so prosinec 31, 2011 10:11 am    Předmět: Citovat

Herminko, ten zákon byl vrácen k přepracování, pokud vím. V této reportáži se mimo jiné o něm zmiňují, začíná na 26. minutě:

http://prima.stream.cz/soukroma-dramata/617656-soukroma-dramata-40

Já jsem někde zaslechla, že snad v budoucnu má být povinné i očkování proti HPV infekci, a to i pro kluky.

Taky jsem si dělala naděje, když bylo Jonášovi půl roku, ale dva roky utekly jak voda, za měsíc je zápis do školky a změnilo se kulový. Aspoň, že teda zrušili tu TBC, ale je otázka, kdy to zase znovu zavedou.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so prosinec 31, 2011 10:55 am    Předmět: Citovat

Trochu vám přeruším "dětskou" diskuzi. Nevíte někdo, jak je to s prošlou protiletadlovou injekcí? S hrůzou jsem zjistila, že jsem poslední dostala ještě někdy na škole. Kolik dávek se teď dává a platí se něco?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 2:33 pm    Předmět: Citovat

Článek o očkování, ještě jsem ho nepřelouskala, ale vypadá zajímavě....

http://janoch.borec.cz/nemoci/Russell_ockovani.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 2:37 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Trochu vám přeruším "dětskou" diskuzi. Nevíte někdo, jak je to s prošlou protiletadlovou injekcí? S hrůzou jsem zjistila, že jsem poslední dostala ještě někdy na škole. Kolik dávek se teď dává a platí se něco?
Díky


Protiletadlovou? Shocked To teda neznám, Very Happy pokud to není krycí název pro tetanovku, za tu se myslím nic neplatí a přeočkovává se myslím někdy po cca 10 letech? Přesně nevím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 7:34 pm    Předmět: Citovat

Caithlin napsal:
Nicole napsal:
Trochu vám přeruším "dětskou" diskuzi. Nevíte někdo, jak je to s prošlou protiletadlovou injekcí? S hrůzou jsem zjistila, že jsem poslední dostala ještě někdy na škole. Kolik dávek se teď dává a platí se něco?
Díky


Protiletadlovou? Shocked To teda neznám, Very Happy pokud to není krycí název pro tetanovku, za tu se myslím nic neplatí a přeočkovává se myslím někdy po cca 10 letech? Přesně nevím Smile

Jestli za to nemůžou automatické opravy ve Wordu Very Happy
Tetan stačí po 15 letech - čerstvé info od doktorky. Pokud se to přešvihne (ale nevím, o kolik), jsou třeba 3 dávky, jestli se nepletu. Pokud se to stihne v běžné lhůtě, tak jen jedna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 7:37 pm    Předmět: Citovat

Jo, to tvrděj už pár let. Zajímavé je, že při větších poraněních jí píchají automaticky, bez ohledu na stáří posledního očkování. Takže se mi to moc nezdá.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 7:44 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Jo, to tvrděj už pár let. Zajímavé je, že při větších poraněních jí píchají automaticky, bez ohledu na stáří posledního očkování. Takže se mi to moc nezdá.

Co se ti přesně nezdá? Že 15 let je moc? To netuším. Nicméně při úrazech se píchá, když je poslední očkování starší než 5 let, prý nařízení EU (též čerstvé info, nedávno jsem měla úraz).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 7:49 pm    Předmět: Citovat

Před čtyřmi lety pokousala kamaradku kočka. Její, domácí, očkovaná, odčervená, koupaná. Tetanovku měla starou tři toky. Bylo to to ptvní co dostala. Sestra se před pár lety sekla sekerkou. Nikdo se jí na stáří tetanovky ani neptal. Takže nevím, co si EU nařídila. Už nějakou dobu to takhle funguje. (nutno podotknou, že se pokaždé jednalo o jinou pohotovost)

Takže já tomu moc nevěřím, kdyby to byla pravda, nemusela by se dělat taková demagogická nařízení. Prostě to protáhnem na patnáct let i když to takovou trvanlivost namá a kdyby něco, tak pacoše rovnou přeočkujem...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 8:35 pm    Předmět: Citovat

No, je třeba říct, že očkování není 100%, co ti, kdo byli očkovaní proti černému kašli, a přece onemocněli? Tak asi proto to "pojišťující" očkování po úraze.

Jinak mě se na pohotovosti zeptali na stáří očkování, pokývali a napsali do zprávy pro mou dr., ať se to ověří. Bylo to 5 let a 4 měsíce, a ač byly okolnosti úrazu "hygienické", měla jsem být naočkována. Odmítla jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 8:40 pm    Předmět: Citovat

Herminko: nic není stoprocentní. A co se týče černého kašle, tak ten se přestal očkovat kdy...před dvaceti lety? A první případy jsou z posledních pěti možná sedmi let, tak si to spočítej.

Mě jde o princip, protože takto to vypadá, jako že to má trvanlivost max 5 let a pak je to k ničemu.

To je jako by se zdravotník musel očkovat proti žloutence vždy, když přijde do styku s krví nebo s jiným materiálem, kde je možná kontaminace.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.