Očkování obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9049de076541d43d8671ec1e632aa9d8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 9:45 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Herminko: nic není stoprocentní. A co se týče černého kašle, tak ten se přestal očkovat kdy...před dvaceti lety? A první případy jsou z posledních pěti možná sedmi let, tak si to spočítej.

Mě jde o princip, protože takto to vypadá, jako že to má trvanlivost max 5 let a pak je to k ničemu.

To je jako by se zdravotník musel očkovat proti žloutence vždy, když přijde do styku s krví nebo s jiným materiálem, kde je možná kontaminace.




u vas sa cierny kasel prestal ockovat? u nas sa ockuje stale, aj lejko bol ockovany....zaujmave

k tetanovke, u nas je to tak, ze ked si pri uraze nespomeniete kedy presne vas zaockovali naposledy, tak ju dostanete.
_________________
Ak sa nechce?? c???????????­ti?? s??m, o??e?? sa. Ak sa nechce?? c???????????­ti?? smutn??, opi sa. Ak nechce?? by?? nikdy zraden??-zadov???? si psa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 9:48 pm    Předmět: Citovat

U nás teda na tetanus lepí takový štítek na průkaz pojištěnce s datumem, kdyby náhodou (už sem to na pohotovosti využila takže sem ráda)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 9:53 pm    Předmět: Citovat

u nas sa nic take nevedie, proste si to mate pamatat, pripadne kontaktovat lekarku....
pritom s tym stitkom je to prakticke Smile
_________________
Ak sa nechce?? c???????????­ti?? s??m, o??e?? sa. Ak sa nechce?? c???????????­ti?? smutn??, opi sa. Ak nechce?? by?? nikdy zraden??-zadov???? si psa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 9:58 pm    Předmět: Citovat

No když mi příště doktor nový nedá, dám si ho sama Twisted Evil (taky mi to přijde praktické) Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2012 7:09 am    Předmět: Citovat

Wensdy, fakt se někdy přestal černý kašel očkovat? To jsem netušila, zkusím si o tom něco najít. No ale i tak - očkovací kalendář by měl být navržen tak, aby člověka chránil stále, ne?

Taky jsem měla na průkazce VZP nálepku s datem očkování proti tetanu, ale když jsem se vdala, nikdo mi tam novou už nenalepil, já jsem si ale měsíc a rok pamatovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2012 7:30 am    Předmět: Citovat

Nevím, jestli se už náhodou zase pár let neočkuje. Ale vím, že lidi co jsou tak ročník 87,88 očkovaní nejsou. Já a sestra jsme dotávali jedny z posledních dávek (tehdy v osmdesátých letech). Rušilo se to, protože byl udajně vymícen.

A co jsem byla bezprostředně přítomna u jedné nákazy očkovaných. Tak to bylo právě tak, že se nakazili nenaočkoané děti (již pubertální) a od těch to následně chytili rodiče. není se co divit. Lékařům trvalo 3 měsíce, než na to přišli, a když s někým nakaženým sdílíte takovou dobu jednu domácnost, očkování, neočkování...máte smůlu Confused
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2012 8:29 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Nevím, jestli se už náhodou zase pár let neočkuje. Ale vím, že lidi co jsou tak ročník 87,88 očkovaní nejsou. Já a sestra jsme dotávali jedny z posledních dávek (tehdy v osmdesátých letech). Rušilo se to, protože byl udajně vymícen.

Teď se očkuje 100%, je součástí hexavakcíny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majduschka
321-600
321-600


Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2012 12:51 pm    Předmět: Citovat

jj na teď se černý kašel zase očkuje, ale bylo tam pár let mezery kdy se neočkovalo, a spousta známých ho měla Sad jsem ráda že já už zase očkovaná jsem(tam se neočkoval ten konec osmdesátých co vím, pak zas jo a nevím zda tam pak nebylo zase nějaký přerušení) nejhorší je, že třeba kámošku na gymplu pumpovali všema možnejma lékama než je napadlo aha ona nejni na to očkovaná a poslali ji na testy, zameškala tak skoro celej ročník kvůli tomu...

jinak jsem třeba i ráda, že jsem očkovaná proti klíšťovce, dřív jsem jim nechutnala, ale teď už nějak jo Very Happy

jinak jak se tu psalo, že nevěříte tomu, že alergie mají souvislost s prostředím, ale s očkováním, za mě rozhodně porstředí, když jsem jako malá bydlela ve zdravým prostředí vesnice, tak nic a pak se stěhuju do města a je to tu...ke všemu se mi zvýšil i počet různých zánětů a hnusných infekcí dýchacích cest...

jinak jak jste tu psali o očkování, aby se neřeklo, že doktor nepíchne očkovací látku, to je o hubu jeho, vaší, ale hlavně chudák to dítě, pak bude tvrdit jak je očkovaný(nebo vy) a ono není očkovaný vůbec, pak se to i projeví ve statistikách jako že očkování není stoprocentní(jasně že není), ale doufám, že až já někdy -za dvě století nejdříve- budu mít děti, tak že už bude lepší přístup lékařů... hlavně si myslím, že by se mělo očkovat indivduálně a ne se striktně držet očkovacího kalendáře, že v tom a tom měsíci se mimču prdne to a to, ale že by mělo být do tohoto věku(asi vstup do základky)musí dítě být očkovaný na to a to


jinak nevíte někdo jak dlouho je účinné očkování na žloutenku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2012 1:40 pm    Předmět: Citovat

Alergie je kapitola sama o sobě. Je to vlastně porucha imunitního systému a tudíž jí spoští vše, co má v moci rozhodit imunitní systém. Očkování, životní prostředí, dědičnost, přechozená nachlazení, těžká zánětlivá onemocnění (napříklas po těžká táhlé angíně astma atp.) Já takhle bojovala s astmatem roky. A s jistotou můžu říct, že moje alergoe nemají s očkováním nic společného. S atopickým ekzémem jsem se prakticky narodila a zbytek přišel po těžkých infekčních stavech...

Majduschka: děkuji za upřesnění. Já věděla, že tam někde je hluché místo, akorát jsem se prvně špatně vyjádřila (hlavně proto, že jsem nevěděla, jak moc dlouhé to hluché místo bylo).

Očkování proti žloutence by mělo být snad na 5 let. Ale dá se to snad i zkontrolovat
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2012 2:57 pm    Předmět: Citovat

Holky, díky za rozšíření obzorů. Jsem starší ročník než vy, takže jsem proti černému kašli očkována byla, a generace našich dětí je očkována taky, z čehož jsem usoudila, že se očkuje nepřerušovaně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.