První barvení

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b20d3dde98722a19616dbb1377f0a19eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jurasek97
0-7
0-7


Založen: 17.7.2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2012 10:49 am    Předmět: První barvení Citovat

Dobrý den, chtěla bych přejít z chemických barev na Hennu, moje vlasy jsou původně tmavší hnědá, ale obarvený na červeno se zrzavým nádechem. Chtěla bych mít vlasy takovou tmavší zrzavou, ale nevím jakou barvu henny koupit a co do ní všechno dát, poradíte prosím Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2012 11:25 am    Předmět: Citovat

Ahoj a vitej u nas Smile

Koupila bych medenou/prirodni (taky se ji rika Lawsonie nebo Lawsonia inermis) a dala do ni na 100gr (podle delky vlasu cca tolik budes potrebovat na prvni barveni) jeden cely citron a zalila bych horkou vodou, nic jineho bych nepridavala (pokud mas hodne suche vlasy tak maximalne polevkovou lzici jakehokoliv oleje, teda krom motoroveho Laughing).

Pravdepodobne bude videt rozdil mezi odrustajicimi vlasy a chemickym obarvenim, alespon nejaky cas, nez delky trochu ztmavnou (henna casem tmavne jak se zvysuje pocet vrstev na vlasu, ale neboj, netmavne vecne Wink).

Chemicke reakce se bat nemusis, lawsonia s chemicky barvenymi/odbarvenymi vlasy nema v 99% pripadu problem Smile

Jen pocitej s tim, ze zariva zrz to nebude nikdy, henna je castecne translucentni, tzn kombinuje svoji vlastni (oranzovou) barvu s barvou co je pod ni, takze na tmavych vlasech bude delat spise jen odlesk nebo jemny nadech a v plne sile se projevi az na slunicku.
Taky na prvni barveni to muze vypadat ze "nechytla": neni tomu tak, jen je ta vrstvicka mala a dalsi barveni uz ti to chytne mnohem lip Smile I kdyz jsou lide, kterym henna nedrzi a nechyta Sad ale to byva pripad predevsim henny z DM (znacka "henna" v sedych krabickach).

Taky je treba pocitat s tim, ze jakmile se zacnes barvit hennou, po pul roce uz ti od ni pomuzou jen nuzky. Da se sice stahnout olejovymi zabaly a dalsimi prirodnimi zpusoby, ale nikdy nepujde dolu 100% a nejaka ta zrz tam navzdory vsemu vzdycky zustane.

Preju hodne stesti, at ti barvicka chyti podle tvych predstav Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurasek97
0-7
0-7


Založen: 17.7.2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2012 12:22 pm    Předmět: Citovat

děkuji za odpovědi, jsem z toho celá nějaká zmatená Sad no uvidíme co z toho nakonec potom vyleze za barvu, já právě nechci úplně tu svítivou zrz, ale takovou jakoby přírodní tmavší no, nebo jak to popsat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2012 1:51 pm    Předmět: Citovat

Jj, vim co myslis, ale pokud mas tmavohnede vlasy, tak to bude velmi pravdepodobne spise hnedozrzava (hneda se zrz tonem) eventuelne pokud je mas svetlejsi tak tmava zrz (zrz s hnedym nadechem).

To uz ti ale nikdo presne nerekne, jak zrovna tobe dana barva chyti nejlip ... v tom je henna trochu nevyzpytatelna.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jurasek97
0-7
0-7


Založen: 17.7.2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2012 10:24 am    Předmět: Citovat

[b]původně mám tmavý vlasy, ale barvený na červeno, jenže mám dost lupů a barvit si to co 14 dní se mi zdá už docela drastický, henna je aspoň přírodní barva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.