Ajurvédské bylinky pro krásné vlasy i pleť
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1503c40c736c1b80d0843b375fc4435fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2012 4:30 pm    Předmět: Ajurvédské bylinky pro krásné vlasy i pleť Citovat

nenašla jsem žádné téma, co by se věnovalo obecně všem ajurvédským bylinám, jediné vlákno, kde se pár rostlinek probírá je "shikakai jako šampón, amla jako kondicionér"
zajímají mě Vaše zkušenosti s dalšími bylinkami Ajurvédy, kde je nakupujete, atd. Smile

v ČR jsou tyto bylinky poměrně těžko sehnatelné a nenašla jsem žádný obchod, kde by je prodávali odvažované....co jsem našla, tak nejlevněji vychází značka Hesh, která nabízí jak čisté, drcené bylinky, jako je henna, amla, shikakai, neem, brahmi, tak i směsi, jako je Heenara, Kalpi tone
v e-shopech se dá tato značka sehnat běžné za 95Kč (100g balení), při větší šikovnosti za 85...ale nejlevněji ji nakoupíte při osobní návštěvě provozovny obchodu http://www.cajkorenikuskus.eu/index.php?a=kategorie&p=20&k=22 v Hořicích v Podkrkonoší...prodává tam typický "čajový" týpek, který vám rád poradí, uvaří při tom vybírání zadarmo čaj, na skladě má daleko větší výběr, než co uvádí v e-shopu a všechny výrobky Hesh tam dává za 68 Kč Very Happy ...on teda tak celkově hází ceny od boku a dost nízko Laughing ...navíc má výborné levné čaje, je tam příjemné posezení a klid....jen je to trochu těžší najít, nějak se neobtěžuje tam dát ceduli a otvírací doba je taky stylem, kdy se mu chce Laughing ....je dobrý se s ním před návštěvou domluvit mailem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2012 9:41 pm    Předmět: Citovat

To je skvělý odkaz! Myslím, že tam brzy udělám veliký nákup. Wink

S ajurvédskými přípravky a bylinkami teprve spíše začínám, takže sem nemůžu připsat žádnou hlubší zkušenost, ale obecně mi ajurvéda a praktikování jejích zásad velmi prospívá... S těmi bylinkami se rozhodně chci seznámit víc... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 12:16 am    Předmět: Citovat

tak mám první recenze Very Happy ...první jsem zkoušela zábal z neem, amly a kalpi tone (to je přednmícháná směs z hodně bylin se stmavujícím účinkem), do toho jsme přidala malinovej kondiš od Dessert Essence, takže jsem po použítí ani nesmrděla Laughing ...po hodině na hlavě naprostá spokojenost, nijak mi to neztmavilo, což jsem ráda a vlasy jsou po tom skvělý Very Happy

pak jsem zkoušela ještě heenaru, což je zase směs bylinek plus henna...zase jsem do toho dala maliňák (poslední dobou to cpu do všeho Embarassed ) a výsledek stejně uspokojivý, jako s první směsí, plus mi to zvýraznilo červenozrz odlesk Smile

jinak už jsem to sice psala jinde, ale pro úplnost, jako jeden z nejgeniálnějších šampónu, doporučuju shikakai s arithou půl na půl, plus je dobrý přidat lžičku medu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 8:58 am    Předmět: Citovat

Mě už přijde shikakai dokonalá sama o sobě. Fakt nejlepší věc, škoda jen, že se mi nevyplatí s ní mýt každý týden Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 11:22 am    Předmět: Citovat

mě samotnej shikakai vlasy moc důkladně neomyl, proto mu pomáhám arithou Very Happy ...je fakt, že je to o dost dražší než normální šampóny, ale nevadí mi dát jednou za dva měsíce 70 Kč...taky to ale nepoužívám pokaždý, občas se umeju Urtekramem, před hennou lávovou zemí...ale až dopotřebuju Urtekram, tak už budu používat jen bylinky, vyhovují mi fakt nejvíc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nelianna
81-160
81-160


Založen: 18.8.2012
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 3:20 pm    Předmět: Citovat

Ahojte, s týmto nemám skúsenosť vôbec žiadnu, ospravedlnte moju neznalosť, ako sa to používa? Smile Zarobím kašičku, nanesiem na vlasy, nechám pôsobiť...a? Normálne vydrhnem hlavu ako šampónom? Dali by sa tieto bylinky používať ako maska - zábal na noc (niečo ako bezfarebná henna), či to treba po nejakom čase umyť a nenechávať dlho pôsobiť?
Ďakujem za odpovede:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne srpen 26, 2012 8:07 pm    Předmět: Citovat

Nelianna Arrow
no bylinkový šampón (aritha, ahikakai) se používá klasicky, stačí dvě lžíce bylinek rozmíchat s trochou vody a udělat řidší pastu a tu pak vmasírovat do pokožky hlavy, nechat chvíli působit, já se mezitím umeju celá, a spláchnout

ostatní bylinky, jako amla, brahmi, neem, atd. , včetně toho shikakai se používají jako regenerace vlasů, takže je nejlepší z nich udělat zábal, ale můžou se přidávat i do "šampónu"...zábal z bylinek funguje stejně jako henna, uděláš hustší pastu naneseš na celou délku vlasů, hodíš pod igelit a necháš, jak dlouho chceš, já to měla nejdýl dvě hoďky....plus k tomu můžeš přidávat další věci, jako med, jogurt, olej, gestil, prostě co ti sedí....a když tem nedáš moc oleje, tak to pak stačí jen pořádně spláchnout vodou
snad takhle stačí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fructia
321-600
321-600


Založen: 12.11.2010
Příspěvky: 568

PříspěvekZaslal: po září 10, 2012 10:31 am    Předmět: Citovat

Ahojky, má cenu zkusit některý z ajurvédských šamponů na vlasy?

http://www.prirodashop.cz/katalog.php?typ=14292&kategorie=96150

myslím šampony od značky např. EMAMI, AYUURI NATURAL...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: po září 10, 2012 1:01 pm    Předmět: Citovat

fructia Arrow

koukala jsem na složení a já bych do nich nešla, obsahují na můj vkus příliš látek, kterým se snažím vyhýbat...navíc tam obsah bylinek asi nebude nijak vysoký...u tekutejch šampónů je problém, že bez konzervantů by se brzo zkazily, plus se tam vždycky cpou umělý pěnidla, parfémy, atd. ....příjde mi podstatně lepší, koupit si drcené ajurvédské bylinky, tam máš těch pro vlasy účinných látek 100%, nezkazí se ti to, myje to výborně i bez všech chemikálií a neplatíš zbytečně za vodu a celou řadu potenciálně škodlivých složek Wink
jinak ty bylinky ve stoprocentní koncentraci mají opravdu skvělé účinky, zbavila jsem se úplně lupů, komplet mi to uzdravilo pokožku hlavy, nabuzuje to kořínky k růstu a vlasy jsou krásně vzdušné, pevné a lesklé Smile ....zrovna dneska ráno jsem si smyla masku z bylinek, kterou jsem měla přes noc, protože jsem byla líná si večer tu hlavu znovu umejt Very Happy, a takovej lesk jsem na svých vlasech ještě neviděla Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hosule
41-80
41-80


Založen: 28.11.2010
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2016 6:56 am    Předmět: Citovat

Zkouseli jste si uz nekdo namichat vlastni smes (napr. Shikakai, aritha, neem, amla...apod)? A kupujete nekdo v nejakem eshopu na netu? U nas tyto prasky neni, kde koupit, jsem tedy odkazana na internet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.