Nebezpečné látky v šamponech - SLS apod.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9a0e48414090cc36a4a322f8d005bffcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nelianna
81-160
81-160


Založen: 18.8.2012
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2012 8:14 am    Předmět: Citovat

áno, ja som si to neskoro všimla že som to zle zaradila, ale nechcela som potom tú istú otázku prepisovať aj do druhého vlákna Embarassed

Edit: ďakujem moderátorom za presun Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2012 3:29 pm    Předmět: Citovat

Tak mi to nedalo a musím se s vámi podělit. Právě čtu jednu velmi zajímavou knížku "Doba jedová" od Anny Strunecké a Jiřího Patočka (má i druhý díl, ten si každopádně taky přečtu). Je tam velmi pěkně napsané o nebezpečných látkách přidávaných do kosmetiky, mimo jiné i o očkování, jídle, vitaminech a jiných látkách které nás obklopují. Snad vás tahle knížka taky zaujme Smile (pokud jsem příspěvek zařadila špatně, tak se omlouvám Embarassed )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zelitschko
21-40
21-40


Založen: 15.12.2012
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2013 2:54 pm    Předmět: Citovat

v tomhle mám pro sebe pravidlo - vyhnout se konzervantům (hlavně parabenům a derivátům formaldehydu), silikonům, SLS, SLES, PEG a PPG a pak čemukoliv, co má v názvu až moc čísel (je to neodborný, ale docela to zabírá) :) ale kupodivu ještě pořád zbývá dost kosmetiky, za kterou bych mohla utrácet, ach jo :roll:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rakave
81-160
81-160


Založen: 18.6.2008
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 11:33 am    Předmět: Citovat

Holky a jaké máte vlasy po umytí šampónem bez SLS?Používám stále stejné šampóny takže jsem je chtěla vyměnit.Koupila jsem si tedy Laveru Basic a Alverde Sensitiv.Oba bez SLS. Vlasy tedy vypadají líp, protože je nemám krepaté,vlnky jsou hezky uloženy.Ale druhý den mám vlasy mastné a jako bych jich měla míň,prostě stratily na objemu!!! Což mne mrzí,mám jemné vlasy,proto jsem si koupila šampon na jemné vlasy a asi naposled.Myslíte že mastné a splihlé vlasy jsou následkem používání šampónu bez SLS?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 11:45 am    Předmět: Citovat

rakave: Muze to byt tim, ze prirodni sampony jsou vetsinou vice pecujici, nez ty normalni drogerkove (tedy aspon ty se sulfaty). To by vysvetlovalo proc se ti nekrepati vlnky (vlasy jsou vice vyzivene) a proc ti tak rychle plihnou (protoze je te vyzivy na ne moc) Smile

Dobry sampon bez sls je Balea MED ultra sensitive: obsahuje sice sodium coco sulfate (ten nejjemnejsi ze sulfatu), ale az nekde na ctvrtem miste. Neobsahuje parabeny, konzervanty, barviva, parfemy ani silikony, nicmene neni 100% prirodni.

Ovsem za 40 korun, co by clovek nechtel Smile muzes si na nem vyzkouset, jestli jde skutecne o problem se sulfaty (resp jejich nedostatkem), nebo jsou na tebe prirodni sampony pilis vyzivne Smile

Vice o vyrobku a slozeni zde: http://www.dm.de/de_homepage/balea_home/balea_produkte/balea_produkte_haarpflege/balea_produkte_haarpflege_shampoo/27884/balea_ultra_sensitiv_shampoo.html
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 11:48 am    Předmět: Citovat

Myslím, že pokud jsi byla zvyklá na SLS, tak jemnější šampon míň odmastí (i když dostatečně na to, aby byly vlasy po akci umyté), ale jak jsou vlasy zvyklé zas rychle/víc domašťovat po silnějším odmaštění šamponem se SLS, tak se ti teď prostě zmastí dřív. A tím samozřejmě ztratí objem. Chci tím říct, že bych neřekla, že je to důsledek používání šamponu bez SLS jako takového (a že se obecně po šamponech se SLS dříve mastí vlasy - to si fakt nemyslím), ale té změny, na kterou tvoje hlava reaguje. Pokud chceš přejít na šampony bez SLS a takhle "na tvrdo" to dělá paseku, zkus střídat mytí se SLS a bez SLS po nějakou dobu, aby si hlava zvykla, a postupně myj víc bez SLS než se SLS, podle toho, jak to tvá hlava snese.

Edit: Jitt, nemyslím si, že šampony, co jmenovala rakave, jsou víc pečující - minimálně ten Lavera Basic Sensitive vlasy jsem měla a nijak pečující/zatěžující mi nepřišel. Používala jsem ho v začátcích svého přechodu na přírodu. Problémy mi s mými jemňuchami nedělal, ale já právě nejdřív střídala chemii a přírodu, aby to nebyl moc velký šok, používala jsem ho právě v tom období...

Ale jinak samozřejmě, každé vlasy (nebo hlava) jsou jiné, to už tu padlo asi tisíckrát, že...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tinka Kristinka
0-7
0-7


Založen: 15.3.2013
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 2:02 pm    Předmět: .................................................. Citovat

Ale niektoré šampóny nemusia obsahovať silikóny a všelijaké iné chemikálie ja používam Garnier ultra doux s bylinkami a chcem vyskúšať aj s iných byliniek. Používala som aj Šauma aj tú vyskúšam s fyto kofeinom.

Ale keď si umyjem vlasy tak či si ich prepláchnem s citrónovou šťavou a vodou alebo z čiernym čajom............... sú lepšie nie sú také hrubé a bez lesku. Sú lesklé a jemné. Ale sú aj lupiny a tak aj s tým bojujem. Pomáha mi citrón, harmančekový čaj, žíhlavový čaj..........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 2:43 pm    Předmět: Citovat

rakave napsal:
Holky a jaké máte vlasy po umytí šampónem bez SLS?


já právě zvolila stejný postup jako tu psala Meadow, tj postupné přecházení, myju teď na střídačku šamponem se SLES a bez. já do toho prodlužovala i interval mytí, takže sem měla i mastňácká období, ale teď dosahuju lepších výsledků při umytí bez SLES. vlasy vydrží o den déle než když myju se SLES. Wink (jo a taky před každým mytím konečky promašťuju kokosákem a šamponem myju jen pokožku hlavy, ne délky)

SLES - Gliss kur červený
bez SLES - Alterra grant. jabko

jo a ještě EDIT: ten gliss kur sem trochu naředila, aby nebyl tolik koncentrovaný
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rakave
81-160
81-160


Založen: 18.6.2008
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: pá březen 15, 2013 3:09 pm    Předmět: Citovat

Holky díky Smile Já už taky uvažovala že budu šampony alespoň v začátku střídat-bez SLS a s SLS. A na tu Baleu mrknu také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendys
8-20
8-20


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út březen 19, 2013 8:05 pm    Předmět: Citovat

Mě taky moc zaujala knížka Doba jedová 1 ( budu teď kupovat 2 Very Happy ). Pátrala jsem následně i na internetu a našla jsem jeden moc hezký článek o SLS ve vlasový a tělový kosmetice - viz. http://www.remedicum.eu/blog/proc-pouzivat-vlasovou-a-telovou-kosmetiku-bez-sulfatu . Přejít na tělovou kosmetiku bez SLS nebyl žádný problém Very Happy , ale je pravda, že se šampóny bez SLS zápasím už asi tři týdny. První dvě umytí proběhly v pořádku ( alverde ). Třetí umytí už bylo, ale o dost horší ( mastný a zplihlý vlasy ). Mám doma ještě šampóny od Garnieru. Udělali teď novou řadu Fructis ( zelený, červený, žlutý - mám všechny Smile ) a ty jsou bez silikonu, parabenů a je tam aspoň ammonium lauryl sulfate ( měl by být šetrnější ). Jenže potom to samý první umytí OK a další zase nic moc. Vrátila jsem se k Dove a druhý den zase Garnier, Alverde a pak zpátky Dove. Bohužel mě, ale překvapilo, že to už ani ten Dove to nevytrhl Sad A to jsem ho používala před tím skoro 2 měsíce v kuse a vlasy jsem měla po něm vždycky pěkný Smile Jinak je, ale pravda, že si vlasy myju každý den. Dělám to tak snad od malička Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 26, 27, 28  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.