SILIKONY VS. HENNA
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=156d5f231614dbd613e84eaa61dcd9eaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jklumpik
81-160
81-160


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 4:11 pm    Předmět: SILIKONY VS. HENNA Citovat

Pořád mi vrtalo hlavou,co ma henna a silikon společného,jestli vlas henna taky nestenčuje jako silikon atd....a tak jsem poslala mail na stránku www.vlasy.cz ,kde odpovídají kadeřníci:Petra Měchurová (Přední profesionální kadeřnice v ČR) a MUDr.Pavel Konařík.

Mail zněl: Arrow Dobrý den,chtěla bych se Vás zeptat,jestli henna může vlas nějak poškodit,nebo jestli nemá podobné účinky jako silikony,které jsou obsaženy v chemických šampomech?Vlas zadusí ztenčí a ten pak vypadne. Děkuji za odpověď

a odpověď : Arrow Ani henna ani silikony podobny negativni ucinek, který popisujete, nemaji. Jsou to prave silikony, které delaji vlasy hladke a leskle. Pokud se aplikuji na vlasy, tak vlasy chrani. Vlas jako takovy je jiz mrtvy a nedochazi k jeho vyzivovani po cele delce, ?zive? jsou pouze vlasove korinky. Nemuzete ho tedy ?udusit?.

Henna vlas obali a uz do nej nepusti zadnou další vyzivu. Na urcitnou dobu tedy vytvori ochranny obal kolem vlasu. Po nekolika tydnech se však tato prirodni barva vymyje a je potreba ji aplikovat opet, nebo vsadit na jiné pripravky. Mnoho lidí je s hennou spokojeno, ale hodne lidi dava prednost jinym pripravkum. Vyzkousejte ji a pak uvidite, zda Vam bude vyhovovat.



Krasny den



Jana Fabryova

www.vlasy.cz

Co jsi o tom myslíte Question Question Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josipa
41-80
41-80


Založen: 21.9.2007
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 3:43 pm    Předmět: Citovat

ahoj, já si myslím, že by to mohla být pravda. to o henně to pravda je, to vím a silikony, mohlo by to tak být, jak to říká. ale fakt je, že jsem slyšela, že mají ten účinek, o kterém se zminuješ, že vlas zatíží a ten vypadne. tak jako je to u šamponu pantene, před kterými mě varovala nejen moje kadeřnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 3:59 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že Měchurová je především kadeřnice. Tohle je spíš otázka na chemiky nebo biology nebo tak někoho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 4:53 pm    Předmět: Citovat

no mne to prijde jako pekny nesmysl,kde ta kadernice nenapadne preferuje a reklamuje silikonove pripravky.Nevim jestli je pravda ze silikon muze vlas zadusit(i kdyz si to myslim,ze muze,podle me je nepropustny) ale sem si jista,ze henna vlas neobali nepropustnou vrstvou,to je prece hloupost Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 5:07 pm    Předmět: Citovat

No, já si myslím, že je preferuje dost nápadně... jenom nevím proč ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 5:26 pm    Předmět: Citovat

protoze je to jeji obzia Cool a ma spoustu takovych sponzoru Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hagenne
81-160
81-160


Založen: 7.9.2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 5:28 pm    Předmět: Citovat

Tak paní Měchurová na mě působí značně nedůvěryhodně. Podle dalších odpovědí tam, je vpodstatě všechno domácí a přírodní špatné, není nad L'oreal a hlavně běžte všichni rychle do našeho skvělého salonu. Nic pro mě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 5:31 pm    Předmět: Citovat

Tak to o silikonech, co psala paní kadeřnice, je opravdu dle mého názoru holý nesmysl... Neříkám, že tomu rozumím, ale studuji na chemické škole (i když obor gymnázium) a jsem si téměř jistá, že silikony jsou právě to, co vlasům škodí nejvíc. Takže žádné medové řečičky kadeřníků.

Opravdu jde velice ošklivě vidět ta propagace silikonových přípravků, a to tam ještě cítím náznak odsuzování henny... "Henna vlas obali a uz do nej nepusti zadnou další vyzivu." Jako by henna byla ta zlá, která by zablokovala vše, včetně toho, co je dobré...

No, nevím, odpověď paní kadeřnice se mi tedy rozhodně nelíbí a cítím v tom pach bussinessu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 5:34 pm    Předmět: Citovat

asi tak Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 5:47 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
No, já si myslím, že je preferuje dost nápadně... jenom nevím proč ?


Myslím, že nemůžeme chtít od kadeřnice, která celý život používá chemické přípravky, a navíc od dost komerční a "trendy"* kadeřnice, aby o silikonech psala něco jiného, než pěkného Wink


_____________________________________________________________

*) to je ale hnusné slovo Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.