Představení se a prosba o rady, názory, zkušenosti

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d99d534c1fb55ec81e00c0843b81ad50Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Iva H.
0-7
0-7


Založen: 17.9.2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út září 18, 2012 12:15 pm    Předmět: Představení se a prosba o rady, názory, zkušenosti Citovat

Ahoj, jsem tu nová, jmenuji se Ivana, ale jsem zvyklá odmala na Ivu... Wink Razz Jsem šťastná a mám radost, že jsem objevila toto forum, kde jsem se už za krátkou dobu dočetla spoustu věcí, které mne zajímají a které jsem ještě nevěděla, moc děkuju všem, kteří se tu o vše staráte a píšete příspěvky, dělíte se o nové poznatky a zkušenosti, které jsou mi velkým a cenným přínosem! Razz

Jinak jsem se pokoušela co nejvíc informací nasát pročítáním diskusí pozpátku, něco už jsem vstřebala, ale je toho dost naráz, mám trochu hlavu jako "balón"... Rolling Eyes Laughing

Mám delší vlasy, tak po lopatky, delších jsem zatím nikdy nedosáhla, neb jak dorostou do určité délky, začnou se konce zeslabovat a musím zastřihovat...Mívala jsem husté a nádherně vlnité až kudrnaté vlasy do prstýnků, to je ovšem už minulost díky chemickým barvám na vlasy, které se podepsaly jak na mých vlasech, tak na pokožce hlavy, bohužel... Rolling Eyes To se stalo teď po letech chemického barvení impulsem - že jsem se začala pídit po 1OO % přírodní kosmetice, odmalička jsem chemii nesnášela a zajímala se o bylinky...

Moje původní barva kdysi byla "špinavá blond" s popelavějším nádechem - jsem studený letní typ se světlou pletí...Pár let se kvůli šedivění barvím doma na blond, používám takové "zdravější" barvy jako Garnier Nutrisse Natea apod. Vlasy jsou přesušené, polámané a hrozně mi začaly padat asi díky ekzémům, které se mi občas vytvoří kromě silných lupů v hlavě...

Takže bych chtěla přejít na Hennu a poprosit o rady Vás zkušené...Embarassed Smile

Z pročítání mne nejvíc zaujala a láká kvůli zdá se 100 % přírodnímu a kvalitnímu složení:

1. varianta: Kahdí - co říkáte na to - když bych si koupila Cassii a k tomu namíchala Amlu - jestli jsem dobře pochopila, že trochu ztmavuje a dává studený tón, aby vlasy nebyly tak do žluta a do zrz, což nechci, chtěla bych docílit studený blond odstín s nádechem do popelava...Ale někde jsem četla, že Amla spíš vytvoří odstín do červena, tak nevím... Rolling Eyes Question K tomu bych ještě přimíchala KATAM, který zatím nemám a nevím, kde sehnat Question a teď nevím - jestli mám dát spíš citron a med, nebo raději černý čaj, či kakao a ořechové listí??? Question A chytne mi to na ty šedivé odrosty, když bude základ jen Cassie - prostě aby nebyly jen šedivé, ale nádech do blond... Question

2. varianta: Sante - tento odstín:
http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=7989 akorát nevím - co je to ten Algin, jenž má ve složení - není to nějaká chemie???Question Nemáte někdo s ní zkušenost, zda není moc do žluta?

3 varianta: Henna Lamda zlatá:
http://www.hennalamda.cz/henna-zlata - tam asi vypadá to není žádná chemie - ale taktéž mám obavy, jestli není moc žlutá či do zrz - obsahuje i Lawsonii - nemáte někdo s ní zkušenost na blond vlasech? Question Nebo ji smíchat ještě s Cassií (ale nevím poměry) Question a přidat třeba to ořechové listí?

Omlouvám se za ten dlouhý román, ale já asi psát krátce neumím, Embarassed Embarassed Embarassed byla bych moc vděčná za případné rady, zkušenosti, názory, za něž předem moc moc děkuju... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: út září 18, 2012 1:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Pokud se ti dělají ekzémy, tak bych asi do henny nedávala citron. Přeorientuj se na kosmetiku, která ti nebude dráždit už tak poničenou pokožku a regeneruj.

Jinak pokud chceš rady ke konkrétním značkám, tak tady je vlákno o barvách a henně, kde bys měla načerpat dost informací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iva H.
0-7
0-7


Založen: 17.9.2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út září 18, 2012 8:52 pm    Předmět: Citovat

Děkuju Adlusko, zkusím to tedy na vlákně o Henně... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st září 19, 2012 12:14 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Ivo, vítám Tě tady! Very Happy
Toho alginu se bát nemusíš, je to výtažek z vodních řas, mj. se používá ve farmacii k podpoře hojení ran. V téhle směsi bude nejspíš hlavně kvůli tomu, aby jí dodal příjemnější konzistenci, ten hojivý účinek ovšem taky nebude na škodu.
A jinak já bych, být tebou, šla pro začátek do čistý cassie - ta by neměla jít nijak do zrzava a barví jen nepatrně. A pokud jde o amlu či katam, mám pocit, že ztmavuje spíš zrzavočervenou lawsonii (proto ta poznámka o tom, že jsou pak vlasy víc do červena - je tím míněno, že nejsou zrzavooranžové, ale spíš do studenějšího vínova). S experimentama bych počkala, až co ti po pár barveních udělá ta cassia. Ta zlatá blond už v sobě má právě lawsonii, takže půjde spíš do teplejch až lehce nazrzlejch odstínů, jestli toužíš po studený blond, tak bych to neriskovala. Kdyžtak mrkni na www.hennaforhair.com.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iva H.
0-7
0-7


Založen: 17.9.2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2012 2:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Titanie, moc Ti děkuju za přivítání a za rady, Razz Cassii už jsem zkusila - po aplikaci byla barva vlasů bezva, podle mých představ - zvýrazněná a vlasy lesklé, vzdušné, ale pak se hodně vymyla. Témata jsem pročítala, tak bych asi zkusila ještě ten katam na zvýraznění, z kombinací s hennou i v malém poměru mám strach, zrz by mi vůbec neslušela...Jo a taky mi ta cassie pomohla zbavit se lupů, teď se mi sice zase začínají mírně znovu tvořit, chce to asi zopakovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.