Laky na vlasy - obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Stylingové přípravky
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bb0f71592549a31993e84852afb2989bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2013 3:04 pm    Předmět: Citovat

zetonek - bohužel na netu je jen zkrácená verze :

http://ona.idnes.cz/rozhovor-jana-burdova-062-/spolecnost.aspx?c=A130201_110903_spolecnost_job

Plné znění je jen v časopise.

Mimo jiné tam popisovala, jak si správně umývat dlouhé vlasy - novým "trenedem" je trochu naolejovat konečky ,dát do nich i kondicioner a pak vlasy teprve opatrně umýt.

A docela tam chválila Redken - Cat - prý tento "regenerátor " vlasů zatím žádný výrobek nepřekonal .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2013 4:51 pm    Předmět: Citovat

Tak já si myslím, že škodit docela může škodit vyčesávání silně tužících laků. Přecejen to jsou taková lepidílka a tím vyčesáváním vlastně strháváme vrstvu laku z vlasu a tím se můžou strknou i ty povrchový šupinky, stejně jako se to děje u přípravků s nesmývacími silikony. Já když jednou za čas silněji tužím, tak si pak napustím vanu a nechám ty vlasy trochu odmočit a pak teprve meju. Přijde mi to teda mnohem šetrnější než to oškubat hřebenem, ale je pravda, že nemám problém s cucháním vlasů při mytí.
Taky lak vysušuje a tím asi podporuje lámavost, ale myslím, že při normální intenzitě tužení to není nijak fatální. Používám lak po každém umytí (cca obden) na pramen po jedné straně obličeje (mám pěšinku na straně a u obličeje se mi jinak oddělí ten pramen těsně u pěšinky a padá do obličeje). Už to tak dělám určitě přes dva roky a nemám ty vlasy jiné než na druhé straně. A to mám vlasy suché, se sklonem k lámání. Lak střední síly (nějakej pro lesk vlasů od baley, jsou v něm nějaký mikrotřpytky, protože fakt dodává okamžitej lesk), na ten pramen 2-3x krátce stříknu, čímž udělám jemnou krustu (žádnou do deště a hurikánu), která během dne díky vzdušný vlhosti trochu změkne.
Ale častější silné tužení ještě pomocí ultrasilných laků mým vlasům evidentně škodí a vždycky když mě chytlo takovéhle tužící období, tak jsem skončila jako oškubanec. Ale je fakt, že mám jemňuchy se sklonem k lámání, silnější vlas to asi tolik nezatíží (ostatně myslím si, že ty silně tužící laky jsou na silné vlasy určené)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2013 6:09 pm    Předmět: Citovat

Pěkné odpoledne přeji Laughing
Jak používáte lak? Resp. stav, kdy po nalakování mám vlasy slepené a mastně vypadající je způsoben špatným lakem nebo špatným použitím? Když lak nastříkám v předklonu mezi vnitřní vlasy pro objem, tak to chvíli vydrží, ale stejně po hodině se mi připlácnou k hlavě, takže je nerada nosím rozpuštěné - ale to je jiná věc. Každopádně když zkusím lakem přestříkat vlasy vrchní např. v culíku/copu, abych neměla okolo hlavy ozón z krátkých vlásků, tak vypadám, že jsem si hlavu týden nemyla... Kde dělám chybu? Nebo prostě lak pro moje vlasy není vhodný? (aktuálně mám lak od Garnieru, předtím vyzkoušena Balea a Wella)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2013 11:33 pm    Předmět: Citovat

Nestříkáš ho moc? Nebo příliš blízko u hlavy? Jakej kupuješ stupeň tužení?
Na uhlazení vlasů zkus stříkat jakoby nad hlavu a posečkat až do dopadne na vlasy, potom lehoulince srovnat rukama. Ale laky normálně vysušujou, tak je možný, že se vlasy na obranu zmastí, ale zas lak nepatří na kůži, tak by to nemělo tolik vadit. Já taky rozhodně nemůžu stříkat lak na pěšinku nebo zespod vlasů blízko kůži, ale jinak se mi nemastí. Středně tužící lak, ze vzdáleností 15-20 cm, maximálně 3 stříknutí na jedno místo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2014 9:47 am    Předmět: Citovat

Potřebovala bych poradit. Absolutně se nevyznám ve stylingových přípravcích, žádné nepoužívám, nevím jaký je rozdíl ve funkci mezi vosky, gely, gumami, laky a tužidly.

Potřebovala bych doporučit nějaký výrobek, aby mi co nejdéle vypadaly rozpuštěné vlasy upravené, nepramínkovaté, prostě jako čerstvě vyfoukané, předpokládám, že to bude nějaký lak, ale třeba se vyrábí něco extra spešl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.