Ekologické čistící prostředky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 35, 36, 37  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=974309cca91239c4124e5c66c0e09387Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Používáte k přírodě šetrné čistící prostředky?
Ne, jedině chemie!
4%
 4%  [ 5 ]
Zatím ne, ale uvažuji o tom.
33%
 33%  [ 39 ]
Ne, nevěřím, že to funguje stejně jako chemie.
0%
 0%  [ 1 ]
Používal/a bych, ale je to moc drahé.
18%
 18%  [ 21 ]
Ano, používám.
43%
 43%  [ 50 ]
Celkem hlasů : 116

Autor Zpráva
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 3:14 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Já si Qalt objednávám z netu, poštovné je sice stovka, ale ten prášek sám o sobě je tak levný, že když ho beru ve větším balení, to poštovné k tomu přežiju. I když už bych ho ráda s něčím prostřídala - jen tak ze zvědavosti Smile


Taky tak. K tomu vezmu vždycky nějakou aviváž a jar a poštovné se v tom ztratí ...
_________________
www.medicalem.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragita
21-40
21-40


Založen: 29.7.2011
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2012 10:22 am    Předmět: :) Citovat

pročetla jsem si diskuzi a rozhodně se vydám nakoupit Ringo ocet a vyzkoušet ho. moje pračka potřebuje vyčistit (už nějak smrdí při praní, čistila jsem ji na začátku léta) a nechce se mi utrácet za čistič od Dedry. navíc to bude aspoň přírodní.
Já už třetím měsíce používám na nádobí Ecover lemon a aloe vera a odstraní i tu největší mastnotu. Akorát mi už zbývá jen půlka.
Na prádlo používám Ecover gel. Napřed jsem vzala takový univerzální na bílé a barvené a pral v pohodě, líbila se mi jeho vůně. Jen se mi zdálo, že prálo potřebuje aviváž. Bylo takové tvrdší (máme i tvrdou vodu). Takže jsem koupila Ecover aviváž a Ecover gel pro citlivou pleť bez parfemace a zatím je to super kombinace Very Happy

ještě vyzkouším ten Ecover univerzální čistič a dám vědět Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: so listopad 24, 2012 3:21 pm    Předmět: Citovat

Smekám před slizem. Že vypere zaschlou fajnovou matlu z pracovních kalhot, to jsem teda nečekala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2012 7:51 pm    Předmět: Citovat

jaké konkrétní mýdlo se vám osvědčilo nejvíc k přípravě slizu?
zahlédla jsem v obchodě lanzu, ale složení se mi moc nezdálo. mám celkem ráda řecké mýdla knossos, složením jsou asi podobné jako marseillské.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2012 10:08 am    Předmět: Citovat

nakonec jsem si vybrala nějaké italské "marseillské" v tetě cca 30 kč za 300g.
sliz mám vyrobený, prádlo voní mýdlem a vypadá normálně.
spíš mě zmátly recepty, někde se píše 1 mýdlo 175g na 10l někde to 300g.
já vyrobila 5 l ze 100g mýdla a o něco míň práškové sody, sliz vznikl naprosto tuhý - jako želatina.

nedokážu posoudit, jestli bylo mýdla málo nebo moc. voda je tu středně tvrdá, takže se sodou jsem to nepřeháněla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út březen 12, 2013 7:21 pm    Předmět: Citovat

Máte někdo zkušenost s ekologickými pracími prostředky na plenky a "jarem" na dětské lahvičky a dudlíky? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st březen 13, 2013 8:45 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Máte někdo zkušenost s ekologickými pracími prostředky na plenky a "jarem" na dětské lahvičky a dudlíky? Smile

Moje kamarádka pere všechno, včetně plenek, v mýdlovém slizu. Asi to funguje, už to tak dělá asi rok, možná i déle. Plenky má různé - bavlněné, bambusové, z fleecu (možná i jiné, až tak se v tom nevyznám, znám jen ty, co jsem jí šila Smile ), prý ty bambusové po tom trochu hrubnou, takže místo aviváže dává ocet, ale to prý může být i hodně tvrdou brněnskou vodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá duben 19, 2013 11:39 am    Předmět: Citovat

Toto není reklama, toto je jen fakt příjemná zkušenost Smile
Došel nám Ecover na nádobí, tak jsem koukala zas po pětilitrovce, kdo se s tím má stále tahat. A našla tenhle e-shop http://www.ekologicke-produkty.cz/ Rozvoz po Praze zdarma (ne žádné PPL nebo tak, rozváží si to sami), komunikace prvotřídní a ještě jsem dostala decku univerzálního ecoveřího čistidla jako dáreček. Ale dostali mě hlavně tou komunikací, takhle kdyby to fungovalo všude... Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pravomila
8-20
8-20


Založen: 19.8.2013
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 11:00 am    Předmět: Citovat

Osvědčila se mi levná kombinace těchto věcí:

biologicky rozložitelné mýdlo či jiná mýdla s jednoduchou strukturou (jádrové mýdlo a spol)
Soda
Ocet
Teplá až horká voda
Hrubá síla přiměřená trvanlivosti čištěného materiálu
Trpělivost

Léty prověřená maličkost - většinu nádobí lze umýt pouze teplou vodou. Tam kde se používá jar (větší mastnota) stačí horká voda, případně mýdlo.

V mýdlovém slizu peru běžně a většinou jen krátký program na 30°C, na běžné městské znečištění to stačí. Pracovní oblečení by chtělo asi na 60°C, ale nezkoušela jsem (většinou ho bere mamka domů a ta pere v prášku). Na výrobu jsem používala "jelena", ten došel, tak jsem koupila jakési marseillské v Tetě, podle nízké ceny hádám, že to je napodobenina. Při výběru mýdla koukám na složení, aby neměla chemická pěnidla a tak dále. S jednoduchou strukturou si příroda lépe poradí.
Někde jsem vyčetla, že historicky se pralo i v mydlici lékařské, prý krásně zachovává barvy. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 12:20 pm    Předmět: Citovat

S mydlicí má zkušenost kamarádka. Zachová barvy i fleky. Použitelné to je tak leda na domácí oblečení, na kterém člověku nijak extra nezáleží.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 35, 36, 37  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.