HENNA, SLUNCE A MOŘE
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=69873d639baaa3dff7fcbe809b9bed60Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 4:12 pm    Předmět: Citovat

Marianno - jo, taky se mi stalo, že nějaký dva dni po hennění bylo děsný dusno, mně se v noci zpotila hlava a na polštáři byly ráno rezavý fleky (a taky se mi to stává na světlejch letních čepicích). Prostě se to asi nevymeje z vlasů úplně dokonale. Ale dělá to jenom do prvního dalšího umytí, pak už ne. A pozitivní je, že to jde na rozdíl od chemickejch barev docela i vyprat.
Jinak moře, sluníčko, henna - vyzkoušela jsem letos na plachetnici. Trochu jsem se po minulý zkušenosti o vlasy bála - to jsme jeli jenom na tejden (teď na 14 dní) a každej den koupání v moři a potom možnost si vlasy jenom zběžně opláchnout sladkou vodou (na lodi se holt sladkou šetří) mi tehdy hřívu pekelně přesušily. Jenže to už je dávno - a vlasy tehdy byly barvený chemicky.
Tentokrát se nic podobnýho nekonalo, ačkoli zátěž pro vlasy trvala jednou tak dlouho - preventivně jsem pár dní před odjezdem nahennovala (právě aby byl čas ještě jednou umejt a henna případně nepouštěla), při posledním mytí pakna vlasy plácla tu minutovou masku od Baley (na tom mrňavým pytlíčku nevidím složení, asi tam bude i nějakej silikon, ale říkala jsem si, že by to mohlo pro jednou trochu posílit ochranu od henny proti slunci i soli). Na lodi každej den hlava vymáchaná v moři a zběžně opláchnutá sladkou, dvakrát jsem si od kamarádky půjčila takovej ten dvousložkovej glisskur s UV filtrem pro posílení ochrany vlasů) a jednou jsem umyla ajurvédickým bylinným mejdlem, když jsme se náhodou dostali na pevninu a byly tam sprchy - to bylo všechno. Na sluníčku jsem většinou nosila něco na hlavě kvůli úpalu, ale taky ne úplně pořád, přímý dávky slunečních paprsků taky dostaly v docela hojné míře.
Výsledek je naprosto v pohodě - vlásky se tvářej úplně normálně, žádný přesušení ani zničení se neobjevilo, snad jen henna se vymyla o trochu víc než jindy za stejnou dobu (ale samozřejmě ne úplně). Ale stejně jsem měla naplánováno hned při dalším mytí po návratu znova hennovat, takže to nebyl problém. Prostě se ukázalo, že péčovat o vlásky i během roku se v těchhle extrémnějších situacích fakt vyplácí, potom je hned tak něco nerozhází.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karlí
81-160
81-160


Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: so červenec 11, 2009 11:09 am    Předmět: děs! Citovat

ahojky! taky vkládám moji zkušenost. Hennila jsem rok a neustále se mi henna vymývala (barvila límečky u košil, když jsem trošku zmokla, okamžitě žlutý mapy na tričku, všechny ručníky obarvený...) - pořád, nejenom po nahennování...z toho důvodu jsem hennila naposledy měsíc před odjezdem k moři v bláhové naději, že za ten měsíc se henna vymeje natolik, že u moře to bude už v pohodě...
ale nebylo...od može jsem odcházela ze žlutým pramínkem vody stékající z vlasů....každý den! a s barva sama reagovala na slunce tak, že u kořínků vznikl asi 2-3 cm odrost, kde se henna neudržela vůbec, pak několik cm světlá zrz, taky "mladá vrstva" a pak tmavá zrz (starší vrstvy)....výsledek strakatý a nehezký....
takže já s hennou u moře a na slunci - hrůza!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šugryna
321-600
321-600


Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 425

PříspěvekZaslal: so červenec 11, 2009 11:58 am    Předmět: Citovat

Teda to koukam.. Shocked To ja naopak konecne byla uplne spokojena po dovce u more. Cool Vlasy to krasne ustaly-pevny a leskly jako by se nic nedelo.Ani nebylo treba zastrihavat konecky.Taky jsem se bala,aby mi barva nepoustela,ale bylo to uplne v pohode.A to jsem se cachtala ve vode porad at uz v chlorovany nebo slany.Jen slunicko mi malinko vysislo nahore vlasy,ale to se hned doma zahennilo a naprosto v pohode.A to jsem nepouzivala ani zadnej kondicioner..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Manifee
21-40
21-40


Založen: 12.9.2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út září 29, 2009 11:12 am    Předmět: Citovat

Me prijde divny, ze by se s hennou nemohlo na slunicko. Jak by to pak delali v arabskejch zemich, kde si vlasy hennou barvej pravidelne a slunicko tam je hrozne silny? Ne vsechny arabky nosej hijab, aby si vlasy pred slunickem schovali.

Doufam, ze tomu tak teda neni. Ja ted prave v jedny arabsky zemi ziju a zacina nam tu akorat koupaci sezona. Tak snad nedopadnu nejak silene! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út září 29, 2009 11:19 am    Předmět: Citovat

Manifee, já mám vlasy citlivky a po plavbě na plachetnici, kde před sluníčkem nebylo kam se schovat, a ze slaný vody nebylo kde si vlasy pořádně vypláchnout, na tom byly nahenněný vlasy podstatně líp, než když jsem dva roky předtím podnikla podobnou anabázi s nenahenněnejma. Možná henna akorát maličko vyšisla a rychlejc se vymyla, ale taky to nebyl nějakej obrovskej rozdíl. Spíš bych řekla, že henna vlasy před sluníčkem a solí chrání. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Manifee
21-40
21-40


Založen: 12.9.2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út září 29, 2009 1:28 pm    Předmět: Citovat

Dik. Doufam, ze mi to ty moje vlasy taky prezijou. Uz ted jsem je musela drasticky zkratit kvuli tomu jak jsem je mela poniceny. Jsem kvuli tomu i zacala pouzivat hennu aby se mi vzpamatovali, tak bych pak nerada zjistila, ze jsem jim naopak jeste vic ublizila! Smile

Stejne je zvlastni jak se vsude pise, ze henna vlasum hrozne prospiva, ale pritom je vysusuje Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rain
161-320
161-320


Založen: 6.2.2010
Příspěvky: 195

PříspěvekZaslal: út březen 02, 2010 1:58 pm    Předmět: Citovat

Kačenka1910 napsal:
dana napsal:
Kačenka1910 napsal:
Jak je to s mořem a slanou vodou to nevim presne,ale s hennou by se na sluníčko moc nemělo:)

A proč by se nemělo s hennou na sluníčko?


Cetla jsem že vlasy barvene hennou by se primemu slunci nemeli vystavovat.Henna jen pomaha vlasy pred slunečnim zarenim chranit


To si trošinku protiřečíš ne?! Tak na jednu stranu je před sluncem chrání a na druhou by se na něj nemělo? Když je chrání tak by to přece mělo být o to lepší ne? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: út březen 02, 2010 3:08 pm    Předmět: Citovat

S hennou na vlasech sem byla 14 dní u moře a důkladně sem je jak máchala v moři tak vystavovala slunci. Dokonce jsem přímo v chorvatsku hennila, a že by to vlasům nějak ublížilo to teda, spíš naopak. Nevidím problém v tom chodit s hennou na přímé slunce, ani se mi vlasy moc nevyšisovaly a henna nijak extra nevymyla. Taky si ale vlasy na pláž zaplétám do copu a konec copu naolejuju. Přece jen vlasy u moře potřebují trochu "speciální péči". Ale tak to i pleť a celkově kůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne duben 11, 2010 7:18 pm    Předmět: Citovat

tady čtu skoro horory.. jsem zvědavá, jak mi dopadne koupací sezóna..Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dextra
21-40
21-40


Založen: 23.2.2013
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: so květen 04, 2013 2:34 pm    Předmět: Citovat

Ano, doslova horory =D Hlavně co se týče toho odkrývání jednotlivých vrstev henny. No nevim nevim, já tedy osobně doufám, že sluníčko a hlavně ta slaná voda s hennou nic neprovede, jelikož u moře letos strávím víc než půlku měsíce =D.

Ale i kdyby něco, tak není řešením si po dovolené hennu jednoduše nanést znovu? Wink

Hanča napsal:
tady čtu skoro horory.. jsem zvědavá, jak mi dopadne koupací sezóna..Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.