Studium psychologie a filosofie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0492b0747aed4f1ce2483d07139d063eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rehny
81-160
81-160


Založen: 29.3.2013
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: ne září 22, 2013 4:34 pm    Předmět: Citovat

Dalarius: Málo? Tak proč nemůžou sehnat práci? Ségra dostudovala před rokem, má k tomu ještě druhou školu, takže teoreticky i vyšší šance na sehnání práce a musela si nechat brigády, které dělala při škole. Pořádnou práci na plný úvazek nikde nesehnala. Stejně tak všichni její spolužáci nemůžou sehnat práci. S uplatněním je to dost bída.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: ne září 22, 2013 4:35 pm    Předmět: Citovat

Rehny: Jenže ona je to i dost bída s tím, aby si člověk našel psychoterapeutku, co má víc času…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rehny
81-160
81-160


Založen: 29.3.2013
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: ne září 22, 2013 4:47 pm    Předmět: Citovat

No jo, jenže ono není tak jednoduché otevřít si vlastní praxi. Těsně po škole je to nemožné. Takže musí doufat, že se jich ujme nějaký psycholog s již zavedenou praxí, pod kterým by mohli pár let pracovat. No a to už je zas problém, že psychologové nechtějí nabírat další lidi (aby se jim nezvyšovala konkurence, nepřecházeli pacienti jinam,...), takže je to takový začarovaný kruh. Ale stejný problém je i se všemi ostatními doktory, kteří mají víc pacientů, než by bylo vhodné. Aspoň já mám poslední dobou pocit, že všichni doktoři z jakéhokoli oboru mají pacientů prostě moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po září 23, 2013 12:50 pm    Předmět: Citovat

Uz davno neplati, ze by VS pripravovala na nejakou konkretni praci. Svet se meni daleko rychleji, nez akademicke obory. Tim se vubec netrapte, co budete delat konkretniho po VS.
Coby psychologicky vzdelany Mgr. muzete delat vicemene cokoli co se tyka lidi.
Filosofove pisou, delaji editory, v mediich, firemni personalisty a co ja vim co jeste.
Ja jsem vejskou sociolog a taky nedelam tech par profesi, ktere jsou s timto oborem spojovany. Ale treba zakladam komunity jako DV, a to s tim celkem ladi Wink
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: po září 23, 2013 2:27 pm    Předmět: Citovat

Rehny: Nemusí si otevírat vlastní praxi, stačí posílit ty existující.
Jo, asi mají, no… Není to zrovna ideální. A myslím, že stát je zorvna ten, kdo by tohle měl nějak změnit.
Aha: DV a sociologie jde docela k sobě, to je fakt. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: po září 23, 2013 3:41 pm    Předmět: Citovat

Tak aj DV a psychológia pravdupovediac, stačí sa na pár prípadov odtiaľto pozrieť trošku viac z blízka, človek sa naučí veľa vecí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aeneas
21-40
21-40


Založen: 7.10.2013
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 8:52 am    Předmět: Citovat

Nevím, zda je tohle téma aktuální po té době, nicméně za pár měsíců mě čeká státnice a po ní budu titulovaný filosof, co se oboru týče, musíš si sama vybrat, jaký život chceš vést. Filosofie je obor, co ti dá obrovský rozhled-nic nikdy nebude jako dřív... Všechny věci, na které jsi koukala jako samozřejmost samozřejmostí být přestanou, vše najednou je jiné než dříve. Je to nevratný proces, tak si dobře rozmysli, co si přeješ Wink
Pokud však vytrváš, je to skvělý pocit... Co se uplatnění týče- vážně v dnešní době, kdy je málo míst, ekonomii jakožto vzor zaměstnanosti studuje každý 3tí vysokoškolák a podobně... vážně se budeme bavit o uplatnění za X let?
U filosofie převládá názor, že je k ničemu z několika důvodů, Za1 neexistuje práce jménem Filosofie Smile a pak taky a to hlavně - nikdo z laiků neví, co to vlastně filosofie je (Hlavně, že na ni každý nadává že? Very Happy )
Pokud jsi podobného smýšlení, nebo vůbec kolegové zde na fóru, jsem rád, že i zde jsem mezi svými. Hodně štěstí při výběru Wink

EDIT: Pokud tě zajímá něco z témat: Etika, estetika, politika, religionistika, logika a podobory s tím spojené, není co řešit
Mimochodem víte, že existuje obor Neuroetika? Kombinace lékařství a etiky... já se to dozvěděl teprve nedávno Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.