Co křesťanství dalo a vzalo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 29, 30, 31
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=975ca89f169f3be623f4b341acdd714fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 7:58 am    Předmět: Citovat

Weronico, já ti nevím. Kdybych byla v té situaci a pochopila, že to myslíš jen jako slova k zasmání, která nejsou míněna tak, že by se podle nich měl člověk zařídit, prostě jen takový plácnutí, zasmála bych se a asi ti odpověděla něco jako "proč to neprovedeš sama" a očekávala bych, že tím to zhasne. Ale kdybych to pochopila tak, že je to sice fór, ale takový, že se mám podle toho zařídit a provést to, aby se ten fór jako završil a abychom se pak zasmáli například tomu, jak se budou tvářit apod. (nevím, jak to mám vyjádřit, snad to pochopíš), tak to by bylo přes mou hranici. Jednak nepokradeš je dobrý přikázání, druhak by mi bylo proti mysli bavit se na účet lidí, kteří s námi nemají nic společného a za nic nemůžou. Pokud Tvůj kamarád pochopil tu situaci tak, jak píšu ve druhým případě, tak se mu vůbec nedivím.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 11:22 am    Předmět: Citovat

Jsem si naprosto jistá, že i vzhledem k tomu, že mě ten člověk zná a ví, že bych to nikdy nemyslela tak, aby tu mapu fakt vzal, jen takové plácnutí do větru, že jeho chování nebylo uplně přiměřené..Ironie byla že mi včera večer napsal a omluvil se mi za to, že prý neví co ho to popadlo.. Tak já nevím co si o tom mám myslet Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: čt červen 30, 2011 5:17 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
čistě filozoficky, dal by se tam přibít kdyby věděl jak to všechno jednou bude? a zaslouží si lidé vykoupení?


Čistě filozoficky - zasloužíSmile I když čistě filozoficky taky musím uznat, že o žádné zásluze se tu nejedná, anžto člověk celý život funguje v podmínkách, které nemůže ovlivnit, tak jak se pak může rozhodovat, že? Konečně na to existuje přehršel sociologických experimentů, že člověk jedná dobře nebo špatně podle toho k čemu dostane příležitost. Jak si může někdo myslet, že jedná dobře po tom, co se dodržování zákonů může stát zločinem a jejich porušování hrdinstvím?
Člověk jen musí vždycky vědět co dělá a umět si to obhájit. A to říkám já, která tolik nenávidím morální relativismus.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: út listopad 05, 2013 8:14 pm    Předmět: Citovat

Potřebuju se vykecat a tohle je jediné téma, kde jmse řešili ateismus;)

Nesnáším Richarda Dawkinse. Nepřeju mu nic zlého, nemám nic proti ateismu (ačkoliv mám něco proti netoleranci teismu, mám něco proti netoleranci obecně), ale libovolný jeho názor mě vždycky vytočí, popravdě může to být i překladem, ale působí na mě hrozně demagogicky.
Tedy kdykoliv se vyjadřuje k čemukoliv mimo svou profesi (biologie, etologie).Nevím, jak je na tom s fyzikou (té zas nerozumím já), ale naprosto selhává v humanitních oborech.

Už tvrzení: "„hypotéza Boha“ je řádná vědecká hypotéza s projevy v hmotném světě a jako každá jiná hypotéza může být testována a vyvrácena." je pitomost na entou. Není to vědecká hypotéza, je to náboženské dogma. A nedovedu si představit dvě věci, které se liší víc než dogma a hypotéza.Popravdě s ním tuhle hru na "vědeckost Boha" hrají kreacionisté (čímž mě čílí ještě víc než páně Dawkins, protože u nich už to není jen blbý nápad, ale hereze).

Nebo: "Agnostici se dopuští logické chyby, když hypotézám Boží existence a neexistence přisuzují stejnou pravděpodobnost." Je to jako vést spor o to, jestli na šestistěné kostce padne spíš sedmička nebo osmička. Pravděpodobnost se týká skutečnosti, ne metafyziky.

Největší problém je, že část lidí mu věří, protože když je vynikajícím a vědeckým bilogem, je vynikající a vědecký ve všem. A druhá část si s ním notuje ve svém militantním ateismu (ignorujíc, že se baví o voze a koze).
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: út listopad 05, 2013 11:09 pm    Předmět: Citovat

Ja ho tiež nemám rád, ale z iného dôvodu - je to len druhá strana tej istej mince a on je natoľko zaslepený, že to nevidí. Militantné čokoľvek neznášam. Myslím, že to nie je prekladom, videl som s ním zopár dokumentov (angličtine rozumiem) a trepal presne takéto voloviny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: st listopad 06, 2013 8:59 am    Předmět: Citovat

ja zas musím napísať, že mám pre Dawkinsa isté pochopenie Wink ak ho nečítam s tým, že ma chce primárne vytočiť, tak vidím, že do istej miery oprávnene nastavuje kresťanskému kultu zrkadlo. kult je v mnohom pokrivený ani nie tak teoreticky ako skôr v praktickom prežívaní kresťanov a to je navonok proste viditeľné, tak chápem, že ho to štve (prehnaný kult Panny Márie, panteón svätých a podobne). a potom samotná teológia, hnevá ho ako veda rovnocenná vedľa tej jeho exatnej. ako študentka teológie (katolíckej) som mala pred rokmi šťastie na osvietených učiteľov, ktorý vyšli z nemeckej vetvy teológov, a tí nás učili, že veda o Bohu je v podstate modlitbou a bez viery nemá zmysel. a bezpochyby, každý teológ, ktorý sa pokúša súperiť napríklad s biológom, je minimálne vtipný. v mojom zmýšľaní je mi veľmi blízky Tomáš Halík a zo slovenských Robo Bezák. žiaľ škoda, že hlavne na Slovensku sú v popredí cirkvi ľudia, na ktorých by sa aj Dawkins mohol len zasmiať, ako s nimi seriózne diskutovať
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 29, 30, 31

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.