Padání vlasů a šampon s ketokonazolem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=04b9831657086d2812afab0441d25d05Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kopretinka
321-600
321-600


Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 375

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 9:57 am    Předmět: Padání vlasů a šampon s ketokonazolem Citovat

Tak jsem se na jednom diskuzním fóru dozvěděla, že jediný šampon, který opravdu pomáhá proti padání vlasů je takový, který obsahuje ketokonazol. Tak jsem se na to dívala a s ketokonazolem je Revita (šíleně drahý), Nizoral a Danket od Mullera. Posledně dva jmenované jsou sice určené proti lupům, ale protože léčí vlastně pokožku hlavy, tak právě proto možná obsahují ten ketokonazol. Nizoral vzhledem k obsahu je také poměrně drahý, tak uvažuju nad tím šamponem od Mullera, vlasy mi teď totiž dost padají. Jen nevím nevím.....je určen na mastné lupy. Lupy sice nemám, ale mám svědivou pokožku hlavy a taky se mi docela od kořínků mastí, tak by to mělo být v pohodě. Jen mám ale trochu obavy, že vlasy mám sice u kořínků dost mastné, ale od půlky hlavy mám vlasy suché, tak aby mi to nevysušilo tu suchou část ještě víc. Poradil by někdo jak tohle vyřešit? Šlo by použít tenhle šampon na mastné lupy a jen na konečky nějaký ten kondicionér?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomik
8-20
8-20


Založen: 9.11.2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 3:49 pm    Předmět: Citovat

kopretinka: Rozdíl mezi Revitou a Nizoralem je velká velký. Stačí se podívat na složení:
http://www.skvelaplet.cz/vypadavani-vlasu/revita-sampon/
Nizoral má jen Ketoconazol zatímco Revita má dálší vzácné látky proti DHT a na podporu růstu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 4:58 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že to prostě nemůžeš brát tak, že na padání vlasů je ketokonazol a tečka, který šampon ho nemá, ten na padání nepomůže. Spíš bych řekla, že hodně záleží na tom, proč zrovna tobě padají vlasy-třeba to nějaký blbý ketokonazol nevyřeší a chce to něco úúplně jiného.

Jinak k tomu šamponu od Mulera: Pokud se ti vlasy u hlavy mastí, tak je to bez problému-prostě našamponuješ jenom hlavu, po délce se vlasy šamponovat nemusí (ale pokud se ti zdá, že je máš špinavé a nutně potřebují umýt i délky, tak prostě na spodní půlku použiješ šampon pro suché Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 5:15 pm    Předmět: Citovat

Našla jsem na netu ,co je vlastně ten ketokonazol - širokospektré imidazolové antimykotikum - takže pokud někomu padají vlasy kvůli plísním ( které způsobují třeba seboroickou dermatitidu a lupovitost), tak šampon , který ketokonazol obsahuje pomůže. Pokud někomu padají vlasy z jiných příčin (hormony, štítná žláza, stres) jsou to vyhozené peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomik
8-20
8-20


Založen: 9.11.2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 6:00 pm    Předmět: Citovat

jasně ketokonazol je antimykotikum, ale působí také proti DHT nejsou na to studie ale je to vyzkoušené že spolu s minoxidilem působí dobře. Ale když se podíváš na složení výše uvedeného šamponu zjistíš že tam jsou právě i věci na podporu vypadávání vlasů způsobeného hormony (DHT) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skořice
8-20
8-20


Založen: 3.4.2021
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2021 4:26 pm    Předmět: Citovat

Zkoušela jsem kdysi dávno Nizoral, ale hrozně se mi po něm mastily vlasy. Je to normální?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
poppy
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 18.11.2009
Příspěvky: 608

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2021 12:07 am    Předmět: Citovat

Skořice napsal:
Zkoušela jsem kdysi dávno Nizoral, ale hrozně se mi po něm mastily vlasy. Je to normální?


mastenie som nepozorovala, ale zato po jednom použití extrémne lupiny a svrbenie celej pokožky hlavy. Šiel po prvom vyskúšaní hneď preč
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.