Ekologické čistící prostředky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 35, 36, 37
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1ad3f76e8d506e375ae3a1a1c89b2972Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Používáte k přírodě šetrné čistící prostředky?
Ne, jedině chemie!
4%
 4%  [ 5 ]
Zatím ne, ale uvažuji o tom.
33%
 33%  [ 39 ]
Ne, nevěřím, že to funguje stejně jako chemie.
0%
 0%  [ 1 ]
Používal/a bych, ale je to moc drahé.
18%
 18%  [ 21 ]
Ano, používám.
43%
 43%  [ 50 ]
Celkem hlasů : 116

Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st listopad 27, 2013 10:47 am    Předmět: Citovat

Nevíte někdo, kde sehnat prací prášek Qualt v Praze? Nechce se mi objednávat z netu, i když to samozřejmě nevyjde nijak šíleně draho... Ale říkala jsem si, že v Praze by ho snad někde i mohli mít.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: st listopad 27, 2013 12:11 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Nevíte někdo, kde sehnat prací prášek Qualt v Praze? Nechce se mi objednávat z netu, i když to samozřejmě nevyjde nijak šíleně draho... Ale říkala jsem si, že v Praze by ho snad někde i mohli mít.


Vídala jsem ho v Tescu, tak možná ho tam pořád mají. Akorát nehledej Qalt, ale Excel - je tam malým písmem Qalt a obrovským Excel Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalJuna
0-7
0-7


Založen: 5.2.2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st únor 05, 2014 10:33 am    Předmět: Úpravna Citovat

Lalaith napsal:
Včera jsem dělala svůj první sliz... No a moc mi nezhoustl, rozhodně to není nijak gelovaté a normálně to teče (konzistenci vody to úplně nemá, ale je to tekuté, ale v ruce to klouže a je to slizské)
No a navíc se mi oddělilo asi mýdlo od zbytku, prostě mám na dně bílou vrstvičku, která jde ale normálně protřepat.
Je něco špatně? Bude to prát? Nejsem si jistá, jetsli jsem použila správnou sodu, krystalická se tu nedoporčuovala, tak jsem vzala jinou, tuhle...

A pak marseillské mýdlo...

Myslíte, že je to tou sodou? jinak doufám, že to bude normálně prát, teď mi běží pračka naprázdno a potom tam dám na zkoušku něoc černého, abych viděla, co to bude dělat... Předem dík.

EDIT ADMIN:

Příspěvek je skrytá reklama, která je podle bodu 3 Podmínek užívání serveru u nás zakázána. Rádi zveřejníme vaši nabídku jako reklamní sdělení, kontaktujte nás na partneri@dlouhevlasy.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2014 10:35 am    Předmět: Citovat

Máte někdo zkušenosti s domácím práškem do myčky nádobí? A nebo s octem místo leštidla? Narazila jsem na jeden recept a chci ho vyzkoušet. http://www.home-made.cz/2012/09/domaci-tablety-do-mycky.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2014 10:37 am    Předmět: Citovat

To vypadá schopně! Dej vědět, až to zkusíš. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2014 10:48 am    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Máte někdo zkušenosti s domácím práškem do myčky nádobí? A nebo s octem místo leštidla? Narazila jsem na jeden recept a chci ho vyzkoušet. http://www.home-made.cz/2012/09/domaci-tablety-do-mycky.html

Netuším, jestli to dobře umyje, ale z hodně podobné směsi (+ potravinářské barvivo, škrob a soda byla jen jedlá) jsem si dělala domácí šumivé koule do koupele Very Happy Recept zde.
Kdyžtak by mě taky zajímal výsledek, jak dobře to bude mýt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2014 11:05 am    Předmět: Citovat

ty jo, to vypadá fakt dobře! akorát já tu toho mám tolik, že se k případným pokusům dostanu možná o vánocích...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: pá září 05, 2014 8:41 am    Předmět: Citovat

Jen tak pro srovnání.
Koupila jsem si na zkoušku prací gel od Feel eco, 1,5L za 117 Kč. Zrovna jsem kupovala i šampon od Urtekramu, 250 ml za 145 Kč. Přijde mi to trochu jako nepoměr. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Didi_Casim
0-7
0-7


Založen: 28.12.2017
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2017 3:23 pm    Předmět: Perete někdo v mýdlovém slizu ? Citovat

Lalaith napsal:
Perete někdo v mýdlovém slizu? Přemýšlela jsem o tom, že bych ho připravila, jen nevím, kam s ním, je to na mě trošku neskladné Rolling Eyes Ale ono se ho dá určitě udělat i míň, ne? Kolik se ho dává? A přidáváte třeba bělidlo nebo něco takového? Nemám zatím s alternativním praním moc zkušenosti, ale chystám se na to... Tak přemýšlím, co a jak, hodně dobře mi právě vychází ten sliz...
Nic proti ořechům, ale jsou z druhé strany světa, tam je zase neekologický ten převoz a případné pěstování nevím, jak na tom je...
V dm jsem viděla i gel z mýdlových ořechů...
Přiznám se, že Ecover a jemu podobné mi přijdou dost drahé. Maximálně bych brala asi aviváž.


Já v něm peru již několik let a uchovávám ho v 10 l plastovém kbelíku od jogurtu. V něm to i dělám Smile. Má víko. Máme po babičce malou naběračku, tak s ní to nabírám. Když dělám sliz, přidám pár kapek aroma olejíčku pro lepší vůni.

Aviváž jsem nahradila tak, že do domácího octa (mám na to průhlednou plastovou 2l lahev od jedlé sody) dám dle toho co mám: různé koření jako skořice, hřebíček, citronová kůra (používám tu z těch kupovaných citronů, máme kamna na dřevo a tam všechno schne raz dva Smile nebo skořice, hřebíček, pomerančová kůra nebo pomerančová kůra, ananasová kůra, citronová kůra nebo jablečné sušené šlupky, skořice, hřebíček nebo tuto dělám každé jaro a u mě zatím vede na zemi posbírám modřínové zelené šišky (je vidět jak z nich teče ta smola) a nasypu je do octa. Louhovat na slunci 2-3 týdny nebo v pokojové teplotě 6 týdnů, možná i déle. Aviváž se dá použít již po 3 dnech. Vyplatí se udělat si do zásoby Smile. Mívám to v plastových nádobách od kojenecké vody i ve sklenicích 3 l. Vždy uzavřené. Dávkuji 3 polévkové lžíce.
Ocet není cítit, naředí se vodou při máchání. A pokud se prádlo dá na čerstvý vzduch, naprostá paráda.
Určitě se do octa dají dát i aromatické bylinky, to jsem ještě nezkoušela Smile.
Levandule by mohla být fantastická.

Tak mnoho zdaru Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2017 10:51 am    Předmět: Citovat

Máte někdo osvědčený recept na domácí univerzální čistič se sodou? Až dopotřebuji Sanytol, tak bych si do té lahve chtěla namíchat soda+ocet+alkohol (vodka)+esenciální olej. Bojím se, že ale neodhadnu poměr Laughing

A nějaká vychytávka na plísně v koupelně? Savo mi neuvěřitelně smrdí a nechci kupovat jiné podobné chemie Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 35, 36, 37

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.