(M)učíme se cizí jazyky...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=181d8880e072100fadda951ea05c4385Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2014 9:21 am    Předmět: Citovat

Elisse: jo tak to bych věděla, taky jsem se dřív takhle snažila naučit trochu švédsky:)
jestli Ti nevadí Bergman (náhodou se z toho učí dobře, protože je to o něco blíže divadlu, takže je vlastně scénář promyšlenější atd.,takže ty proslovy více utkví..pamatuju si švédsky takový užitečný vazby jako "hraju šachy se smrtí" atd.Very Happy Wink )

http://www.youtube.com/watch?v=1F2UM3z1Hjo
(Sedmá pečeť)

http://www.youtube.com/watch?v=0IV-fim6L9g
(Pramen panny)

http://www.youtube.com/watch?v=o3w0IQsN8XQ
(Hosté večeře páně...multititulky, i česky)

http://www.youtube.com/watch?v=BMNxfoltCTM
(Léto s Monikou...multititulky)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elisse
161-320
161-320


Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2014 9:42 am    Předmět: Citovat

Svejnohova: Bergman mi vůbec nevadí, děkuji moc za tipy!Smile já se švédsky učím už pátým rokem, ale musím toho ještě hodně naposlouchat a písničky ve švédštině už mi přestávají stačit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2014 11:37 am    Předmět: Citovat

jé už pátý rok, jo?Smile je fakt, že jsem se švédštinou víceméně zabývala taky docela dlouho (už někdy od 18-ti), a pořád bych se ji chtěla naučit (zrovna jsem nedávno měla domluvenou au-pair u Stockholmu, chci se někdy podívat na sever, ale pak z toho sešlo) ale nikdy teda ne nějak v kuse.. je to pěkná řeč dle mýho názoru, hlavně krásná melodie v řeči, když mluvěj.. sem si děsně ráda pouštěla ty filmy Smile no teď musím oprašovat němčinu kvůli práci, tak snad se ke švédštině a na sever dostanu někdy později Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elisse
161-320
161-320


Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2014 12:45 pm    Předmět: Citovat

No, pátým rokem, ale pořád jsem tak nějak na B1 Very Happy ano, švédština je nádherně melodický jazyk, jeden z důvodů proč se ji učím. Na sever chci někdy určitě jet, možná tam i zůstat Smile Němčinu se učím taky, ale možná proto, že se ji učím ve škole, tak se mi nějak zprotivila.Příští rok taky budu muset začít s italštinou (volitelný seminář ve škole) a nevím, jak to s tou švédštinou půjde dohromady Very Happy přece jen jsem se (krom latiny) učila jen germánské jazyky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2014 5:49 pm    Předmět: Citovat

to půjde.. právě proto, že je italština úplně jiná, se to dohromady neplete (odzkoušeno:D) ..a mimochodem taky krásná, a zas jinak melodická řeč Rolling Eyes
..a celkem jednoduchá. no, německá melodie ta už mě taky tolik nechytá Very Happy krom toho mám pocit, že se ta němčina jaksi ukládá v jiné části hlavy než ostatní jazyky nebo co??!, a je to nějak bolestivější Very Happy a ne a ne jí mluvit plynule, prostě to nejde!(z toho vyvozuju že se asi ukládá jinde než jiný jazyky..tak třebas, když mam něco říct německy, začnu mluvit jen heslovitě, nebo jak nějaký robot:D) no ale zákon schválnosti - chytla jsem práci, kde potřebuju němčinu! Sad Surprised jinak ale proti němčině jako nějak nic nemám..
no ale za švédštinu a italštinu se rozhodně přimlouvám jako za honosně pěkný libozvučný řeči Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elisse
161-320
161-320


Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2014 6:46 pm    Předmět: Citovat

Že? Němčinu se asi nikdy pořádně nenaučím, s tím jsem se už smířila Very Happy a na italštinu se těším, jen bude blbý začínat v maturitním ročníku nový jazyk :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: st září 03, 2014 5:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, prodávám nové jazykové učebnice za výhodné ceny, pokud má někdo zájem Smile http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=20547876
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hviezdosz
0-7
0-7


Založen: 6.7.2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 10:54 am    Předmět: Citovat

Jsem na vážkách, jaký jazyk si vybrat k dosavadní němčině, angličtině a polštině (resp. českopolštině Very Happy). Maďarštinu, estonštinu nebo arabštinu, já bysem se nejraději všecky tři, ale bohužel se učím spíše méně jazyků do hloubky, než více jazyků jen tak povrchně. Navíc, já si vybírám jazyky jen na základě toho, jak mi zní, nehledím na kulturu za jazyky/literaturu/filmy/atd, to přichází až později. A všecky tři mi zní úžasně. Bože, mám to ale problémy prvního světa Laughing

Osobně se nakláním estonštině, docela mě jako hvězdáře láká tato země...Představa velmi dlouhých zimních nocí, kdy se okolo zimního slunovratu Slunce nachází až 16 hodin pod obzorem (nepočítám dobu soumraku/úsvitu), no paráda! A v létě zase naopak, dlouhá doba slunečního svitu. Navíc, Estonsko není zas tak moc světlem zašpiněná země. A zálesák ve mě plesá z představy, že zhruba 2/3 plochy země jsou pokryty lesy a divokou přírodou. Co víc si přát.

Vím, že můj maličký sen žít tam se asi nevyplní (přeci jen, mám tady přátele a rodinu, nerad bysem je opustil), ale jednou si tam udělám výlet aspoň na týden nebo dva, to je už reálnější. A znát jazyk místních by rozhodně nebylo na škodu na takovém výletě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: pá říjen 14, 2016 10:31 am    Předmět: Citovat

Ahoj, potřebuju poradit. Pokouším se samoučit rusky, ale jsem teprv v začátcích. Ruština se mi líbí a baví mě, ale je to jen takový koníček. Potřebovala bych poradit s překladem jedné věty, chtěla bych si ji nechat vytetovat, tak abych to měla správně gramatické stránce. V okolí mám lidi, kteří se ruštinu učili za totáče.. ale radši bych to měla od někoho, kdo rusky umí, a věřím, že mezi váma tady někdo takový je.
Takže jde o tuto větu (zTemné věže od Kinga) "jsou i jiné světy než tento (pro jistotu anglický originál, s tou angličtinou jsem taky na štíru: there are other worlds than these)
rusky by to mělo být nějak takhle:
Есть другие миры, чем эти

předem dík Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá říjen 14, 2016 11:06 am    Předmět: Citovat

Ta anglická věta je: Jsou jiné světy než tyto (množné číslo).

A má velmi omezená (a hlavně pasivní) znalost ruštiny dává zapravdu překladači, že i v té ruštině máš množné číslo (tedy: ,,Jsou (i) jiné světy než tyto.")
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.