No Poo mytí obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d1d43ea39eb4781924f91585ce818497Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaká je vaše nejpoužívanější no poo metoda?
SO (sebum only)
2%
 2%  [ 1 ]
WO (water only)
12%
 12%  [ 5 ]
vejcomedový nebo jogurtový šampon
10%
 10%  [ 4 ]
lávová zem
12%
 12%  [ 5 ]
žitná mouka
15%
 15%  [ 6 ]
shikakai a jiné bylinky
10%
 10%  [ 4 ]
jedlá soda a ocet
7%
 7%  [ 3 ]
jiná no poo metoda
7%
 7%  [ 3 ]
jedu na ,,poo"
20%
 20%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 39

Autor Zpráva
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 11:06 am    Předmět: Citovat

Uvidíš. Když ti to bude vyhovovat, proč ne. Začínala jsem tu taky s pár silikoňákama, přesedlala na bezsilikoňáky, pak příroda, soda, teď jsem se zas nudila, tak zkouším WO. Postupně, postupně. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 8:54 pm    Předmět: Citovat

Otázka pro ty, co už nějakou dobou nepoužívají šampony (a snad inspirace pro ty, co se nemůžou rozhodnout): všimly jste si po pár týdnech/měsících nějakých větších pozitivních výsledků v porovnání s normálním šamponovým mytím?

Prohlédla jsem různé anglické blogy a fora a lidi zmiňují následující:

větší objem
větší hustota
krásnější barva (brunetky i blondýnky)
rychlejší růst
a tak podobně Smile

Co si o tom myslíte vy? Pod vlivem skvělých zpráv jsem se rozhodla to vyzkoušet, ale pět dní od posledního umytí šamponem je dost málo na jakékoliv výsledky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 7:01 am    Předmět: Citovat

Sigrida napsal:
Otázka pro ty, co už nějakou dobou nepoužívají šampony (a snad inspirace pro ty, co se nemůžou rozhodnout): všimly jste si po pár týdnech/měsících něja

kých větších pozitivních výsledků v porovnání s normálním šamponovým mytím?

Prohlédla jsem různé anglické blogy a fora a lidi zmiňují následující:

větší objem
větší hustota
krásnější barva (brunetky i blondýnky)
rychlejší růst
a tak podobně Smile

Co si o tom myslíte vy? Pod vlivem skvělých zpráv jsem se rozhodla to vyzkoušet, ale pět dní od posledního umytí šamponem je dost málo na jakékoliv výsledky Very Happy


Já šampony nepoužívám už 3 měsíce, střídám mytí sodou, kondicionerem, vejcomedovým šamponem a vodou. Barva je lepší, růstr rychlejší, větší lesk, celkově kvalita a konečky super. Objem není nijak převratný, takový normální Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 7:50 am    Předmět: Citovat

To je legrace... Já zas nepotvrdím rychlejší růst a ani lepší barvu - roste mi to myslím stejně a barva tmavne Twisted Evil (i když to nemusí být způsobem mytí). Ale objem je lepší rozhodně a hustota taky (za ten rok a něco na no poo je obvod culíku o 0,5cm lepší). Teď jen nás s Jájou sečíst a máš to potvrzené všecko, Sigrido. Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 9:32 am    Předmět: Citovat

Jája a Meadow: Moc díky, to je nanejvýš inspirativní!

Snad to nadchne i ostatní!



Teď nezbývá než doufat, že časem budu moct hlásit podobné změny k lepšímu (takové tmavnutí barvy by pro mě bylo jednoznačně pozitivní Very Happy )

Nemá ještě někdo podobně pozitivní výsledky? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thel
161-320
161-320


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 238

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 10:47 am    Předmět: Citovat

Já tedy nemám tak dlouhodobou zkušenost. Myji střídavě kondicionérem, vajíčkem, popelem, vodou i šamponem, ale na ten se dostává tak jednou za měsíc a půl či dva.
Mám celkem suché vlasy, čemuž tento systém prospívá. Barva mi bez šamponu opticky spíš světlá, objem zůstává náladový jako dříve ani zrychlení růstu nenastalo, což je ale jedině dobře- už takhle to roste jak houby po dešti Rolling Eyes
_________________
Ignoti nulla cupido...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 11:40 am    Předmět: Citovat

Já to mám s mytím trochu podobně jako Thel, taky se na šampon dostane tak jednou za měsíc, možná i míň, a ještě mezitím dle potřeby sem tam použiju přírodní suchej šampon, a vlasům se to určitě líbí víc než mytí jenom šamponama. Jsou sice pořád suchý, ale už ne tak hrozně přesušený a cuchací, a nejsou tak přejemnělý, jako bejvaly. A dokonce jsem tuhle po letech zkusila nepoužít žádný tužidlo (tj. ani pivo nebo gel z lněných semínek) a kupodivu jsem pak na hlavě měla celkem normální, i když o maličko jemnější vlasy a ne to přejemnělý chmýří, který jsem bez kondiše mívala dřív. A objem je určitě lepší, navíc háro není tak rozlítaný. Barva je ok, nevšimla jsem si rozdílu, a růst mi přijde taky vcelku normální, žádná velká změna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 6:01 pm    Předmět: Citovat

Sigrida napsal:
Otázka pro ty, co už nějakou dobou nepoužívají šampony (a snad inspirace pro ty, co se nemůžou rozhodnout): všimly jste si po pár týdnech/měsících nějakých větších pozitivních výsledků v porovnání s normálním šamponovým mytím?

Prohlédla jsem různé anglické blogy a fora a lidi zmiňují následující:

větší objem
větší hustota
krásnější barva (brunetky i blondýnky)
rychlejší růst
a tak podobně Smile

Co si o tom myslíte vy? Pod vlivem skvělých zpráv jsem se rozhodla to vyzkoušet, ale pět dní od posledního umytí šamponem je dost málo na jakékoliv výsledky Very Happy


tak z těch pozitivních výsledků, co jsem si zatím všimla, a které mě hlavně přesvědčují o tom u téhle metody zůstat, bych za sebe asi vypíchla pěkné, zacelené konečky, úplná absence lámání vlasů.. dřív jsem sem tam nacházela zlomené, které proto vypadly..nyní ani jeden.. změna maštění...menší, jemnější a jiného charakteru... dál by to byl asi trošku menší výpadek vlasů (to nedávám na první místo, protože se to hůře posuzuje.. jestli je to výživou, obdobím nebo tak.. no ale rozhodně při mytí vypadne vlasů asi 1/3 šampónového výpadku..noale..těžko říct..až za delší dobu) barva? ta je stejná, i se šamponama byla pěkně sytá a vybarvená.
ale netuším, jak to třebas chodí, když by někdo chtěl ze šampónu přejít rovnou na žloutek, jestli by ho umyl a mělo to tudíž pozitivní dopad, já jim první dala takovou jako odvykací kúru
jinak sama jsem zvědavá, co si povíme třebas za rok:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2014 7:33 am    Předmět: Citovat

Moc děkuju! Vychází z toho zajímavá statistika Smile

Taky jsem hodně zvědavá, jak budou vlasy vypadat po roce bez šampónu! (snad to teda vydržím...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2014 6:15 pm    Předmět: Citovat

Tak já se také přidám. Běžně oplachuji vodou, jedekrát za pár týdnů myji bylinkami a velice výjimečně tuhý šampon.
Pokožka hlavy mě tedy nehorázně svědí, když ji nechám zmastit až moc, ale už mi nepadají skoro vůbec vlasy - jak při mytí, tak běžně. Zrychlený růst nepozoruji, objem mi též přijde stejný, ale nejsou tak přesušené a možná bych řekla, že i méně cuchavé. A hlavně jsem z denního mytí šamponem přešla na mytí bylinkami tak jednou za 1-2 týdny s mytím vodou mezi intervaly. Cool
Jinak bez normálních šamponů jsem celkem zhruba rok, přešla jsem z nich na tuhé šampony a poté na bylinky + vodu, praktikuji asi půl roku.
_________________
The physical cutting of hair is a manifestation of the loss of a loved one, a loss of a relationship, and a loss of a part of self.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.