Syrovátka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=acf44e486cf8ce6f0f30150ab2a109c0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so srpen 18, 2012 2:08 pm    Předmět: Citovat

astrid napsal:
Což, já už si docela zvykla na tu z prášku - dělám si ji trochu slabší a jde to. Smile

Do vlasových zábalů jsem ji postupně používat přestala - nepřijde mi tak dobrá jako třeba jogurt, ale na pleť mi pořád přijde skvělá...


Me prave chutove pripomina susene mleko, ktere jsme jako male tajne ujidaly Very Happy Jinak tedy co jsem se docetla, tak prave syrovatku pouzivaly zeny kdysi na plet porad. Ono v te dobe, kdy se jeste delalo na poli od rana do vecera a po vesnicich litaly copate devecky, moc kosmetiky na vyber nebylo, takze bylo vsechno prirodni. Kezbych znala jejich tajemstvi krasnych silnych vlasu Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eywenn
0-7
0-7


Založen: 27.12.2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út únor 04, 2014 1:29 pm    Předmět: Citovat

Brňačky, syrovátku prodávají v prodejně Gran Moravia na Zelňáku po cca 20,-/litr (teď si teda nejsem uplně jistá) buď přírodní nebo s příchutěmi.
Já jsem si teď nastřádala syrovátku z kefíru, který si vyrábím pomocí kefírové houby. Neochutnávala jsem, na to jsem si netroufla Smile ale zkusím na vlasy.

Kdyby někdo z Brna chtěl kefírovou houbu, napište zprávu. Ráda pár kousků daruji (nebo vyměním za čerstvé nepast. mléko), už mi přerůstá Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út únor 04, 2014 2:19 pm    Předmět: Citovat

A kdybyste chtěl někdo kus kefírové houby v Praze, můžete se ozvat mě. Je dobré mít kolem sebe lidi se záložníma kefírama pro případ, až mi zase vychcípají Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thel
161-320
161-320


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 238

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 9:27 am    Předmět: Citovat

Tak mi pro samé pendlování pomřela populace kefírových zrnek. Nemáte některá aktuálně přemnožíno? (Praha, Brno)
Prosím, prosím, smutně koukám Very Happy
_________________
Ignoti nulla cupido...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 12:04 pm    Předmět: Citovat

Koukam na nazev tematu a vzpomnela jsem si na susenou syrovatku ... no, nevim, zda je to tu jeste aktualni, ale pro ty, kteri si nechteji kupovat susenou ale vysrazet si svoji a jeste si k tomu udelat vynikajici zaklad na lucinu mam tip:

Vezmete jednu smetanu a smichejte ji s velkym jogurtem (idealne farmarsky nebo Hollandia). Dejte do cedniku kapesnik a rozmichanou hmotu kydnete na kapesnik ... a pod cednik postavte misu (nebo hrnec).

Ulozte na 24 hodin do lednice a v hrnci se vam vysrazi cerstva syrovatka a nahore budete mit zaklad na pomazanku (mimochodem mnohem lepsi jak lucina a kdyz se do ni vmicha jeste obyc tvaroh, je toho vic, lip se to roztira a je to jemnejsi ... Smile S jarni cibulkou uplne nejvic mnam.

No a syrovatku pak muzete vypit ci jinak zuzitkovat. Podle mne je lepsi jak ta susena ... Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.