Kreslení a malování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1e85811ff7dfea01b12ce779d8266f35Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Niemeyer
81-160
81-160


Založen: 29.5.2014
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2014 12:19 pm    Předmět: Citovat

1) nedá. můžeš zkusit mechanický fígl, kterým se dá odstranit tuš na čtvrtce nebu tužším papíru - seškrábnout nakreslenou vrstvu opatrně žiletkou. Ale liháč se asi propíjí dost hluboko...

2) je to o tréninku.

průběžné focení je asi to nejlepší na čem se dají odhadnout chyby v kresbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2014 12:25 pm    Předmět: Citovat

Ajaj, já tušila, že to nepůjde. Vrtat už se v tom radši nebudu, vezmu si spíš nový papír, alespoň budu mít ten trénink Smile
Děkuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2014 2:04 pm    Předmět: Citovat

1. Lihovky se nedají smazat. Nedávno jsem to řešila v práci - potřebovala jsem smazat čísla psaná lihovnou na plastu - úplně se to nesmazalo ani technickým benzínem.

2. Já jsem se ve výtvarce naučila nejprve si nakreslit osy a poté do toho zasadit všechno ostatní. Třeba když maluju namaluju obrys hlavy, rozdělím ji horizontální osou na popovinu. Spodní polovinu rozdělím na třetiny. Zhruba první třetina je nos, pod ně zakreslím rty a bradu... Zhruba v úrovni nosu jsou i uši... Smile
_________________
Nic necini cloveka lidstejsim nez laska ke zviratum... (Henry Fielding)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frenki
8-20
8-20


Založen: 2.5.2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2015 10:43 pm    Předmět: Citovat

facebook.com/frenki.yeahts
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: ne listopad 13, 2016 4:30 pm    Předmět: Citovat

Oživuji toto téma. Malujete někdo olejem? Jak řešíte uskladnění obrázků/obrazů? U kresby je to jednoduché, hromada se jich vejde do jedněch desek. Ale co s olejomalbou? I když budu malovat na sololit, tak přeci jenom nějak na sebe kupit malby, to se mi nezdá. Natož plátno. Zarámovat a postavit do kouta taky není ono, ověsit tím byt - to jde jen když má člověk byt sám pro sebe.

Jinak je to skvělá technika a baví mě to, ale tohle mě dost limituje. Nemáte nějaké nápady?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shrew
8-20
8-20


Založen: 10.9.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2018 10:05 pm    Předmět: Citovat

*Housenka napsal:
Oživuji toto téma. Malujete někdo olejem? Jak řešíte uskladnění obrázků/obrazů? U kresby je to jednoduché, hromada se jich vejde do jedněch desek. Ale co s olejomalbou? I když budu malovat na sololit, tak přeci jenom nějak na sebe kupit malby, to se mi nezdá. Natož plátno. Zarámovat a postavit do kouta taky není ono, ověsit tím byt - to jde jen když má člověk byt sám pro sebe.

Jinak je to skvělá technika a baví mě to, ale tohle mě dost limituje. Nemáte nějaké nápady?


těžko. vyjmenovala jsi v podstatě všechny důvody. Suché malby holt skladuji svisle na sobě a nebo je mám někde pověšené. V poslední době jsem právě kvůli prostoru omezila malbu na plátno a přešla na papír a aryl a menší formáty. Olej už jen občas...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shrew
8-20
8-20


Založen: 10.9.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2018 10:12 pm    Předmět: Citovat

ed

moc děkuju Smile


Naposledy upravil Shrew dne so březen 24, 2018 5:40 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2018 8:44 pm    Předmět: Citovat

Chtěla bych poprosit o radu. Ráda bych začala kreslit pastelkama - jen tak pro radost. Chtěla bych začít asi zvířaty. Narazila jsem na problém. Když budu krestli např. hnědou srst, existuje nějaká bílá pastelka (ne fixa), která překryje tmavou pastelku? Viděla jsem prodávat nějaké tenké fixy, ale nebude to vypdat na kresbě divně?
Díky za jakékoliv rady nebo návrhy co koupit.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.