Jak zabránit šedivění vlasů?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e7809d8b398e650253e5c51aa17dffb3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 8:02 pm    Předmět: Citovat

Něco je tady, hlavně zaměřené na využití v kosmetice:
http://www.tightlycurly.com/ingredients/

Obecné využití:
http://www.saapedia.org/en/

zetonek napsal:
Díky. Hledala jsem i další látky, ale bohužel něco jsem nenašla vůbec, nebo v angličtině tak napsané, že tomu stejně nerozumím.
Obě stránky jsou ale v angličtině, tak jsem ti asi moc nepomohla, když jsi psala tohle, ale za pokus to stojí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 8:33 pm    Předmět: Citovat

Super odkazy. Některé věci jsem tam našla a i přeložila. Very Happy
Jak to tak čtu, tak si vodičku asi odpustím a budu dál raději zrzavá z henny.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: čt červen 19, 2014 9:43 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, nevím, jestli sem ještě někdo nakoukne, ale nenapadá mě, kam bych to měla jinam dát. Dneska mi docela dost padaly vlasy, tak jsem si je aspoň pořádně prohlídla, a ten jeden byl bílej, ale od poloviny. Skoro přesně. Mám pár bílých vlasů, hlavně mezi těmi nově přirostlými, ale všechny jsou bílé po celé délce. Tenhle zhruba v polovině úplně změnil strukturu a dál pokračoval jako takový ten typický hrubý bílý vlas. Ještě jsé si říkala, že ho držím vzhůru nohama, ale ne, prostě od kořínku normálně barevný. Má to tak taky někdo? Nepředpokládám, že by se mi zázračně ozdravil organismus a vlasy se mi spontánně obarvily. Přijde mi to přinejmenším zvláštní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dita
41-80
41-80


Založen: 15.3.2012
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2014 8:47 am    Předmět: Citovat

Jo, taky se mi to stalo a i naopak, u korinku bily a pak normalni, ale tak to je pochopitelny, ale videla jsem i tohle, jak popisujes-taky u vypadleho, a jednou jem videla i pruhovany...ale ty, co mam bile, ty jsou bile porad a nic-prave jsem taky doufala, ze by jednou....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2017 6:45 pm    Předmět: Citovat

Repigmentace vlasů je podle mne nová oxidace vlaosvého pigmentu melaninu. Jsou na to různé vodičky. Už jsem dříve zkoušela Reparex pro ženy (viz Google), takový růžový, který sice šedé nitky ztmavil, ale také zahnědil vše, čeho se dotkl, včetně kapek na podlaze. problematické bylo i balení, docela dost teklo. A tak nyní zkouším novou vodičku NoGrey. Je britská a cena + poštovné vydalo asi na 430,- Kč. Také proto jsem s nákupem dlouho váhala, i když si ji lidé na Heurece chválili. Ale šednu a šednu a ještě se mi nechce...TeĎ jsem s tím teprve začala, tak dám zas po čase vědět, zda to k něčemu bylo. Pach není nic moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wsara3181
0-7
0-7


Založen: 11.2.2019
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2019 4:23 am    Předmět: Citovat

Říkají, že šedé vlasy mohou být způsobeny poruchou štítné žlázy .. Je to pravda?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ellos
0-7
0-7


Založen: 30.1.2019
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2019 7:07 pm    Předmět: Citovat

Šedivá jsem od 18, ne úplně, ale u hlavy hlavně v pěšince mám stříbrné pruhy no. Barvím se hennou - na světle to vypadá jako když mám melír (ty šedivé vlasy chytají do zrz více, ale čím více vrstev henny tím jsou tmavší, ale furt oproti těm "nešedivým" jsou světlé).
Šedivých vlasů se ale nebojím, je to spíš naopak. Šedivé vlasy bývají drsnější a pevnější, mají větší výdrž - je to dáno tím, že vlasový kořínek nemusí vyživovat barvu, vyživuje už jen ten vlas ale nic "navíc". Zabránit tomu úplně nejde, leda se nestresovat Very Happy Protože to je fakt, že jak se člověk stresuje zhorší se cokoliv a u někoho se to může projevit i na vlasech, u jiného třeba na více místech. Každopádně to není známka nemoci - spíš genetika. Někdo holt šedivý dříve, ty fámy, že to je příznakem štítné žlázy atd... blbost, nedávno mi na ní dělaly testy (plus i na další jiné) a mám jí v normě.
Moje kadeřnice třeba říká, že šedivění je právě hlavně genetika (nemusí to nutně být od rodičů, může ob generaci, nebo stačí aby nějaký tvůj prapředek zešedivěl už ve 30 ani o tom nevíš a zrovna u tebe se to objeví) a taky stres no, prý pozoruje, že jak je "zrychlená" doba, tak jsou čím dál mladší lidi šedivější. Není právě už vůbec výjimkou, že k ní chodí mladé slečny a sem tam nějaký ten šedivý vlásek mají. Já svůj první objevila v 16, hodně dlouho jsem to řešila, ale už jsem se na to vykašlala. Henna vlasům neublíží, naopak, mně zlepšuje kožní problémy, používala bych jí asi i kdybych šedivé vlasy neměla. Bojovat proti tomu - prý překyselení organismu, takže zkusit třeba "odkyselit" - výborné je na srovnání PH pití kefíru (alespoň tak třeba dvojka denně, nebo litr týdně) v kombinaci s např. jablečným octem (pár ml přidat ráno do vody, je to sice nechutný, ale člověk si zvykne). Omezit sladké - to překyseluje, ale právě např. ten JO to vyrovná, když si někdo nemůže pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martina123456
8-20
8-20


Založen: 24.1.2019
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po březen 04, 2019 1:12 pm    Předmět: Citovat

Pribudlo mi kopec šedivých vlasov zo stresov. Kopec starostí, plus k tomu dostal otec rakovinu, minulý rok zomrel. Henna mi ich veľmi nezafarbí, tak mám melír z nej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.