Meruňkový a šípkový olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=15bf92e8c5f2825ea8b1a3a4785fdfd6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Domča
41-80
41-80


Založen: 28.7.2012
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 4:57 pm    Předmět: Citovat

když to tak čtu, hodně o něm uvažuju.. akorát prosím o radu holky...

když si dávám olej na vlasy, tradičně olejový, ale tím že je hodně těžký a nevsákne se jen tak- opravdu jen vyloženě před umytím.

chtěla jsem si koupit kokosák (nikdy jsem ho neměla), zítra už sem si pro něj chtěla jít, ale! narazila sem na diskuze o tom meruňkovém, a teď nevím, který pořídit.....(nejradši bych bych brala oba, ale peněženka by mě proklínala Very Happy až dojde jeden, zkusila bych druhý, ale.. kterým začít?)

Potřebuju ho dávat na vlasy, nějak se mi teď dost ničí, zároveň i padají, dál na nehty a kůžu okolo, a na pleť obličeje (mám mastnější pleť, hodně akné, zároveň jemné vrásky na čele a kolem očí).... Na tyhle problémy- který z těch olejů byste mi doporučili? Smile nemám zkušenosti s ani jedním, proto bych ráda slyšela rady od někoho kdo už je má Smile díky moc holky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 8:33 pm    Předmět: Citovat

Domčo, tak si nejdřív pořiď vzorky nebo malé balení Wink Na Cestě přírody mají kokosák 35ml za 40 korun, takže na vyzkoušení ideální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darja
41-80
41-80


Založen: 15.3.2010
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: čt květen 16, 2013 1:49 pm    Předmět: Citovat

Já mám třeba vlasy, co vsáknou cokoli. Jediný olej, co mi doopravdy nesedl byl olivák. Ten prostě mým vlasům "nechutnal".... jak co do nich máznu, to vcucnou Laughing Laughing

Jinak meruňkový pro lidi z P10 klidně půjčím na vyzkoušení, já ho mám hafec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Domča
41-80
41-80


Založen: 28.7.2012
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2013 1:25 pm    Předmět: Citovat

on je problém, že tyhle malá balení jsem nesehnala.. celkově jsem měla kopr sehnat i to normální Very Happy v DM jsem viděla jen to mega balení kokosáku za 200,-... meruňkový vůbec....

Co jsem ale srovnávala na netu- víc mě nalákal právě ten meruňkový, tak jsem sháněla Smile obešla jsem zdravé výživy a lékárny, v některých ani nevěděli, že něco takového je- pořád mi cpali prášky pouze s obsahem tohoto oleje.. já chtěla čistý.
Až mi ho v jedné (poslední v městě, páté Very Happy) objednali... Dnes jsem si ho donesla domů, nemůžu se dočkat večera, až si ho napatlám na obličej a vlasy Very Happy

jinak mám zase otázečku (to bych jinak nebyla já, abych se pořád na něco neptala Very Happy)... mám značku TOPVET, a na obalu stojí přímo "pleťový olej"...tak mě zajímá, jestli je i jedlý...? Very Happy na netu jsem četla že je zdravé dát si i jednu čajovou lžičku denně... ovšem přívlastek "pleťový" mě zaráží... jinak je dále psáno- 100%, lisovaný za studena.. složení- Prunus Armeniaca Kernel Oil, Tocopheryl Acetate
Takže si myslím, že by jedlý měl být... ale nechci nic riskovat Very Happy zkoušel jste to někdo? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Domča
41-80
41-80


Založen: 28.7.2012
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po květen 27, 2013 4:50 pm    Předmět: Citovat

Domča napsal:
jinak mám zase otázečku (to bych jinak nebyla já, abych se pořád na něco neptala Very Happy)... mám značku TOPVET, a na obalu stojí přímo "pleťový olej"...tak mě zajímá, jestli je i jedlý...? Very Happy na netu jsem četla že je zdravé dát si i jednu čajovou lžičku denně... ovšem přívlastek "pleťový" mě zaráží... jinak je dále psáno- 100%, lisovaný za studena.. složení- Prunus Armeniaca Kernel Oil, Tocopheryl Acetate
Takže si myslím, že by jedlý měl být... ale nechci nic riskovat Very Happy zkoušel jste to někdo? Smile


Pokud by to někoho zajímalo.. zapojila jsem se na fóru stránek, kde olej nabízeli, a dostalo se mi brzké odpovědi se snadným vysvětlením: jedná se skutečně o 100% olej bez přídavků, za studena lisovaný. Je tedy
bezproblémově jedlý, ovšem pokud by výrobce chtěl tuto skutečnost uvést na etiketě, znamenalo by to nákladné úřední řízení, čímž by e navýšila i cena produktu. Čili, oficiální stanovisko výrobce: poživatelnost neuvádíme.
Neoficiální: jedná se o absolutně čistý meruňkový olej za studena
lisovaný. Nic čistšího neexistuje. Je bez závady jedlý.

A k čemu je vůbec dobrý z hlediska vnitřního užití, co jsem se dopátrala na netu:
Pojídáním (a pokud zvládnete i podržet chvíli v puse) 1 čajové lžičky denně (upozorňuji po jídle, jinak máte z oleje projímadlo Very Happy, napomáhá k dobrému stavů zubů, stav kůže, nehtů a vlasů (stejně jako při vnějším použití), posiluje imunitu, pomáhají snižovat cholesterol, hladinu cukru v krvi, upravuje trávení, činnost jater, premenstruační syndrom, klimakterické potíže.... Smile zkoušela jsem, ta čajová lžička se polknout dá, chuť necítím snad žádnou (?) Very Happy ale já taky sním všechno... kdyžtak nakapat do salátu (třeba ovocného), nebo do vloček apod...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Veera
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2011
Příspěvky: 964

PříspěvekZaslal: pá červen 14, 2013 9:19 pm    Předmět: Citovat

Meruňkový olej už používám něco přes měsíc a jsem s ním ohromně spokojená. Podle stavu vlasů dávám do konečků tak 2-4 kapky ráno a večer a občas i přes den, když jsou hodně suché. Konečky se mi zdají zdravější, roztřepence sice nikam nezmizely, ale zdá se mi, jako by se mi teď vlasy o něco méně lámaly. Jsem zvědavá, jestli jim to nelámání vydrží. A nejlepší na něm je, že se do mých vlasů opravdu vsákne a i když to s ním trochu přeženu, za pár hodin není po mastnotě ani památky. S tímhle jsem u jiných olejů měla problémy a raději se jim vyhýbala. A teď si to chci vynahradit a v budoucnu si pořídit ještě mandlový, dýňový a určitě ještě nějaké další oleje, o nichž zatím nevím, že je nutně potřebuji Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: so červen 15, 2013 8:51 am    Předmět: Citovat

Já jsem si meruňkový olej pořizovala spíš na pleť, ale to mi bohužel nesedl, asi ho nejsem schopná dát dostatečně málo a jsem po něm vždycky moc mastná... Tak ho přimíchávám do kondicionéru, to jde. Naopak na pleť mi docela sedí kokosák (a ten zas do vlasů moc ne).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: so červen 21, 2014 11:31 am    Předmět: Citovat

Jdu vychválit meruňkový olej od Primavery. Mě osobně voní, chodím k němu přičichávat a na jemné vlasy je opravdu úžasný, tak snad si na něj ty moje mrchy nezvyknou a bude jim vyhovovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.