Kontaktní čočky a vše o nich - tipy, problémy, aj.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0c3d0c6df03b04e8490c307c7937e1e2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 8:27 am    Předmět: Citovat

Doporučit můžeš, já je i mám, ale myslela jsem spíš čočky jako takové - ty měsíční nedokázaly zaostřit na tak blízko, takže obrazovku kompu jsem měla neustále trochu rozmazanou (je to normální, ony ty čočky jsou navržené spíš tak, aby člověk viděl dobře venku). Ty denní jsou lepší, tam se mi nic nerozmazává, ale zase po víc jak párhodinovém nošení mám krásně rudé žilky. A hlavně nevidím důvod, proč bych nosila na práci u počítače čočky Smile já mám brýle ráda, nevadí mi a oči jsou s nima víc spokojené. Čočky mám na zvláštní příležitosti Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 8:32 am    Předmět: Citovat

Tak brýle jsou celkově nejlepší, ale spousta lidí je bohužel odmítá nosit no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 10:01 am    Předmět: Citovat

Patřím mezi ty, co odmítají brýle nosit a proč, protože mám hodně dioptrií a ty brýle jsou prostě těžké (ano, mám odlehčená skla a lehké obroučky). Jejich nošení je dost nepohodlné. Navíc mi nikdy nebyly v optice schopni upravit brýle tak, aby mi perfektně seděli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 12:12 pm    Předmět: Citovat

To je asi u každého jiné, no. Já mám taky hafo dioptrií, ale brýle jsou odlehčené a co jsem našla rezavé obroučky, svět je hned veselejší Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 4:18 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
No a co bys s něma chtěla dělat? Vystavit na památku? Dva uschlé proužky plastu? Very Happy Já je teda kromě koše házím i do záchodu a občas mi při vyndavání spadnou aj do umývadla... Twisted Evil


Laughing Very Happy Very Happy že by som si ich chcela vystaviť na pamiatku to si nemyslím i ked by to možno bolo zaujímavé Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 7:06 pm    Předmět: Citovat

Já poslední asi tak rok preferuji taky brýle. Jednak se mi líbí a celodenní nošení čoček pro mě taky není už oukej. Asi následek přenášení a celkově dlouholetého nošení čoček... Nosila jsem čočky každý den tak 5 let a tak nějak jsem to poslední dobou začala střídat, až jsem zase přešla na brýle. Smile a je to fajn.
Ale je fakt, že na sport a určité příležitosti také spíše volím čočky.
_________________
Touzime po tom, co nemuzeme mit a diky tomu nevidime to, co mame...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shui xian
8-20
8-20


Založen: 23.4.2014
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so červenec 19, 2014 10:40 am    Předmět: Citovat

zvýšily jste si některá sama dioptrie? podle mé oční mám -3/4, ale když jsem si přes čočky nasadila brýle (0,5), viděla jsem najednou sakra ostře. čočky mám chvíli a k doktorce se znovu dostanu nejdřív v říjnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: so červenec 19, 2014 11:13 am    Předmět: Citovat

možná ti je přeměří v optice, ale vyšetření a konečné rozhodnutí bych nechal na lékaři
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: so červenec 19, 2014 4:06 pm    Předmět: Citovat

Nechala bych se být tebou přeměřit v optice, očaři se dle mých zkušeností občas hodně utnou (někteří, jiní jsou naopak perfektní), měření očí není přeci jen jejich hlavní náplň, od toho jsou optometristi v optikách Smile Pokud by trable nezpůsobovaly dioptrie, tak se určitě raděj objednej znovu na oční Smile Jinak dioptrie si určitě sama nezvyšuj, u mínusů je hodně lehké to přehnat a pak tě může bolet hlava atd.
edit: Ještě je důležité aby to byla optika kde vyšetřuje někdo kdo to umí/má na to školu, nechodila bych do řětězců, raději někam do malé ověřené Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.