Ricinový olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 82, 83, 84  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7aafca235eacbcfdbfdcfc4bb2a4c612Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: po červenec 28, 2014 1:55 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Alue napsal:
Ilona: Já o tom taky už kdesi četla, že někoho Ricinový olej dráždí (podobné alergické reakci). Co u tebe způsobí otok, u mne způsobí nádherně vypnutou a hydratovanou pleť... Vadí ti i ve vlasech? Nebo tam není problém?

.... Zajímavé, jak je každý člověk jiný a každý si to prostě musí zkusit sám, když chce vědět jaká bude reakce.


Ve vlasech mi riciňák nevadí,ale nejde vymýt. Obecně mám s oleji ve vlasech problém - spíš mi vlasy vysušují. Možná je to dané tím, že barvím chemií.
Ale maska olej, žloutek a med na vlasovou pokožku je super.

Občas si kupuji olej na obličej od Hádka - ale nesmí se mi dostat do očního okolí. Kolem očí mohu používat jen krémy ,nejlepe bez parabenů a výrazné parfemace.


Chemickým barvením to asi nebude... Já mám vlasy od peroxidu, který sice odrůstá, ale na většině vlasů ho bohužel mám.... A stejně milují olej.

No vidíš, to je ono. Já tam do toho žloutku s medem tenkrát nedala olej Very Happy Proto to zaschlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 9:01 am    Předmět: Citovat

Alue napsal:


Chemickým barvením to asi nebude... Já mám vlasy od peroxidu, který sice odrůstá, ale na většině vlasů ho bohužel mám.... A stejně milují olej.

No vidíš, to je ono. Já tam do toho žloutku s medem tenkrát nedala olej Very Happy Proto to zaschlo.


To bude asi ono - někde zde na DV byla kdysi diskuze ( nemůžu ji bohužel najít) - kde se právě popisoval rozdíl mezi vlasy barvenými na tmavé odstíny a vlasy zesvětlenými na blond.
Zatímco na tmavé vlasy barvením pigment dodáváš , na světlých vlasech se vlastní pigment zesvětluje - světlé vlasy jsou pak porovitější - a možná proto se ti olej do zesvětlených vlasů lépe vsakuje a na těch mých tmavých zůstává na povrchu. Snad to vysvětlení nepletu Very Happy

Než jsem se začala barvit chemií, oleje mi fungovaly docela dobře - tehdy jsem používala olivový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 9:56 am    Předmět: Citovat

Ilona: To zní logicky.. Uvidím, co budou ty vlasy dělat později, až na nich nebude peroxid vůbec. Wink [/u]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 12:54 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Alue napsal:
Chemickým barvením to asi nebude... Já mám vlasy od peroxidu, který sice odrůstá, ale na většině vlasů ho bohužel mám.... A stejně milují olej. (...)


To bude asi ono - někde zde na DV byla kdysi diskuze ( nemůžu ji bohužel najít) - kde se právě popisoval rozdíl mezi vlasy barvenými na tmavé odstíny a vlasy zesvětlenými na blond.
Zatímco na tmavé vlasy barvením pigment dodáváš , na světlých vlasech se vlastní pigment zesvětluje - světlé vlasy jsou pak porovitější - a možná proto se ti olej do zesvětlených vlasů lépe vsakuje a na těch mých tmavých zůstává na povrchu. Snad to vysvětlení nepletu Very Happy

Než jsem se začala barvit chemií, oleje mi fungovaly docela dobře - tehdy jsem používala olivový.

No nevím, nevím - vlasy mám středně hnědé, nikdy nebarvené (nepočítám-li pár pokusů s barevným lakem a tužidlem na vlasy před několika lety - vymylo se při prvním šamponování). A ricinový olej z vlasů, řas i obočí mám hrozný problém dostat. Zřejmě v tom bude ještě nějaký další faktor...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 1:06 pm    Předmět: Citovat

Philogia napsal:

No nevím, nevím - vlasy mám středně hnědé, nikdy nebarvené (nepočítám-li pár pokusů s barevným lakem a tužidlem na vlasy před několika lety - vymylo se při prvním šamponování). A ricinový olej z vlasů, řas i obočí mám hrozný problém dostat. Zřejmě v tom bude ještě nějaký další faktor...


Pak to možná bude strukturou a povrchem vlasu - hladké, hrubé, drsné, více porovité, zvlněné ... možná některým vlasům oleje prostě nevyhovují , těžko se do nich vsakují - zvlášt ten hutný riciňák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 1:14 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Pak to možná bude strukturou a povrchem vlasu - hladké, hrubé, drsné, více porovité, zvlněné ... možná některým vlasům oleje prostě nevyhovují , těžko se do nich vsakují - zvlášt ten hutný riciňák.

Mám jemné, trošku zvlněné, v délkách sušší, hrubé tam, kde jsou trochu poškozené, jinak ne... Odpovídá? Smile

(A což o to, že by mi riciňák nevyhovoval do délek vlasů, to by mě tak netrápilo - chtěla jsem ho dávat k hlavě kvůli růstu nových vlasů... Jenže vymýt mi nejde ani odtamtud.)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 1:24 pm    Předmět: Citovat

Philogia napsal:
ilona napsal:
Pak to možná bude strukturou a povrchem vlasu - hladké, hrubé, drsné, více porovité, zvlněné ... možná některým vlasům oleje prostě nevyhovují , těžko se do nich vsakují - zvlášt ten hutný riciňák.

Mám jemné, trošku zvlněné, v délkách sušší, hrubé tam, kde jsou trochu poškozené, jinak ne... Odpovídá? Smile

(A což o to, že by mi riciňák nevyhovoval do délek vlasů, to by mě tak netrápilo - chtěla jsem ho dávat k hlavě kvůli růstu nových vlasů... Jenže vymýt mi nejde ani odtamtud.)


Já mám jemné rovné, u hlavy už nebarvené a olej mají rády všechny stejně a i se mi z celé hlavy stejně dobře vymývá... Jemnými vlasy to tedy asi taky nebude. Máte nějaký další nápad? Smile

Případně by Philogie mohla zkusit tinkturu z lichořeřišnice. Ta vlasy vůbec nezmastí a měly by po ní hezky razit... Já si to kapu na hlavu taky a objevila jsem hroooomadu nových vlásků. Tak očividně taky funguje. Riciňák není jediná volba na světě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 1:39 pm    Předmět: Citovat

Alue napsal:
Já mám jemné rovné, u hlavy už nebarvené a olej mají rády všechny stejně a i se mi z celé hlavy stejně dobře vymývá... Jemnými vlasy to tedy asi taky nebude. Máte nějaký další nápad? Smile

Možná (ne)používání silikonů, (bezbarvé) henny? Když nad tím tak přemýšlím, když jsem tehdy ricinový olej zkoušela a nešel mi vymýt, bylo to v době, kdy jsem do délek běžně používala silikony a občas i silikonový šampon... Dost možná jsem i tu hennu (vitaminovou, bezbarvou) krátce předtím na vlasech zkoušela (už bohužel vážně nevím, jak šly moje vlasopokusy chronologicky)...

Alue napsal:
Případně by Philogie mohla zkusit tinkturu z lichořeřišnice. Ta vlasy vůbec nezmastí a měly by po ní hezky razit... Já si to kapu na hlavu taky a objevila jsem hroooomadu nových vlásků. Tak očividně taky funguje. Riciňák není jediná volba na světě.

Aktuálně zkouším výluh z lopuchu, ten by taky měl fungovat... Vymývá se perfektně, ale nedokopu se k tomu moc často, protože mi pro změnu nepříliš příjemně voní...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 2:04 pm    Předmět: Citovat

Philogia: Lopušák mám koupený také, vrhnu se na něj, jen co dopatlám Biohar... Ještě jsem k němu nečuchala, tak jsem schváně zvědavá, co z toho vyleze. Přinejhorším do něho kapnu nějaký éterický olejíček a zpacifikuji ho Very Happy
Jinak Lichořeřišnice nevoní skoro nijak, je to příjemná bylinka a bere se i vnitřně. To máme dvojité využití... Smile

Silikony a Hennu jsem na vlasy nikdy nedávala. Ale Hennu si plánuji v zimě regenerační, tak pak uvidím, jestli se něco změní. Myslím si, že ne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2014 2:09 pm    Předmět: Citovat

Alue: Smím se zeptat, co to máš za lichořeřišnici? Něco doma vyráběného, kupovaného? (omlouvám se za OT)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 82, 83, 84  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.