Henna a šediny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 49, 50, 51  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=61cd47c16ed163bf897cec8bd721deafZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út září 02, 2014 3:12 pm    Předmět: Citovat

Velmi tmavé barvy s chladným odstínem jsou od Khadí. Mají tmavě hnědou (tam je mj. přidána amla a indigo pro podporu té hnědé barvy) a černou - používám tmavě hnědou, je fakt tmavá, do studena a nemá žádné zrzavé odlesky. Já jsem s ní začala hlavně kvůli vyrovnání barvy vlasů u hlavy a na koncích - protože u hlavy byly skoro černé, u konců už samozřejmě světlejší, vyryzlé. A opravdu mi to pomohlo, chytá dobře.

Pokud jde o obarvení šedých vlasů, tak ale samotná ta hnědá/černá nejspíš nebude stačit. Aby to chytlo líp, je potřeba obarvit dvoufázově - napřed nějakým odstínem s vysokým podílem henny (červenou) a potom až tou tmavou. Nejsem si úplně jistá, jaký bude výsledek, pokud máš těch šedin opravdu hodně. Přijde mi, že to ně nechytá až tak tmavě. Ale já mám sem tam jednotlivý bílý vlas, takže ve výsledku se to schová. Možná by pomohla i nějaká častější a pečlivější aplikace, já to celkem flákám, vzhledem k tomu, že nepotřebuju kvůli odrostům nebo tak něco. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mortyška
41-80
41-80


Založen: 1.6.2014
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: út září 02, 2014 8:20 pm    Předmět: Citovat

no a prave ja tie zrz a cervene odlesky nechcem :-/ neviem teda ci ostat pri chemickych farbach a davat to tak raz za 2-3 mesiace, tie vytrcajuce sediny by som prezila neni to zas take hrozne Smile neviem ci je pre mna vobec henna dobra volba z toho dovodu, ze mam ťažké hrubé vlasy, ako som si dala hennu minule tak som ich mala velmi divne pri umyvani aj po henne, take akoby este hrubsie chemlonove, po chemickej farbe ostanu take jemnejsie trochu, viem, ze to je iba taky klam Confused ze je to proste raz chemia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: út září 02, 2014 11:55 pm    Předmět: Citovat

mortyška napsal:
nejake skusenosti s farbenim šedín na tmave vlasy? chcem dosiahnut studeny odtien velmi tmavej hnedej, az ciernej, ale bez nejakych zrz odleskov
po 18 tich rokoch staleho chemickeho farbenia /z toho poslednych 5 rokov brutalne zmeny / premyslam, zeby som presla na prirodne farbenie, ale zistila som, ze mam akosi vela sedin Razz premyslala som nechat si svoju myšiu hnedu ktora sa mi zacala pacit, ale zrovna "na stare kolena" ked zacinam sediviet Rolling Eyes



no tak to je presne moja sestra, ona nikdy v živote nefarbila chem, má prirodzene čiernevlasy a veeeeľmi prešedivené. absolútne jej nepristanú teplé tóny. vlasy má tak pod uši cca až ramená, rastú rýchlo, veľmi husté, hrubé chemlonovité, odolné, kučeravé. farbím ju dvojfázovo - s tým sa treba zmieriť - a navrch ide čierna khadi alebo khadi indigo, trvalý, totálne trvalý efekt zaručený, čierna je studená ale nie umelá, taká prirodzená, nevymýva sa, odrastá, ale čo je zaujímavé, odrasty nie sú také brut ako pri chemke takže aj pri jej celej šedivej hlave ju farbím, mno neviem asi raz za 3 mesiace?. ale pozor - nie je to tak od úplne prvého razu, ak si dobre pamatám, tak asi prvých 2 krát sa jej to vymylo ale teraz už ani keby chcela. ale fakt jedine dvojfázovo, skúšali sme už u nej všeko, aj miešať to dokopy, ale eee. toť teda ak by si sa rozhodla ostať u tej čiernej resp tmavo tmavo hnedej, nieked esom tu o tom jej farbení už v minulosti písala. inak khadi všetky chytajú na hrozne tmavé, ale mne na šediny nechytila, len ostatok bol čierny aj pri svetlohnedej Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad u segry zas efekt fantastický Rolling Eyes Rolling Eyes no a na spodok dáva myslím sante červenú???neviem, ale urč nedáva khadi, tam jej tá červená tak nechytala či čo, mno, proste to treba vychytať ale fakt sú khadi tmavé a studené
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: st září 03, 2014 12:00 am    Předmět: Citovat

ozaj a nejak sa zase s tým dvojfázovým nekakáme, tú červenú niekedy máva len hodinku, ak je čas, tak to necháme zoxidovať do druhého dňa, ale najčastejšie to zmyje a hneď na to bachneme to indigo a hotov, za jeden večer je zafarbená aj usušená, ak by si mala záujem, tak sa jej presne opýtam ako na to lebo v hlave si to drží už ona a len ma diriguje, teraz mi tam daj toto, no už som zmyla a dajme indigo. no a do heny dávame citrón a do indiga iste bikarbónu a ak je pri ruke tak ho zalejem kávou

jaj, a ešte pred každým farbením si poriadne vydrhne hlavu nejakým sls ekrazitom, podla mňa je to dosť doležité na o chytanie farby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mortyška
41-80
41-80


Založen: 1.6.2014
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: st září 03, 2014 10:41 am    Předmět: Citovat

nooo ak nezabudnes spytaj sa jej Smile toto su presne moje vlasy Very Happy take chemlonove hrube, a teraz ako to mam ponicene tym odfarbovanim tak je to este horsie, tie konce su samy krep, ale strihat to nejdem bo uz som 10-15cm dala dole a nemam to vobec rozstiepene

dvojfazovo znamena hned dvakrat po sebe farbit ano? mne by hlavne stacilo tie odrastajuce, a teraz este ako sa prebija ta svetla farba lebo som mala na hlave bezamoniakovu iba s 3% peroxidom ciernu a to sa hned vymyva, inak hneda henna mi absolutne nechytila mala som z netu objednanu samozrejme taku kvalitnejsiu, nie ziadnu z DM-ky

skusim este tu khadi Smile a mozem aj dvakrat do mesiaca vlastne, nech necakam dlho na ten efekt vsak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2014 10:11 pm    Předmět: Citovat

mortyška napsal:
nooo ak nezabudnes spytaj sa jej Smile toto su presne moje vlasy Very Happy take chemlonove hrube, a teraz ako to mam ponicene tym odfarbovanim tak je to este horsie, tie konce su samy krep, ale strihat to nejdem bo uz som 10-15cm dala dole a nemam to vobec rozstiepene

dvojfazovo znamena hned dvakrat po sebe farbit ano? mne by hlavne stacilo tie odrastajuce, a teraz este ako sa prebija ta svetla farba lebo som mala na hlave bezamoniakovu iba s 3% peroxidom ciernu a to sa hned vymyva, inak hneda henna mi absolutne nechytila mala som z netu objednanu samozrejme taku kvalitnejsiu, nie ziadnu z DM-ky

skusim este tu khadi Smile a mozem aj dvakrat do mesiaca vlastne, nech necakam dlho na ten efekt vsak?


pravdaže opýtam, ktorý postup bol naj....dnes som nestíhala a teraz som jej volala, ale som ju zobudila, už spí Embarassed tak háadam zajtra sa podarí Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: ne září 07, 2014 1:04 pm    Předmět: Citovat

No takze takto, na zaciatok je to trosku beh na dlhšie trate. ona mala dosť šedivú hlavu, tak možno 50% vpredu tmer úplne. nemala ničím farbené dĺžky, resp mala ale to nechytalo a vše sa vymývalo - skúšala tmavohnedé odtiene vždy a rozne zn logona, sante, dmkovú.no a ja som prišla s dvojfázovým vďaka DV, ale vraj ani to nešlo na prvý krát. takže jej odporúčaný postup je poriadne navrstviť a nechať zoxidovať niečo čo obasuhej pravú červenú henu, buď hnedé odtiene alebo rovno červenú, to je vraj jedno, i tak sa to vymýva do oranžova. ale tých vrstiev musí byť viac s odstupom niekoľkých dní najlepšie týždňa, tzn že pri prvom farbení môže trvať mesiac kým sa dostaneš k použitiu indiga. čiže naniesť, opláchnuť nechať zoxidovať, počkať, znova naniesť.....a potom na tieto vrstvy červenej dať idigo khadi. to aká značka ide naspodok je v podstate jedno, ona dáva hnedú sante. no a po týchto vrstváach a nanesení indiga sa čiernej nezbavíš ani keby čo...ak by náhodou, to indigo predsa len zišlo , treba ešte raz dať červenú a o pár dní znova ondigo. ja viem že ten postup odrádza, ale ona hovorí, že to jednoznačne stojí za to, vlasy jej nepadajú, sú zdravé, krásne lesklé, a hlavne prirodzené, nie také ako to bývy pri čiernej chemke, ono totižto to indigo trošičku popúšťa ale len do takej prirodzenej čiernej až najtmavšej hnedočiernej, ale vdy je to studená farba. no a na odrasty ideme ako je čas, niekedy dávame hneď - tzn. červená na niekoľko hodín, opláchnuť vodou a na tie vlhké vlasy hneď indigo, vtedy to nie je čiernočierna, to indigo popúšťa viac, ale nie je tam žiadny besný prechod, alebo v piatok večer dať červenú, potom opláchnuť, sobota nedeľa oxiduje a v nedeľu večer na hodinku indigo, vtedy to viac chytí aj lepšie drží. ono s tými odrastami je to jednoduchšie lebo sú schované pri hlave a zase nikdy nefarbíš len centimetrík, vždy to zachytí aj tie vlasy od posledného farbenia, takže sa to tam vrství samé, to len ten začiatok na dĺžkach je taký komplikovaný. inak my sme si dávali za mladi Embarassed Laughing dm kovú henu a vždy chytala, všakveď vtedy ani iná nebla až potom henecolor, a vždy som sa tešila keď budem šedivá aký nádherný melír budem mať a - houby - je to u mňa katastrofa,a vždy sme si mysleli, ako to u nej na čierno a studeno nepôjde a ajhľa, má to úplne bez problémov a krásne prirodzené. tak neviem či sa odhodláš, ja mám zase chuť dačo skúsiť, ale už pojdem len do dmkovej, lebo mne fakt všetko khadi chytá na čierno a na šediny ništ. tak keď bude čas a skúsim, dám vedieť, ale u mňa ide o gaštanovú.tak neviem či sa odhodláš, v každom prípade je to pracnejšie než chemka, ale to zas býva všetko čo za niečo stojí Very Happy Wink

Naposledy upravil leny dne ne září 07, 2014 1:21 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: ne září 07, 2014 1:12 pm    Předmět: Citovat

A prepáč, že tak neskôr, ale mala som svokrovcov takže vypekanie koláčikov, chlebíčky atď, tým pádom nestíhačky písať Laughing no a farbiť môžeš koľkokrát len do mesiaca chceš čím viac vrstiev tým odolnejšie chytá, omnoho dôležitejší benefit ale je, že tým viac vrstiev regenerácie a zdravšie a odolnejšie vlasy - aj tie čo boli poničené....ale pozor samé indigo nechytí vôbec a nemá žiadne regeneračné účinky - to majú len vrstvy tej červenej a segra odkazuje že trpezlivosť trpezlivosť trpezlivosť Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2015 1:31 pm    Předmět: Citovat

Dlouho jsem barvila jen hennecolor bordo. Šediny chytaly do tmavozrz, ale ostatní vlasy byly při barvení jen odrostu u hlavy moc do červena. Chtěla jsem zkusit studený odstín, tak jsem dala hnědou. A nemohla jsem si na sebe zvyknout, ta jiskra z červených vlasů mě prostě dodává šmrnc. V hnědé jsem byla smutná a přísná.
Tak včera jsem mixovala:
2 lžíce bordo, 2 lžíce henna z prodeje bylin, 2 lžíce hnědá, 2 lžíce kaštan. No dopatlavam zbytky. Smile
Působení 2,5 hod a smyla jsem jen vodou.
No a zase jsem to já Smile
Foto v profilu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2015 6:24 am    Předmět: Citovat

Parádní barvička! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 49, 50, 51  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.