rozdíl balzám vs. kondicionér vs. maska?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1e4f31432c9f9a63abb8d329847bea03Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po září 15, 2014 9:33 am    Předmět: Citovat

ladyquerida napsal:
Myslíte si, že je něco pravdy na názoru, že po masce (teď mám na mysli ty drogérkové, co se použijí po umytí šamponem) se má použít ještě kondicionér? Radila mi to "vlasová odbornice" s tím, že maska vlasům dodá živiny, ale vlas neuzavře (a tedy neuhladí a neochrání před následným poškozením), o to se postará až kondicionér.
Dřív jsem používala jen kondicionéry, ale poslední dobou si vlasy žádají čím dál větší péči, takže sahám při mytí častěji po maskách. Doteď jsem masku používala místo kondicionéru, prostě jako takový výživnější kondicionér, s tím že ho nahradí.
Co si o tom myslíte? Používáte po masce kondicionér, nebo jen masku? Smile


Když si dělám domácí masku, kondicionér pak dávám. Stává se mi, že po masce (jogurtové, medové, olejové) mám vlasy sice pěkně vyživené, ale jinak na povrchu hrubé, neuhlazené. Kdybych se pak snažila vlasy rozčesat jen tak, půlku si jich vyrvu a podpůrný efekt z masky je ta tam.
V případě, že používám koupenou masku (mám jednu od Schaumy na konečky), skoro vždycky mi zafunguje jako kondicionér - pěkně uhladí, zvláční vlasy, takže pak nevidím důvod ještě dodávat něco dalšího: naopak mám pocit, že už by to bylo moc.

Co v takovém případě třeba použít jen octový/ citronový oplach? Měl by na uzavření vlasu fungovat taky, a zároveň se člověk nemusí bát, že to s tou péčí až přežene... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: po září 15, 2014 7:34 pm    Předmět: Citovat

Já si třeba udělám nějaký olejový zábal/ masku, potom to smyji šamponem a potom si dám nějaký kondicionér či kúru.
Občas použiji masku a když cítím, že to jakoby nestačí, plácnu tam ještě trochu kondicionéru.
Někdy použiji jen masku, jindy zase jen kondicionér.
Ale co dělám téměř vždy, tak po použití čehokoli viz. výše dám do vlhkých vlasů nějaké máslo, krém či do méně vlhkých vlasů olej. Většinou do konečků nebo sušších míst.
Například mě to vyhovuje takhle. Spíš si asi najdi svoji vlastní cestu, co bude sedět tobě Smile - vyzkoušet různé kombinace, ať už s kondicionérem nebo bez, s maskou ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.