Zkoušky a testy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0ddff74e548213a8db11d9d28f2297a3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so září 20, 2014 8:14 am    Předmět: Citovat

Ještě k tomu poslechu. Pokud chceš trénovat na seriálech (což je podle mě celkem dobrý nápad), tak vem nějaké britské, oni přece jenom mluví docela (hodně) jinak a právě polykání hlásek je jejich oblíbená disciplína Rolling Eyes
A vzhledem k tomu že CAE je britská zkouška, tak bych tam americký přízvuk nečekala (ale nedělala jsem ji, tak nevím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so září 20, 2014 2:25 pm    Předmět: Citovat

Hele, s tou britskou anglinou mě to taky napadlo, ale nebyla jsem si jistá (naposledy jsem se o nějaký univerzálnější testy zajímala někdy před patnácti lety a od tý doby se to asi sakra změnilo). Akorát bych s těma seriálama moc nedoporučovala takový ty klasiky (Austenová, Gaskellová a spol) - teda jako na podívání jsou úžasný a nepřekonatelný, ale prostě se tam mluví hrozně krásně, to by Ti u poslechu asi až tak moc nepomohlo. A pro Tvoje účely mi přijde skoro až moc srozumitelnej a "učesanej" i můj milovanej Doctor Who. Ale možná takový Ripper Street nebo Whitechapel nebo Broadchurch by se hodit mohly, tam už je to alespoň místy trochu drsnější. Teda pokud zkousneš detektivky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2014 8:12 pm    Předmět: Citovat

Jé info o CAE se mi taky hodí Smile Jinak z britských seriálů - IT Crowd, Father Ted, Coupling, Black books.. a někde tam máš rovnou i přízvuky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2014 8:47 pm    Předmět: Citovat

Já mám pocit, že zrovna na mém CAE bylo v poslechu rozhovor Brita s Australanem. Naštěstí jsem poslechy trénovala mj. na Monty Pythonech, tak to šlo Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2014 9:07 pm    Předmět: Citovat

No teď jsem si živě vzpomněla na jeden poslech s tramvají a druhý se sbíječkou... Twisted Evil Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2014 10:58 pm    Předmět: Citovat

.... tak diky holky, uz jsem uplne klidna, zadnej stresik .... Laughing Laughing Laughing Twisted Evil Jako Buddha Twisted Evil
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2014 11:10 pm    Předmět: Citovat

Hele, jestli jsi průměrně jazykově nadaná améba, tak to dáš. Wink Twisted Evil
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne září 21, 2014 11:18 pm    Předmět: Citovat

Morgys: Kez by (blush) nemam moc srovnani ... aj jako takova mi ve skole nikdy nesla, i kdyz to spis diky stylu vyuky, ktery mi tezce nesedl ... Sad

Dneska nemam v zasade problem bavit se s rodilym mluvcim jak pres pismenka tak xicht2xicht a rozumet, nacez je mi rozumeno i nazpet. Z hlediska gramatiky snad doufam ze to taky nebude tak tragicky ... ale buhvi.

Nebylo mi pres vikend dvakrat nejlip, tak se na ty zkusebni testy musim vrhnout ted nekdy a konecne zjistit, jak na tom jsem Embarassed
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.