Káva, kafe, kafíčko
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f4b85b83dea6c496d3d642e90fd50c61Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaké kafe obvykle pijete?
Espresso
40%
 40%  [ 39 ]
Překapávaná
8%
 8%  [ 8 ]
French press
6%
 6%  [ 6 ]
Český turek
16%
 16%  [ 16 ]
Jiný způsob přípravy
28%
 28%  [ 27 ]
Celkem hlasů : 96

Autor Zpráva
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: čt listopad 07, 2013 10:25 pm    Předmět: Citovat

Já zas nepiju normální kávu (ne že by mi nechutnala, ale nedělá mi moc dobře na žaludek) a Caro mám hrozně ráda...jiné jsem nezkoušela. Nejlépe se spoustou mléka (většinou sojového). Smile Piju jedině na návštěvě...musím si ho pořídit na kolej Very Happy A taky si konečně přivést pletení, ale to už je do jiného tématu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 11:07 am    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Hmm, mě to v těch sáčcích nechutná. Pořád tam cítím chuť toho sáčku. Mám raději sypané směsi.


a nezkoušela si to z toho sáčku prostě vysypat a zalít to jako směs? nebo to nejde u toho produktu provést? neznám ho Very Happy
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt leden 02, 2014 12:54 pm    Předmět: Citovat

Co se týče ajurvédského kafe, tak mám zkušenost s Ašvagandhou, zalívala jsem jen vodou, bez mléka. Na hrnek se dává ještě míň než lžička, fakt kapka, takže mi vydrželo hrozně dlouho. Chuťově zajímavé (těžko popsatelné), úplně něco jiného než melta, rozhodně stojí podle mě za zkoušku.

Já začala před Vánoci používat můj french press, který mi doma ležel asi 5 let, a ne a ne ho používat (ani nevím proč Twisted Evil ), jednou jsem vyzkoušela a už v tom jedu. Snadné, rychlé a dobré. Takže teď asi bude chvilku strádat chudinka džezva, dokud mě french press nepřestane bavit Twisted Evil

Na Vánoce jsem dostala pytlíček kávy bio Peru, je to čistá arabica (v kávách se až tak nevyznám, takže podávám info velmi laické) a něco tak lahodného jsem doma snad nepila - chuťově mi připomíná, jako bych si v nějaké jiné kávě rozpustila čtvereček čokolády, nevím jak líp to popsat Laughing Takže až dopiju, tak se rozhodně vyjdu hledat další Peru Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2014 8:16 am    Předmět: Citovat

Mam dotaz na zdejsi kafare/dzezvare Smile

Mam by si prala k Vanocum Dzezvu ... sice ji nikdy nepouzivala, ale mela z ni kafe a moc ji chutnalo. Jenze je tu takovy drobny problem ... doma mame jen indukcni desku :/

Sice jsem nasla nejakou dzezvu i pro indukci (pry, je z nerezu a ma indukcni dno) ale proc sem vlastne pisu ...

Videla jsem tu obrazky starych dzezev a jak jste si je pochvalovaly, je velky rozdil mezi tou "moderni" a tou "starou"? Mely jste nekdy kavu z nerezove dzezvy? Nebo ty stare kousky zde byly predevsim kvuli vzhledu a na kvalite uvarene kavy se to nepozna?

Predem diky za odpovedi, nevim, kde jinde se zeptat, tak tady ... Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2014 8:23 am    Předmět: Citovat

Já osobně mám dvě staré džezvy, takže vlastní srovnání nemám, ale pamatuju si, že teta, která vaří kávu v džezvě už roky, tak proti tomu nerezu byla, že jí to nechutnalo, jak z té staré (jiného materiálu). Jestli je to možné, nebo to byl jen její pocit, nedokážu posoudit. Až s ní budu, tak se jí ještě na to přeptám a dám vědět Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2014 8:26 am    Předmět: Citovat

Měla jsem kafe z džezvy stařičké, maličké, z vetešnictví, dále z nové džezvy z nějaké slitiny se "starým" vzhledem, pak z nerezové a ze smaltované... Fakt nejsem takový fajnšmekr, abych poznala rozdíl. Je taky pravda, že jsem měla z každé úplně jiný druh kafe, to se pak těžko srovnává... Je to podle mě spíš o pocitu.
Důležitější mi přijde, aby šla na tu vaši plotýnku. Nebo si kup na kafe plynový vařič. Twisted Evil
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2014 8:47 am    Předmět: Citovat

S tím plynovým vařičem mě to napadlo hned!!!! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdeny
0-7
0-7


Založen: 6.12.2014
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2014 1:40 pm    Předmět: Mlýnky Citovat

Ahoj,

našla jsem tuto diskusi a chtěla bych se zeptat, jaké máte mlýnky? S přítelem bychom chtěli pořídit elektrický mlýnek a rádi bychom se v tom zorientovali. Nechceme tříštivý.

Líbil by se nám třeba Catler CG8010, ale je trochu dražší Rolling Eyes

Budu ráda za tipy. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2014 7:57 pm    Předmět: Citovat

my máme doma tento: http://mlynceky-na-kavu.heureka.sk/eta-0067/specifikace/#section ... taký obyč s mlecími kameňmi, je aj docela hlučný, ale sme spokojní.. máme ho rok a zatiaľ drži Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdeny
0-7
0-7


Založen: 6.12.2014
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2014 8:04 pm    Předmět: Citovat

Díky, vypadá dobře a hlavně s příznivou cenou. Ráda bych ale chromovaný, aby se víc hodil do kuchyně (budeme ho mít na pracovní desce). Ještě zvažuju tento http://mlynceky-na-kavu.heureka.sk/delonghi-kg-89/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.